Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Takezo Sensey - модератор
Master_Kenobi написа:
Напред, разбира се! За разлика от триона.
1:2
С ножовката работния ход е бутането, а с триона - дърпането.
хихик довечера ще пусна снимки (ако го намеря в гаража) на трион със сменяеми ... ( не знам как се казва) :-D

По темата : ножовка за МЕТАЛ - НАПРЕД ! :cool:

Класическата шлосерска ножовка обикновенно се ползва с две ръце и реже като се бута напред, ползва се масата на тялото.Дори и този за газобетон е със зъби напред.

Прикачен файл

225289.jpg
225289.jpg (14.29 KиБ) Видяна 4639 пъти
panalov - специалист
На ръчната ножовка не съм сигурен накъде сочат зъбите,но на електрическата са 100% напред .Прави зарез напред и свободен ход назад
Стефан - майстор
LazarGanev написа:
Стефане, честито мнение №2000 - ставаш вече "Заслужил майстор".
:)
Друг път :?
Благодарение на "добрите" модератори, тъпча на едно място :lol:
Стефан - майстор
Ето, отново съм на това положение. Ще се покаже ли тоя модератор, който ме трие. И ЗАЩО?
karamundi - специалист
напред
galin.com - специалист
Отговора е напред.
С ножовка в класическия вариант както вече казаха се работи с две ръце и здраво закрепен детайл. Когато се движиш напред може да придадеш маса с тялото. А като теглиш силата е само от мускула на ръката, тъй като си наведен над детайла.
Но съм ползвал само листа от ножовката на трудно достъпни места и тогава зъбите са назад. Иначе се огъва и не реже.

Въпрос - провокация. Обикновеното ръчно дърводелско ренде тегли ли се или се бута ?
Rumen Iankov - специалист
Въпрос - провокация. Обикновеното ръчно дърводелско ренде тегли ли се или се бута ?[/quote]

Според мен се бута :)
evdoki - специалист
Има значение дали си по посоката на влакната на детайла. И се дърпа и се бута :-D
Takezo Sensey - модератор
evdoki написа:
Има значение дали си по посоката на влакната на детайла. И се дърпа и се бута :-D
Де ги влакната У метала, пластмасата и ... :?

а, а ? Яяяя не МЕ излагай . :wink:


.

Тема "Как се поставя лист за ножовка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: