Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Passa - специалист
И аз мисля вече че тия над 160 А нагоре са напълно излишни. На вилата все ми се налага да прикапя някой връх откъснат от оградата от децата дето ми ядат смокинята или последно заварих една тръба горе на тавана хваната на тераската към перипета с тел. Въртеше се наляво - надясно. А аз твърдо решен да хвана една антена за Ехстендер - усилвател на GSM сигнал реших да я фиксирам твърдо. Понеже на вилата сигнала от клетката е на майна си райна......... и йок телефон, йко нет.

Накрая пак с Саксията на 125, после на 75 А го заварих с 2,5 мм. Но голяма разправия с тая Саксия. Тръбата тънка и се дупчи, а перипета направен с дебели ВиК тръби издържа. И понеже тук има два инвертора, единият е и МИГ, та за това все със Саксията накрая трупам опит. Тръбите ръждиви, поцинковани, миниумизурани и накрая феролитнати по стара селска традиция. Щипка-масата малка и контакта отива :toimonster: .........

Върховете на оградата стават добре, но тия тръби наистина са трудни за работа. Та сега освен 2,5 си извадих и 2 мм и ще ги мъкна на вилата да има. Да видя как работи Кра-Крато с тях.

Та наистина повече от 160 ампера са напълно излишни за домашна работа с уговорката, че тия 160 трябва да работят добре и машината да има ресурс или ПВ при тях, а не да изключва при всеки два електрода, което при Саксията не е проблем. Тя кърти, а ако оператора може да заварява, даже и заварява.
Ако ще се ползва за рязане електрожена е друга темата.......... :wink:

Даже съм навит да си купя една мака машинка до 120- 160 ампера да си я нося на рамо като дамска чантичка и да си точковам всичко което ме дразни, че не стабилно. :) С тия грандомании вече ми писна....... Нещо Гисми или Есаб примерно, но може и Райдърче в краен случай. :-D
koveslav - майстор
Отдавна бях задал този въпрос,не получих отговор и за това ще го повторя-каква е най-голямата дебелина на материалите,които си купувате за направа на метални изделия по двора? И стиска ли ви да платите цената на материал по-дебел от 3мм? След като отоговорите на този въпрос,пак може да поспорим с какви диаметри електроди ще работите и каква мощност електрожен ви е нужен.
Дори и да имате стари материали,пак ми е интересно какво точно бихте заварили в един дом или двор с 4 и 5мм електрод и ако все пак го направите какъв според вас ще е резултата по отношение геометрията на заваряваната конструкция,детайл и т.н.?
miroki - майстор
Че е рядко, рядко е, но се случва.
Почивните дни пирустия правих винкел 5 мм. 20 лева за 4 метра винкел. От асмата 200м2 са 5мм.
Преди плота на циркуляра 10 мм заварях едни работи по него. На колелетата на фрезата имам 15-20 мм дебели дискове, които добавих странично. И едни плоскости по 15 мм отпред за тежести и ги заварявах заедно. Коша за царевица е с рамка по-дебела от шаси на газка. Цялото го заварявах, а беше на парчета.
Рядко се случва дебело, но понякога има. А ако искаме и да го режем, а се налага да се чистят ъгли да не пречат. Но когато искаме да пълним, те свършват като солети. Тогава дебело.
Но както писах, повечето време около 110 ампера се ползва.
sokolov.91 - майстор


Ето така се прави електрожен. :lol: А конекторите от жакове за слушалки са топ. :lol:
Вие си давайте по 200 300 лева за инвертори.
янко - специалист
За в къщи 160А е предостатъчно,аз използвам 2,5мм стоманени,и рядко 3,25.За рязане,ако става въпрос за електрод и много силен ток става и с 2,5мм и 160А,но няма смисъл,за кокс си трябват много ампери
Илиянчоо - помощник
Здравейте трябва ми инверторен електрожен за дома,градината,мазето и се спрях на два модела моля който ги притежава да ми помогне с коментари за работа качество и сервиз.Трябва ми машинка която да не прегрява и изключва 3-5 или 10 електрода.
1.)ИЗА 150.
2.) Agro Market 160
И двете много ми харесват и не мога да реша моля дайте положителни и отрицателни коментари по който да взема решение.
ИЗА 150 ми харесва,че е изцяло Българска и може би по функционална.
А Agro Meni 160 е с куфарче,соларна маска и по дълги кабели но ме притеснява като китайско качество.
Илиянчоо - помощник
Здравейте трябва ми инверторен електрожен за дома,градината,мазето и се спрях на два модела моля който ги притежава да ми помогне с коментари за работа качество и сервиз.Трябва ми машинка която да не прегрява и изключва 3-5 или 10 електрода.
1.)ИЗА 150.
2.) Agro Market 160
И двете много ми харесват и не мога да реша моля дайте положителни и отрицателни коментари по който да взема решение.
ИЗА 150 ми харесва,че е изцяло Българска и може би по функционална.
А Agro Meni 160 е с куфарче,соларна маска и по дълги кабели но ме притеснява като китайско качество.
MamaMy - майстор
Имам Арго Мини 160. Така ми седи. По нищо не е по-добро от стария ми трансформатор. Взимай Иза-та, може поне ти да си доволен!
Илиянчоо - помощник
Толкова ли е зле работата.
MamaMy - майстор
Аз го взех основно за да мога да заварявам по-лесно със стоманени електроди. Трансформатора заварява добре с тях, но на всяко прекъсване правят изолираща шапка на върха и за да започна пак пада голямо чукане по камъните да се отчупи. Уж инвертора ги палел по-лесно. Може, но не точно този. Този се държи като променливотоков трансформатор и то от маломощните. Работи добре с рутилки. Дори със стоманени се справя по-зле от трафа. Единствения плюс е теглото му. Може да го нося по цял ден без да го усетя. Дразни ме вентилатора. Доста е шумен. Относно прегряване, е добре. Няма да грее.

Пробвах и от тези евтините Хасковско-китайски боклуци. Държат се по същия начин. Това пък дето го показват на дисплея съвсем няма общо с истината. Големи ментета.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: