Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
пет фев 19, 2021 4:33 pmqrt написа:
Няколко пъти си правих проби с https://tigtag.eu/produkt/invertor-elek ... mma-200xf/, и имам следният проблем: рутиловите (2,5 и 3.2)emona, рожен,bohler ,esab заварява екстра , но с базичните електроди няма никаква консистенция.Много трудно се палят, лепят постоянно, и свестен шев не може да се направи.Даже с 2.5мм FOX EV 50 един цял електрод не съм стопил. Спазвам си предписанията на производителите, после взех да експириментирам с ампеража, права и обратна полярност,3-4 различни марки електроди, tutorial-и и тн. и тн. - и нищо не става.Нормално ли е за това китайско творение, или проблема е при мен?
Щом нямат КОНСИСТЕНЦИЯ, може би е нормално! :-D А може би tutorial-ите са малко!
koveslav - майстор
Достатъчно е електродите да са в плътно затворен термос и няма да имате проблеми.Такива специалицирани кутии/термоси за електроди са по около 25лв и спестяват много нерви и средства....
welder_enthusiast - напреднал
пон фев 22, 2021 12:17 amkoveslav написа:
Достатъчно е електродите да са в плътно затворен термос и няма да имате проблеми.Такива специалицирани кутии/термоси за електроди са по около 25лв и спестяват много нерви и средства....
След като е минал през сушилнята и е затворен в термоса има ли вариант в него да се овлажнят?
koveslav - майстор
вт фев 23, 2021 10:46 amwelder_enthusiast написа:
След като е минал през сушилнята и е затворен в термоса има ли вариант в него да се овлажнят?
От доста години не сме сушили електроди.От времето,когато започнах да ги купувам пакетирани,а не изнесени от някой завод и след това съхранявани някак.Държа си електродите в обикновен шкаф в отопляема работилница,а от шкафа ги зареждам в термоса.Не съм имал проблеми.
qrt - помощник
Още един доволен от апарата на pansim.Взех си иза 190, и с базичните нямам вече проблеми.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: