• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
joro66 - помощник
Телоподаващото го модифицирах още преди половин година. Кондензатора сложих точно този за който казваш - 33000 мкф и преди дросела. :wink: Също така сложих и отделен траф с грец за двигателя. Ефекта беше че сега машинката направо съска и се наложи да намаля тока с който работех в сравнение с този преди преработката (с две думи - стана по мощен, като че ли) до сега съм изхабил малко по малко от една макара. Термо защита не ми се е включвала, а и не съм усетил да грее много. Просто вентилатора почва да духа леко затоплен въздух. По сериозните работи които съм правил са на двете коли генерациите, като на едната е изцяло самоделна от даунпайпа на турбото до последното гърне (вкл. и то е самоделка). На малкия преправях рамка на купешки картинг с педали за да му сложа ДВГ, та там беше също по сериозната работата. Другото са дребни неща за по 10-15 мин. работа. Но като цяло съм доволен от машинката и повечето от частите вътре по механиката за подаване на телта са като на РЕДКО - сравнявах ги в един спец. магазин за заваръчна техника. Така че за непрофесионална работа машинката си заслужава парите. Единственно ме е яд че не направих преправянето още в началото като я взех, ама заради пустата гаранция си викам-няма да го пипам. Но поне свикнах да работя на по трудното, та после беше направо - пей сърце. За алуминий не съм пробвал изобщо, защото не знам как става, преправя ли се нещо и т.н.. Ако някой ме светне какво трябва да направя, може и да опитам.
Последна промяна от joro66 на вт окт 30, 2012 7:50 pm, променено общо 1 път.
profesionalist_wood - майстор
joro66 написа:
Телоподаващото го модифицирах още преди половин година. Кондензатора сложих точно този за който казваш - 33000 мкф и преди дросела. :wink: Също така сложих и отделен траф с грец за двигателя. Ефекта беше че сега машинката направо съска и се наложи да намаля тока с който работех в сравнение с този преди преработката (с две думи - стана по мощен, като че ли) до сега съм изхабил малко по малко от една макара. Термо защита не ми се е включвала, а и не съм усетил да грее много. Просто вентилатора почва да духа леко затоплен въздух. По сериозните работи които съм правил са на двете коли генерациите, като на едната е изцяло самоделна от даунпайпа на турбото до последното гърне (вкл. и то е самоделка). На малкия преправях рамка на купешки за картинг с педали за да му сложа ДВГ, та там беше също по сериозната работата. Другото са дребни неща за по 10-15 мин. работа. Но като цяло съм доволен от машинката и повечето от частите вътре по механиката за подаване на телта са като на РЕДКО - сравнявах ги в един спец. магазин за заваръчна техника. Така че за непрофесионална работа машинката си заслужава парите. Единственно ме е яд че не направих преправянето още в началото като я взех, ама заради пустата гаранция си викам-няма да го пипам. Но поне свикнах да работя на по трудното, та после беше направо - пей сърце. За алуминий не съм пробвал изобщо, защото не знам как става, преправя ли се нещо и т.н.. Ако някой ме светне какво трябва да направя, може и да опитам.
Я го снимай райдера отвътре че ми е интересно как си го преправил :partyman:
joro66 - помощник
Знаех си аз че трябваше да снимам :? . Разглобяването и особенно сглобяването му не е от най-приятните работи с тея самонарезни болтове и не особенно добре пасващи ламарини :) .. Ще се постарая утре или най-късно в други ден да сложа снимки.
agj - майстор
joro66 написа:
..... За алуминий не съм пробвал изобщо, защото не знам как става, преправя ли се нещо и т.н.. Ако някой ме светне какво трябва да направя, може и да опитам.
И недей да пробваш ! Телоподаващо което няма специални функции за работа с алуминий не може заварява добре алуминий!Пък и иска доста допълнителни неща ,тефлонов водач за телта ,ролки с „U” форма ,специална смес от газ и т.н.!
sek.1 - специалист
agj написа:
joro66 написа:
..... За алуминий не съм пробвал изобщо, защото не знам как става, преправя ли се нещо и т.н.. Ако някой ме светне какво трябва да направя, може и да опитам.
И недей да пробваш ! Телоподаващо което няма специални функции за работа с алуминий не може заварява добре алуминий!Пък и иска доста допълнителни неща ,тефлонов водач за телта ,ролки с „U” форма ,специална смес от газ и т.н.!
Ключа от палатката е в специалната функция . Газа за алуминий си е аргон за неръждавейка е смес аргон с 4% кислород тефлоновия водач струва десетина лева ролката още толкова .
joro66 - помощник
И каква е тази специална функция?
agj - майстор
joro66 написа:
И каква е тази специална функция?
Нарича се импулсно заваряване ( Pulsed MIG Welding) , срещат се и разновидности и подобни функции по машините на различни фирми!
4i4kotrevi4ko - специалист
sek.1 написа:
Газа за алуминий си е аргон за неръждавейка е смес аргон с 4% кислород тефлоновия водач струва десетина лева ролката още толкова .
А ще има ли някакви проблеми, ако заваряваме с чист аргон неръждавейка, 4130 и обикновена 1024-28? :?
agj - майстор
4i4kotrevi4ko написа:
sek.1 написа:
Газа за алуминий си е аргон за неръждавейка е смес аргон с 4% кислород тефлоновия водач струва десетина лева ролката още толкова .
А ще има ли някакви проблеми, ако заваряваме с чист аргон неръждавейка, 4130 и обикновена 1024-28? :?
Ще има и то доста! :razz:
Газовите смеси са от съществено значение при процесите на заваряване МИГ-МАГ, тъй като освен нуждата от защита при извършване на заварката, гарантират регулярност на дъгата и спомагат да се оптимизира завърчния шев!
sek.1 - специалист
4i4kotrevi4ko написа:
sek.1 написа:
Газа за алуминий си е аргон за неръждавейка е смес аргон с 4% кислород тефлоновия водач струва десетина лева ролката още толкова .
А ще има ли някакви проблеми, ако заваряваме с чист аргон неръждавейка, 4130 и обикновена 1024-28? :?
Има . От практиката мога да кажа че МИГ - МАГ заваряване на неръждавейка по добре от чистия аргон се държи Коргон и разновидните му смеси (92% Ar, 8% O2) а най добре смес 96%Ar и 4% О2 . То това казва и теорията .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ползвали ли сте това телоподаващо?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: