Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
Мислех да не пиша тук, ама не разбрах кой точно лъже за медните кабели ?
Виждал съм какви ли не чудеса като кабели, та ... не визирам такива за електрожен, ами ...
В последните години е масово явление да се пробутват помеднени алуминиеви кабели( CCA ) , за медни.
На който му е интересно, може да провери как се познават, не е трудно.
Имах разговор с еднин производител на еди ква си техника, и го питах защо взима такива кабели, та отговора беше - Ти луд ли си, знаеш ли колко пари давам за тия кабели, та му правих демонстрация, и смени доставчика.
Честно не ми е идвало наум, да си правя теста с кабелите на електрожените, ама другия път като сменям ръкохватка, ако се сетя, ще ...
Това го пиша, за които иска да се сети.
Chainsaw ако и ти не си от тия измислените профили, не ми е ясно, какво се вързваш на психото стоящ зад никовете боби. незнам си кво и емо_ не знам си кво, на втората маска като му показаха снимки и рязко се покри, или пък и него го покриха, знам ли.
gogo7777 - майстор
Chainsaw написа:
Между впрочем вече имам полу готово ревю за инв.електрожени (от "тенорите",както ги нарекох по-рано).Ще го довърша,но НЯМА да споделям мнение и впечатление,снимки,клипове и резултати,ЗАЩОТО ми отнема време и струва пари.Ако някой иска да резбере кое,как,защо...ще трябва да ме ФИНАНСИРА.В днешно време информацията струва пари,а тук а и по принцип,българина не е много съпричастен към такива дейности.Така че сори.Ако някой иска информация ще трябва да плаща.До тоя момент информацията си я запазвам за мен и за познати/приятели..
Дай банкова сметка, bic код и имена, за да те финансирам.
fore - майстор
Каква е приликата между турските сериали и тази тема е ясна- едни и същи артисти и действието се върти около едно и също.
Но каква е разликата между турските сериали и тази тема. Сериалите имат край.....

В крайна сметка си вземаш едни такива :popcorn: и ако ти се гледа сатирата се забавляваш. А и тук вече се търси вътрешно финансиране на неоткрити таланти в елелтроника и схемотехниката което само по себе си е доста интересно и излиза от приетата рамка на общоприетото в сатирата и забавата.

Аз пък предлагам ако имате нужда от сценарист за по натам да ме финансирате и мене и аз ще ви направя Хит на пазара !
Ще ви пратя и сметката си и всичко само кажете. :wink:
Avas_co - майстор
fore написа:
Каква е приликата между турските сериали и тази тема е ясна- едни и същи артисти и действието се върти около едно и също.
Но каква е разликата между турските сериали и тази тема. Сериалите имат край.....

В крайна сметка си вземаш едни такива :popcorn: и ако ти се гледа сатирата се забавляваш. А и тук вече се търси вътрешно финансиране на неоткрити таланти в елелтроника и схемотехниката което само по себе си е доста интересно и излиза от приетата рамка на общоприетото в сатирата и забавата.

Аз пък предлагам ако имате нужда от сценарист за по натам да ме финансирате и мене и аз ще ви направя Хит на пазара !
Ще ви пратя и сметката си и всичко само кажете. :wink:
Така е , Форьо !
А, ти тука с колко ника участваш бре пиле черно ?
stan73 - майстор
Chainsaw написа:
stan73 написа:
Ако това наистина е инверторният електрожен на Пансим - не знам какво го хулиш.
Къде пък ти прочете че хуля някой.Тая тема за какво е не ми става ясно ? ЗА ЧАТ ЛИ , ЗА ЗАПОЯВАНИТЕ ЕЛЕМЕНТИ ПО ПЛАТКАТА ЛИ ?
Темата мисля,че е за избор на инв.електоржен,като в темата попадат,качество на заваръчния апарат/цена/шев.Има тема за ръчно изработване на инв.електрожен...на който му е интересно да пише там.Мен ме интересува как заварява,а не конструкцията.Не че са маловажни,но не са обект на тази тема.
Taka "звучат" писанията ти.
А за качество на заварките - както е писал колегата преди мен, това много зависи и от заварчика, а от друга страна мненията на колегите, които са пробвали машини на Пансим, или даже ги притежават са само положителни.
Chainsaw - напреднал
gogo7777 написа:
Дай банкова сметка, bic код и имена, за да те финансирам.
Има много начини за подпомагане - не само с банкови сметки,но колега...извинявай,но имам усещането,че поста ти е по скоро гъбаркане отколкото реално действие.Пример:
gogo7777 написа:
Продай ми го тоя Райдер. А, и една кутия електроди 2,7мм ако ти се намират.
Ако обаче си сериозен - има лични (ЛС) за тая цел.
Всеки които иска да научи някаква реална информация,а не да си запълваме времето във форум с писане на общо взето безсмислени постове съм споменал как може да стане.Не е казано да се превеждат някакви крупни суми...10 лева са достатъчни,а от там нагоре,кои колкото му е присърце.Ако проявят желание повече хора (в което съм на 99% сигурен,че няма да стане - съдя по самия форум) мога да разиграя томбола и тези,които са подпомогнали каузата да отнесат тестваните машини.Супа от електрожени няма да правя...
Общо взето има ли желание - има и начин.Явно е,че "резачев" ще е човека,които реално нещо може да направи,за да се спрат 300+ страници наливане в от пусто в празно...

Ще ви разкажа един пример,които е извън темата,но показателен какъв съм аз всъщност.Преди време имах мотопед от детските ми години и стоеше,като паметник в мазата.Реших да го пусна в продажба - речено сторено.Пуснах го на няколко места (няма да споменавам сайтове).Обаждаха се хора,писаха се простотии по ЛС и т.н и т.н.Проявиха желание само трима,единия дойде от ма@ната си само и само да го пробва.Другия беше от моя край,обади ми се,но бях извън града и му казах,че трябва да се върна само заради него.Спомена,че ще ми плати само и само да го пробва.Върнах се плати ми за изгубеното ми време,но не го взе,защото явно имаше други очаквания или по скоро и той не беше на ясно какво иска.Както и да е - постъпи коректно,което му прави чест.А третия,беше някъде от Сливен по спомен,свърза се с мен и каза да му го пратя по куриер.Споделих,че без капаро няма да стане,защото ако не го вземе ще ми излезе златен.Споразумяхме се за капарото и го преведе.И знаете ли какво стана след това ? Още на следващият ден "резачев" запали мотопеда посред зима и го закара в куриерската служба.Доплати си човека остатъка и всичко приключи.

Какъв е извода ? Извода е,че освен мошеници има и такива,които не са.Можех спокойно да грабна капарото и ни лук ял ни лук мирисал.Не го направих,защото се поставям на мястото,на отсрещния човек,а и това си е чиста подривна дейност срещу сайта.Та общо взето е това.

Btw: Съвсем скоро ще спра да пиша тук,защото доста ангажименти ми се насъбраха,а освен мен няма кой друг да ми ги свърши.Бих останал активен за по-дълъг период,но времето ще покаже струва ли си или не.
Желая лек ден на всички.
agj - майстор
Chainsaw написа:
gogo7777 написа:
Дай банкова сметка, bic код и имена, за да те финансирам.
Има много начини за подпомагане - не само с банкови сметки,но колега...извинявай,но имам усещането,че поста ти е по скоро гъбаркане отколкото реално действие.Пример:
gogo7777 написа:
Продай ми го тоя Райдер. А, и една кутия електроди 2,7мм ако ти се намират.
Ако обаче си сериозен - има лични (ЛС) за тая цел.
Всеки които иска да научи някаква реална информация,а не да си запълваме времето във форум с писане на общо взето безсмислени постове съм споменал как може да стане.Не е казано да се превеждат някакви крупни суми...10 лева са достатъчни,а от там нагоре,кои колкото му е присърце.Ако проявят желание повече хора (в което съм на 99% сигурен,че няма да стане - съдя по самия форум) мога да разиграя томбола и тези,които са подпомогнали каузата да отнесат тестваните машини.Супа от електрожени няма да правя...
Общо взето има ли желание - има и начин.Явно е,че "резачев" ще е човека,които реално нещо може да направи,за да се спрат 300+ страници наливане в от пусто в празно...
Разачев ,и други като теб са писали глупости ,но те поне пари не искат.
И един безплатен съвет от мен- смени тревата!Или спри пушенето!
:-D
Btw:
Chainsaw написа:
Btw: Съвсем скоро ще спра да пиша тук,защото доста ангажименти ми се насъбраха,а освен мен няма кой друг да ми ги свърши.Бих останал активен за по-дълъг период,но времето ще покаже струва ли си или не.
Е,поне в почивките между ангажиментите,хвърляй по един поглед на форума,и написвай по нещо ,че иначе ще ни липсваш.
Аз например много се забавлявам,от твоето присъствие и писания!
fore - майстор
Avas_co написа:
fore написа:
Каква е приликата между турските сериали и тази тема е ясна- едни и същи артисти и действието се върти около едно и също.
Но каква е разликата между турските сериали и тази тема. Сериалите имат край.....

В крайна сметка си вземаш едни такива :popcorn: и ако ти се гледа сатирата се забавляваш. А и тук вече се търси вътрешно финансиране на неоткрити таланти в елелтроника и схемотехниката което само по себе си е доста интересно и излиза от приетата рамка на общоприетото в сатирата и забавата.

Аз пък предлагам ако имате нужда от сценарист за по натам да ме финансирате и мене и аз ще ви направя Хит на пазара !
Ще ви пратя и сметката си и всичко само кажете. :wink:
Така е , Форьо !
А, ти тука с колко ника участваш бре пиле черно ?
:lol: Аз не участвам. Вие сте участниците. То няма места за участници от толкова главни герои тук.
Говоря за сценарист. Понеже ви куца сценарият. А и темата отдавна излезе от рамката на моите интереси. Сатирата е друга работа.
Да седна да плюя този и онзи. За какво. Вие го правите отлично. :lol: Не сте спирали.
Avas_co - майстор
fore написа:
Avas_co написа:
fore написа:
Каква е приликата между турските сериали и тази тема е ясна- едни и същи артисти и действието се върти около едно и също.
Но каква е разликата между турските сериали и тази тема. Сериалите имат край.....

В крайна сметка си вземаш едни такива :popcorn: и ако ти се гледа сатирата се забавляваш. А и тук вече се търси вътрешно финансиране на неоткрити таланти в елелтроника и схемотехниката което само по себе си е доста интересно и излиза от приетата рамка на общоприетото в сатирата и забавата.

Аз пък предлагам ако имате нужда от сценарист за по натам да ме финансирате и мене и аз ще ви направя Хит на пазара !
Ще ви пратя и сметката си и всичко само кажете. :wink:
Така е , Форьо !
А, ти тука с колко ника участваш бре пиле черно ?
:lol: Аз не участвам. Вие сте участниците. То няма места за участници от толкова главни герои тук.
Говоря за сценарист. Понеже ви куца сценарият. А и темата отдавна излезе от рамката на моите интереси. Сатирата е друга работа.
Да седна да плюя този и онзи. За какво. Вие го правите отлично. :lol: Не сте спирали.
Пиле, и ти си деен участник, ама сменяш маските.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: