Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
maxuel82 - специалист
Айде да ми е честито ,купих това електроженче https://www.argo-market.com/Products/Details/1278 . В неделя ще го пробвам и ще пиша как е . Момчето в магазина ме посъветва да си купя и да заварявам с рутилови електроди .
maxuel82 - специалист
Пробвах електрожена и мога само да съжалявам ,че толкова време се мъчих с стария кютук . Не знаех ,че така мога да заварявам :shock: няма шупла няма подмушкане на шлака . Направо супер . :)
gogo7777 - майстор
:-D :-D :-D
И аз така....като смених Лада-та разбрах, че съм могъл да карам кола. :wink:
cat - специалист
Ся това ч няма подмушкване на шлака и шупли не зависи от електрожена ами от ръката на заварчика . Аз за разлика от колегите не продадох старите кютуци ами си ги имам че и днеска заварявах с единия , знам че новата техника е по приятна за работа ама не отписвайте кютуците .
Честито за новата придобивка колега много кила електроди да стопи .
gogo7777 - майстор
С новите електроди идват и новите машини.....или обратното. Инак ми липсва времето, когато разнасях само ръкохвадката из обекта.......сега разнасям инвертора с кабели, удължители и тем подобни ..... :)
agj - майстор
пет сеп 21, 2018 2:59 pmmaxuel82 написа:
Момчето в магазина ме посъветва да си купя и да заварявам с рутилови електроди .
Интересен съвет :? :lol: А ти послуша ли го ?
Pansim1 - специалист
пет сеп 21, 2018 2:59 pmmaxuel82 написа:
Момчето в магазина ме посъветва да си купя и да заварявам с рутилови електроди .
Много "компетентен" съвет. Човърка ме една мисъл...защо ли те е посъветвал така? :?
Pansim1 - специалист
чет авг 30, 2018 7:08 amdragozow написа:
В Русия нищо не правят... До като има шарани ще има и рибари.
Правят някои неща...ама за шараните си прав.
maxuel82 - специалист
Заварява много добре ама хоризонтално - наложи се да заваря две панти на вече монтирани гаражни врати т.е. вертикално и познайте - нищо не става много шлака и пантите се късат . Пиля с шлайфа и пак заварявам и пак същото .За момента съм ги заварил ,ама ме е страх да ги отворя :-D На теория доколкото знам се смята 40А на мм дебелина на електрода ,като за вертикални заварки тока се намаля около 15% ,а за заварки на таван 25% . Заварявам отдолу нагоре и ползвам рутилов електрод ама пак не става както трябва .
gogo7777 - майстор
Трябва някой заварчик да ти покаже нагледно.....само с думи трудно се обяснява.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: