• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Ronin - специалист
Кой е тоя дето може да се радва повече на плочки от това което си направил.....че аз ти завиждам за това .......ентусиазъм,желание,работа,и накрая успешно завършена работа........ако си търсиш работа ми се обади......
sek.1 - специалист
Всичко бях събрал диоди моторче шланг и други необходими детайли но все не оставаше време да го почна накрая ми предложиха готово ново Тефи МЗТ Извор монофазно 220 ампера на цена на която не мота да устоя и проекта за самоделно трифазно телоподаващо отиде за по добри и свободни времена.
vezbata - напреднал
Единственото което мога да кажа на velsi е "ЕВАЛА".
Ако пък velsi реши да сподели схемата на свързване, сигурен съм че ще има много доволни мераклий в това число и аз.
bou81 - специалист
айде бе велси не се скръндзи за дена схема, удари едно рамо на нас непосветените :-D
MASTER - специалист
Ъъъъъъъ, velsi - страхотно си се справил с CO-то, респект :prayer: :prayer: :prayer:
velsi - Почетен майстор
bou81 написа:
айде бе велси не се скръндзи за дена схема, удари едно рамо на нас непосветените :-D
Ще ви дам снема, споко, ама кой ще ви навие трансформатора? За него нямам схема.
LZ - специалист
velsi написа:
bou81 написа:
айде бе велси не се скръндзи за дена схема, удари едно рамо на нас непосветените :-D
Ще ви дам снема, споко, ама кой ще ви навие трансформатора? За него нямам схема.
Дай параметрите на трансформатора и дросела.
velsi - Почетен майстор
Как да ги дам като не съм ги навивал аз. Един приятел ми ги прави. А той не казва. Пък и за всеки магнитопровод сметките са различни.
silver - помощник
Здравейте на всички. Поздравелния на velsi машинката е станала страхотна.
Аз имам следната идея. Искам да ползвам готов инверторен електрожен, който да свързвам към телоподаващо.
телоподаващото ще е направи сам - приятел ще ми даде моторче (оригинално от СО) за задвижването на тела. Трябва само да ми направят управлението за моторчето, като и трнсорматор за да мога да захраня мотора с платката.
Въпроса е дали ще се получи такава компановка ? На какво мнение сте.
Ще пусна темичка с проекта в последствие, но в момента съм на ниво проучване и снабдяване с нужните консумативи :)
Ronin - специалист
Ще удариш на камък....не става ! Характеристиката на диаграмата на електрожена е мека.....а на Цо-то е твърда..........!
А и при електрожена променяш големината на тока а напрежението е постоянно,при цо-то променяш напрежението а тока се регулира с скороста на подаване на телта......Електрожена първоначално пали с голям ток и след като запали тока пада.....при Цо-то тока и напрежението не се променят.....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Ползвали ли сте това телоподаващо?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: