Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
пет фев 09, 2024 12:05 amresistbody написа:
чет фев 08, 2024 9:45 pmAvas_co написа:
Както решиш, аз не мисля, че ще получиш по-добър съвет.
Насочвам те към проверени и доверени търговци, от които и отстъпка ще получиш, и информация.
Проверени от редица колеги, не само тук.
Но избора си е твой.
С конкретните машини, за които питаш, съмнява ме да има много мнения от първа ръка.
Проверени и точни, като техника и всичко... единствените даващи 4 и 5г гаранция на заваръчен апарат... имам лични наблюдения на машини и от тримата и всички си отговарят на спецификацията.. даже вчера взех още един мъник от единия...
Кума си взе ИЗА... вика нещо има проблем с базичните... викам дай да пробвам... изкарах един, след това втори и вика... абе имам още да се уча..
Именно за това ги споменах, защото всички знаем, че са коректни.
Също ще взимам нещо за един приятел.

B0bi, това с кабелите е много логично, ако малко от малко си в час.
Ако ти е първи електрожен, нормално да мрънкаш.
Има хора, които вече си имат кабели и не са им нужни други.
Или пък, всеки има различни предпочитания за ръкохватка.
пет фев 09, 2024 10:11 pmAvas_co написа:
...това с кабелите е много логично, ако малко от малко си в час.
Ако ти е първи електрожен, нормално да мрънкаш.
Има хора, които вече си имат кабели и не са им нужни други.
Или пък, всеки има различни предпочитания за ръкохватка.
"Това, с кабелите", както и "предпочитания за ръкохватката", ако наистина си в час, няма да пишеш това. Коментираните, евтини машинки се продават с нещо като кабели и ръкохватка.
Пансим прави качествени машини, а който е в час го е оценил и си купува качествени кабели, ръкохватка....
Някои профани просто си купуват машината и с мръньканье си докупуват евтина периферия, за неотговорни дейности.
Други, подобни профани, мрънькят щото не се предлагали машините с китайски телчици.
gogo7777 - майстор
Кабелите, щипката и ръкохватката са строго индивидуални. Кабелите за заваряване трябва да са гъвкави и негорими от паднала гореща шлака върху тях. Трябва да са дълги минимум 5 метра за ръкохватката. Самата ръкохватка трябва да е удобна на заварчика. Едни предпочитат малка други голяма......зависи от стила на заваряване, държането й при позициите и ръкавиците, с които се работи. Щипката "силна". Понякога се налага да не се ползва щипка, а магнит.

Според мен правилно Пансим вече не предлага тези консумативи....за да няма недоволни.
B0bi - специалист
Гого, може и да е правилно, но само той не ги предлага в комплектовката и не е обявено. На стария ми, правен от мен електрожен преди ~35 години, кабелите са ... някакви. И продължавам да си върша работа стационарно с него.
Хора, колко пъти трябва да напиша, че аз бях тръгнал да купувам от Панаьот?! Бях попрочел, според мен не малко и бях решил да взема "бългаското". Бях мярнал и че е имал някакви проблеми с недоволен клиент, но нищо повече. Ако не бях попитал в последния момент за дължината на кабелите , щях да го получа без тях. Тогава неприятна разправия щеше да има със сигурност, защото щях да му го върна. За мен това е нелоялно и подвеждащо. Като са толкова различни изискванията на клиентите за кабели, може просто да даде цена за всеки метър повече. Както и за без кабели. Не виждам нищо сложно в това, но съзерцавам умисъл в липсата му. Не разбирам защо защитавате такава практика. Най-после не казвам "не купувайте от него". Когото го устройва въпросната цена да си взима от него. Само да има предвид, че е без кабели. Толкова. Това лошо ли е, че го казвам?
gogo7777 - майстор
съб фев 10, 2024 8:03 amB0bi написа:
Гого, може и да е правилно, но само той не ги предлага в комплектовката и не е обявено.
Разбирам те напълно. Негов пропуск е, че не е обявил тази подробност в сайта си.
Virtex - майстор
Темата е разчистена.

Спама е тук, включително обяснението защо темата не беше разчистена по-рано.

Ако някои иска да започне адекватна дискусия от преместените мнения - примерно колко струват адекватен транзистор или подобни, може да преместя мненията.
brad4edat - специалист
Имам машина ИЗА190 на Пансим, която си поръчах преди 6-7години с 4-5метрови кабели и двата. Дължината на двата кабела се оказа страхотно предимство!
Машината я ползвам всеки работен ден, от как я имам почти забравих за голямия трифазен звяр, за малкия трансформаторен КраКра да не споменавам как съм го опаковал...

Тая Иза190 се оказа страшно куче, какви заварки, какъв зор е виждала и то в горещи летни дни по 40гр. да изпукаш по една кутия електроди 3.25 на нонстоп заварки и рязане и нито един път не е прегрявала или спирала.


Евала му правя на човека, прави страхотни машини. Дори мои познати също видяха от мен и им казах да прежалят пари и да си купят от него. 2-3ма си взеха по мои препоръки.
Други си купиха райдери и тем подобни... еми пародия на електрожени спрямо Изата.
Обикновен човек може и да не усети особенна разлика, но човек с опит веднага ще види колосалната разлика в реалните сили на Изата и подбни на нея по ампери други китайчуци.

Та препоръка към колегите които си купуват от Пансим, да му се примолят и да се разберът с него той да им изработи по поръчка нужните кабели, качествени и да не му се пазарят за парите за кабелите! Дайте на човека шанс да ви окомплектова добрия инвертор с добри кабели!!! Помнете ми думата после никога няма да съжалите дори за миг, че сте дали малко повечко пари от масовките напудрени по магазините.
Моите кабели не са мръднали до ден днешен! А се ползват и търкалят по земята всеки ден, шлаки, заварки, искри, не са казали ох. Сега да ги забърша и са като нови.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: