Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
alechandro - помощник
Моля за информация относно електрожените от тая фирма.Планирам купуването на електрожен и искам нещо на което да мога да разчитам,преди години имах един Кракра който работеше много добре.Та въпросът ми е струват ли си парите ,предполагам по теглото че са с медна намотка,дали има вентилатор и термозащита.В магазина в който ги предлагат можаха да ми кажат само цената и че са с 1г. гаранция.
dragozow - майстор
Аз продвам подобна техника на много производители ама не съм ги чул.
Huhavela - специалист
Това си е "Кракра",само че името му е сменено.
alechandro - помощник
Марката е" МЗТ Извор ",а на кутията пише "Тефи". До 160А 460лв. и до 200А 610лв.
sek.1 - специалист
Телоподаващото ми е на тази фирма 220 ампера (модела от снимката)страхотно е. Фирмата се намира в село Извор (до Перник) и е бивш филиал на Кракра Перник. Лично ходих до там да си купя телоподаващото видях как работят и мога да кажа че продукцията им е изключително качествена и по нищо не отстъпва дори според мен превъзхожда тази на Кракра. Абревиатурата на фирмата МЗТ означава малогабаритна заваръчна техника но произеждат и над 500 амперови трифазни електрожени. Друга подобна фирма с която съм имал контакти и произвежда заваръчна техника с много добро качество е СЕРП намира се в Дивотино и е собственост на бивши инженери от Кракра.

Прикачен файл

MonoMig220.jpg
Предвиден за ролка тел от 15kg с Ø 0.8-1.0mm.
12-степенно регулиране на заваръчното напрежение.
Окомплектовка: шланг AB MB15 - 3m
Обхват на заваръчния ток, А: 35 - 220
ПВ при максимален ток (40°C), %: 25
100% ПВ при ток (40°C), А: 100
Тегло, kg: 62
MonoMig220.jpg (23.86 KиБ) Видяна 12827 пъти
dragozow - майстор
Цената е като на Кракра. Иначе те имат много разклонения. Не знам български производител на електрожени да ги прави лоши. Лошото е че не правят нови разработки и разчитат на продукцията отпреди 25 години. В момента на пазара на професионални заваръчни машини почти не се търсят електрожени от стария тип.
alechandro - помощник
Разбирам ,че класическите електрожени са морално остарели и например инверторите имат предимства,поне от това което прочетох като мнения във форума и като голям недостатък доста по всоката цена.Въпросът ми е, има ли някаква разлика в качеството на шевовете , при работа по вертикален шев или над главата.
alechandro - помощник
Никой ли не може да сравни работата с инвертор и класически електрожен?
sek.1 - специалист
Миналата година купихме от колегата dragozow инверторна машина и мога да кажа че просто няма база за сравнение с трансформаторните електрожени. Повече от двайсет години се занимавам и със заваряване в работата имам няколко пернишки саксии пернишки трифазен Г 500 чешка триодина и още доста неща при един клас машини разликата е от трабант до мерцедес в полза на инвертора. Мога да изреждам само предимства: тегло 10 до 20% от теглото на трансформаторен ; габарити поне три пъти по малък ; не се влияе от падовете на напрежението в захранващата мрежа ; работи с почти всички видове електроди чугун алуминий неръждавейка ; повечето апрати могат да работят като ВИГ / ТИГ заваръчни апарати ; високочестотното палене на дъгата практически изключва залепването на електрода; цена вече много близка до тази на читав трансформаторен има и още много.
Последна промяна от sek.1 на чет апр 30, 2009 8:10 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами просто няма никаква прилика. Всеки, който е захапал малко от работата с инверторен, не иска и да чуе за класически. В момента точно правим парапети на къщата от кух профил с дебелина 1,5 мм ( с инверторен и стоманени електроди). Из оня ден прегорял ръчока му и заварчика за да не стои, взел обикновения електрожен и започнал с меките електроди, защото той със стоманени не работи. Като му занесах нов пакет го чувам отдалече да псува :-D . Просто който е свикнал да работи с инверторния му е много нервно да работи с класическия, а пък да не говорим и за качеството на самия шев. Няма как а направя шев на газова тръба с класически електрожен.

Тема "Електрожен на МТЗ Извор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: