• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mitaka_25 - напреднал
мерси много това ме интересуваше =D>
iliev555 - помощник
velsi колко волтови са ти кондензаторите, които си сложил
на схемата пише 40V и би трябвало да вършат работа
в магазина съм намерил кондензатор 47 000 мikroFa 40-45V - на цена от 20 лв. Мисля, че ще върши работа и цената е добра.
velsi - Почетен майстор
Ще върши работа ако е голям и масивен. Кондензатор с такъв капацитет трябва да е висок приблизително колкото пластмасова чаша за безалкохолно и долу-горе толкова в диаметър. Има едни китайски, които са много малки, с тънки изводи, те не стават.
iliev555 - помощник
Знам, че трябва да е големичак, лошото е че този в магазина е с доставка и не може да се види, но ще се опитам да пирам с какви размери е.
И друг въпрос - защо контактора е на 24V ? , не може ли да се оправлява директно с 220V (поне аз имам няколко такива контактори) и другото е че няма да е необходим трансформатор с 24V. Лошото е, че през шланга и прекъсвача ще минават 220V, което е малко опасно. Друг по - добър вариант е от извода, който ще захранва платката за регулиране на телта (който извод при мен ще е 12-15 V някъде), да се захранва едно малко 12 волтово реле, което да се прекъсва с прекъсвача на ръкохватката, а това реле да управлява 220 волтов контактор.
sek.1 - специалист
Като имаш 12 волта защо ще си усложняваш живота с комутиращи релета ? Освен по сложната електросхема имаш и забавяне във времето . Като цяло ваденето на ниски волтове за управление от основния трансформатор специалистите го отчитат като неудачно схемно решение . Подаването на 220 волта в ръкохватката си е чисто самоубийство .
velsi - Почетен майстор
iliev555 написа:
Друг по - добър вариант е от извода, който ще захранва платката за регулиране на телта (който извод при мен ще е 12-15 V някъде), да се захранва едно малко 12 волтово реле, което да се прекъсва с прекъсвача на ръкохватката, а това реле да управлява 220 волтов контактор.
А този 220 волтов контактор какво ще управлява? Защото нещата са в обратен ред: 24 волтовия контактор управлява силовия трансформатор, което ще рече, че докато не натиснеш бутона на ръкохватката нямаш напрежение на извода за мотора.
dimitrov8505 - напреднал
колеги как мислите 270лева за 170 ампера траф оригинал редко многоли са
iliev555 - помощник
Този 220 волтов контактор може да върши същата работа като 24 волтовия, само че в ръкохватката трябва да минава 220 което не е добре. Схемата, която ще увеличава и намалява оборотите на моторчето ми ще представлява един регулатор на напрежение и може да регулира напрежението от 1 до 35 V, а захранването и съответно е максималното, до което ще се достига при регулиране. Мога да я захраня с 12, 24 .... максимално до 35 V като ще подбера такъв потенциометър за регулиране така, че да не превиша примерно 15 V на изхода. Моторчето ще е от чистачки на москвич. Найстина не е добре да се вади напрежение силовия трав и затова ще напрая един, който да оправлява и контактора. И другото е че ще пробвам да извадя извод от вторичната на трафа на електрожен, така че като се върти ключа да излиза подходящо напрежение за телоподаващо.
dimitrov8505 - напреднал
колеги моторчето за телоподавашото дирекно на оста му ли се слага ролката която бута телта или трябва да има редуктор напримет от чистаки .Мерси
velsi - Почетен майстор
С редуктора си е. От чистачки е перфектно.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ползвали ли сте това телоподаващо?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: