Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
k0st4din - специалист
вт апр 26, 2022 11:41 pmspeka_rs написа:
вт апр 26, 2022 5:58 pmk0st4din написа:
Та ми се иска, нещо по-добро от неговото! :)
Ако искаш нещо с гарантирано качество и да си сигурен че пали 5 мм отиваш вече в друг ценови клас. Имам в къщи АИГ DEL MMA 200, много добра машина с много възможности за до надграждане.
Ако това ти е бюджета и нямаш повече примири се с 4мм елетроди и тогава АИГ DEL MMA 160. Парички се дават веднъж за такава машина стисни зъби и си вземи нещо по-качествено. Няма да съжеляваш.
Много благодаря. Днес ще им се обадя на хората и може да отида направо в магазина им.
По-добре да ги изгладувам, но да взема нещо, което да знам, че ще ми бъде вярно.
Ще отида да ги попитам, дали този 200, след време ще може да се ъпдейтне до ниво използване на тел, но без бутилка и тогава ще взема, вече крайното решение. :)
Благодаря още веднъж за съдействието!
Бъдете живи и здрави всички! :prayer: :prayer: :prayer:
speka_rs - майстор
ср апр 27, 2022 8:30 amk0st4din написа:
Днес ще им се обадя на хората и може да отида направо в магазина им.
Ако ходиш до магазина им могат да се ползват 10% отстъпка за направи сам форума.
aig_welding - специалист
ср апр 27, 2022 8:30 amk0st4din написа:

Много благодаря. Днес ще им се обадя на хората и може да отида направо в магазина им.
По-добре да ги изгладувам, но да взема нещо, което да знам, че ще ми бъде вярно.
Привет,

Препоръчвам гладуването само когато е за здраве! :yawinkle: Добре дошъл в магазина, потърси ме за кратка дискусия преди да направиш избора.

Поздрави,
Георги
Здравейте,

Имам вила и ми трябва електрожен, който ще ползвам 1-2 пъти в годината с изключително любителски цени, да си заваря нещо по асмалъка, също съм решил да си направя пейка с няколко тръби и планки. Заварявал съм последно преди 20г в някакви практически часове в университета, та ще си припомням нещата.

Попрочетох 100 страници от темата, но като цяло това което се препоръчва е 250лв+.
Моя бюджет е 150лв и не искам да инвестирам повече. За тези пари искам да имам инверторен електрожен, кабели и маска - цял комплект.

След прочетеното, съм се насочил към следните бюджетни предложения: Благодарен съм ако помогнете да избера един от 2-та или да посочите някой в тоя ценови диапазон, който е дискутиран, но съм изпуснал.

Поздрави
BeTaTesTeR - напреднал
E трудно чак и маска да влезе в тея пари. От тия двата бих избрал втория, щом Драгозов го продава и му дава гаранция сигурно става. Предполагам предимно с рутилови електроди ще работиш. Машината сигурно и с базични ще работи, но и е малко ниско напрежението и е възможно малко по-трудно да ги пали, но с рутилови сигурно ще работи добре.
Най-евтините маски обаче започват от 50лв. за най-малкото визьорче 40х100, по-добре дай малко повече и вземи втората по големина маска на АиГ поне е 53х100. Те може да дадат малко отстъпка за форума и да влезеш в 200 лв. за електрожена и маската.
agj - майстор
ср май 25, 2022 8:42 amBeTaTesTeR написа:
E трудно чак и маска да влезе в тея пари.
Най-евтините маски обаче започват от 50лв. за най-малкото визьорче 40х100, по-добре дай малко повече и вземи втората по големина маска на АиГ поне е 53х100. Те може да дадат малко отстъпка за форума и да влезеш в 200 лв. за електрожена и маската.
Аз също съм за покупка на електрожен и маска от АИГ.
Нищо му няма на малкото визьорче! За 50 лв. маската от АИГ си е много добра.
--
От хасковските фирми, електрожен за по малко от 200-250лв. не е за препоръчване.
Indianec 2 - специалист
Само най-евтините соларни маски трябва да се избягват, казаха ми тогава колеги от оттатък, ама..
Една за 30 лева някъде вземах, ама при яко заваряване имам умора в очите, затова карам с обикновенна при такъв режим, но малко пострада и сигурно ще взимам от АИГ пак автоматична.
aig_welding - специалист
пет май 27, 2022 7:15 pmagj написа:

За 50 лв. маската от АИГ си е много добра.
44 лв. = 49 лв. -10% цена за участниците във форума. :)
agj - майстор
пон май 30, 2022 9:00 amaig_welding написа:
пет май 27, 2022 7:15 pmagj написа:

За 50 лв. маската от АИГ си е много добра.
44 лв. = 49 лв. -10% цена за участниците във форума. :)
=D>
EDI - майстор
Дедо без автомаска не пипаше елжена....ако, че беше паспортчик и заваряваше по газопровода и компресорната станция в Странджа през 80-те.... :lol:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: