• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
sek.1 написа:
4i4kotrevi4ko написа:
sek.1 написа:
Газа за алуминий си е аргон за неръждавейка е смес аргон с 4% кислород тефлоновия водач струва десетина лева ролката още толкова .
А ще има ли някакви проблеми, ако заваряваме с чист аргон неръждавейка, 4130 и обикновена 1024-28? :?
Има . От практиката мога да кажа че МИГ - МАГ заваряване на неръждавейка по добре от чистия аргон се държи Коргон и разновидните му смеси (92% Ar, 8% O2) а най добре смес 96%Ar и 4% О2 . То това казва и теорията .
При заваряване на наръждавейка с МИГ-МАГ никъде и никой не препоръчва използване на аргон....
sek.1 - специалист
agj написа:
При заваряване на наръждавейка с МИГ-МАГ никъде и никой не препоръчва използване на аргон....
Знам но си правих различни експерименти с наличните газова и машината на ДЕЛ .
joro66 - помощник
Обещаните снимки с малко закъснение:
Изображение Изображение Изображение
agj - майстор
joro66 написа:
Обещаните снимки с малко закъснение:
Изображение Изображение Изображение
Много добре е станало , доработките даже не се забелязват много !Но най важното е че е започнало да работи както трябва!
пич тоя райдер не е лош , но му трябват малко преработки за около 50 / 100 лв грубо зада е на нивото на редко ,харко и други 150 а машини аз имам такова и работи перфектно на нивото на тези дето избройх . само , че ако го купуваш ново не си заслужава ,защото цената дето споменах за преработката му е само за части . аз си го правих сам и го купих за 200 лв без изобщо да е работило защото и не може трупа матеряла и неможе да го разлее камоли да напрсви някъв по дълбок провар . ако някой има такова и има пробщем нека ми пише и ще му кажа какво да купи и направи сам. успех !
пич тоя райдер не е лош , но му трябват малко преработки за около 50 / 100 лв грубо зада е на нивото на редко ,харко и други 150 а машини аз имам такова и работи перфектно на нивото на тези дето избройх . само , че ако го купуваш ново не си заслужава ,защото цената дето споменах за преработката му е само за части . аз си го правих сам и го купих за 200 лв без изобщо да е работило защото и не може трупа матеряла и неможе да го разлее камоли да напрсви някъв по дълбок провар . ако някой има такова и има пробщем нека ми пише и ще му кажа какво да купи и направи сам. успех !
Може ли малко помощ, какъв трансформатор трябва за да се отдели захранването на моторчето и от каде да се вземе захранване за него?
joro66 - помощник
Трафчето трябва да е 3-4 амперово. Взимаш 220 след релето, което захранва силовия траф.
Благодаря за информацията, нещата се получиха, заваряването се подобри, пак на моменти има прекъсване на дъгата, пускане от началото, после дъгата се стабилизира и добре се топи телата. Искам и кондензатор да добавя но не знам колко волта трябва да бъде, намирам в магазините 55v и 63v - 33000мф.
joro66 - помощник
Да, добре е този кондензатор. Ако имаш възможност, взимай.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ползвали ли сте това телоподаващо?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: