Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
edre - специалист
нед окт 21, 2018 10:58 amsstefanov написа:
Този Villager combo струва ли си 549 лв? Ще се ползва само за домашни работи.
Окомплектован е за работа само като електрожен,ако искаш и телоподаващо-трябва да приготвиш още поне минимум 300 лв.
plamen6703 - майстор
нед окт 21, 2018 2:46 pmdim_dimov написа:
Поне да беше казал къде ми е проблема като не е в ръждата :) аз може да не съм професионален заварчик но заварявам доста добре с обикновен трансорматорен електрожен и там не иска да чистя ръжда. Справям се с почуване на ръкохватката а при тоя инвертор не става.
Смених ръкохватката и щипката на масата с други и пак същото.
Пише се трансформатор, не се засягай, но както си го написал звучи като циНкуляр :)
Сложи си една от старите ръкохватки тип "винкел", свържи хубаво "масата" към метала и като чукнеш с обратното на ръкохватката да пробие ръждата, след това си заваряваш като с трансформатора, даже и по-добре, а може и да не е по-добре :wink: ! :partyman:
edre - специалист
Толкова ли е сложно да почистиш детайла,който заваряваш,от ръжда?
И най-добрия електрожен не заварява сам,това е инструмент в ръцете на човек.
dragozow - майстор
нед окт 21, 2018 7:14 pmedre написа:
Толкова ли е сложно да почистиш детайла,който заваряваш,от ръжда?
И най-добрия електрожен не заварява сам,това е инструмент в ръцете на човек.
И аз искам да попитам същото, не може ли да почистиш преди да заваряваш? Материалите трябва да са почистени от ръжда при заварка.
dim_dimov - напреднал
Почиствам преди заваряване, иначе трябва да го оставя да ми краси гаража тоя китайски боклук. Просто попитах дали при всички които имат такива електрожени им се налага да чистят от ръжда преди да заваряват. Тук не става дума за силно ръждясали материали, а за обикновена ръжда, която стария ми електрожен нея усеща, а тоя не отцепва :roll:
plamen6703 - майстор
Димка, имах такъв електрожен https://www.argo-market.com/Products/Details/1281 може вече да си е изкарал гаранцията без дефекти, дадох го на зет ми да се учи да заварява на него. Купих един такъв https://www.argo-market.com/Products/Details/1278 получих го в комплект с пластмасов куфар, рекламни материали, Драгозов е човек естет, обича си работата и се грижи и за рекламата на фирмата си :)
И двата електрожена си искат да се почиства ръждата докато започнеш заварката.
Купих и един за монтажна дейност DEL MMA 200 от тук http://www.aigwelding.com/Price%20List% ... CHINES.pdf при този няма проблем с "обикновена" ръжда, но и цената е "леко" различна :wink: ! :partyman:
dim_dimov - напреднал
Това исках да разбера, че проблема не е при мен, а в електрожена. Аз 400 лв. няма да дам за електрожен, който пак е китайски. Ще си ползвам стария като съм на зор. Благодаря на всички за помощта :prayer:
kuger - майстор
нед окт 21, 2018 11:34 pmdim_dimov написа:
Това исках да разбера, че проблема не е при мен, а в електрожена. Аз 400 лв. няма да дам за електрожен, който пак е китайски. Ще си ползвам стария като съм на зор. Благодаря на всички за помощта :prayer:
Проблема си е баш в теб. Както не може да запояваш, без да почистиш детайла, така е и със заварката!
agj - майстор
нед окт 21, 2018 7:14 pmedre написа:
Толкова ли е сложно да почистиш детайла,който заваряваш,от ръжда?
Въпроса тук ,не е в това дали е сложно почистването или не!
Въпроса е че ,ръждясали или замърсени метали не би трябвало да са особен проблем при заваряване с електрожен.Не зависимо дали е китайски , американски или друг.Ако е направен читаво , проблем с ръжда не трябва да има.С колкото и китайски машинки да съм бачкал и пробвал,подобен проблем никога не съм имал!
Pansim1 - специалист
нед окт 21, 2018 8:39 pmdim_dimov написа:
Тук не става дума за силно ръждясали материали, а за обикновена ръжда, която стария ми електрожен нея усеща, а тоя не отцепва :roll:
Ти сам си си отговорил на въпроса, ама явно не искаш да си повярваш :)
Явно рекламните писания на разни съфорумци, пускащи едни и същи линкове десетки пъти са замъглили трезвата преценка.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: