Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
А бе и мен така са ме учили........!Но тук става въпрос за съвсем друго -за възможностите на апарата!!

Та аз така и не разбрах , за апарат на Арго Маркет ли става въпрос, или за друг.Няма нищо лошо това да се каже .Изводите ще са за всички, и за производител/търговец ,и за клиенти настоящи и бъдещи.
dragozow - майстор
Ми не само ти не разбра, не иска да каже явно. Не иска да потърси сервиза, където вероятно няма да му откажат да погледнат. Ако е от моите имах една партида, която палят малко по-трудно.
agj - майстор
чет окт 25, 2018 6:16 amdragozow написа:
Ако е от моите имах една партида, която палят малко по-трудно.
А причината?Hot Start или нещо друго?

Според мен ,споменатия по горе ток на празен ход,не би трябвало да оказва влияния ако е минимум 60V.А под 60В на празен ход ,дори и
при най евтините инвертори не съм срещал.
dragozow - майстор
Да, Hot start, но до като ги хванем се продадоха и то не малко. Не е някакъв голям проблем, но предпочитаме да я има екстрата. Останалите ги оправихме и продадохме. Новата ми партида са със всичко, 5 метра кабели и куфар. Тук не е ясно за каква машина иде реч, аз доколкото познавам другите търговци във форума няма да откажат да видят.
Pansim1 - специалист
Две страници излишни писания. :|
Нещата са елементарни.
1. За да получим КАЧЕСТВЕН заваръчен шев, чистотата на детайла е задължителна. Тук трябва да отметна, че зависи и от типа използвани електроди. Рутилките се справят добра с ръжда, за разлика от базичните. Това обаче важи за отговорни заварки...за асмата, и вратата на парцела на село, изискванията са други...достатъчно е да не падне :lol:
2. Паленето на дъгата при замърсени детайли, е по-добро при машини с високо напрежение на празен ход.
При чисти детайли, практическа разлика няма. Тук много може да се пише за начините на постигане на напрежението на машинката, и защо например всички не са с напрежение 90 волта.
После...кой и как измерва това напрежение и с какъв уред. На изхода на заваръчен инвертор без товар, НЯМА постоянно напрежение а поредица от импулси...какви и защо...друга тема. :idea: Та с обикновен мултицет от пазара за 5лв ще измерите времето на Луната :idea:
Купувате нещо от типа "две за лев" и после ... :rolleyes:
Искате ли да си купите китайски заваръчен инвертор с високо напрежение на изхода /около 90 волта/ и работен диапазон на захранващата мрежа 120 -265 волта. Истински 200А и работи много добре... Ама и цената е друга...който иска на ЛС.
Айде стига толкова...
Avas_co - майстор
чет окт 25, 2018 1:18 pmPansim1 написа:
Две страници излишни писания. :|
Нещата са елементарни.
1. За да получим КАЧЕСТВЕН заваръчен шев, чистотата на детайла е задължителна. Тук трябва да отметна, че зависи и от типа използвани електроди. Рутилките се справят добра с ръжда, за разлика от базичните. Това обаче важи за отговорни заварки...за асмата, и вратата на парцела на село, изискванията са други...достатъчно е да не падне :lol:
2. Паленето на дъгата при замърсени детайли, е по-добро при машини с високо напрежение на празен ход.
При чисти детайли, практическа разлика няма. Тук много може да се пише за начините на постигане на напрежението на машинката, и защо например всички не са с напрежение 90 волта.
После...кой и как измерва това напрежение и с какъв уред. На изхода на заваръчен инвертор без товар, НЯМА постоянно напрежение а поредица от импулси...какви и защо...друга тема. :idea: Та с обикновен мултицет от пазара за 5лв ще измерите времето на Луната :idea:
Купувате нещо от типа "две за лев" и после ... :rolleyes:
Искате ли да си купите китайски заваръчен инвертор с високо напрежение на изхода /около 90 волта/ и работен диапазон на захранващата мрежа 120 -265 волта. Истински 200А и работи много добре... Ама и цената е друга...който иска на ЛС.
Айде стига толкова...
Хахахахаааа.
Не можах да се стърпя, а никак не ми се влиза в полемиките тука, ама ...
Панайоте, че то тоя мултицет ще струва повече от основно обсъжданите машини тук.
Този, който аз ползвам, е за повече пари от обсъжданите тук машини, пък не съм убедден, че я може тая работа.
plamen6703 - майстор
вт окт 23, 2018 11:51 amkaio написа:
От друга страна VRD-то намаля изходното напрежение... и това според мен затруднява запалването.
Това не е само според теб, това е факт.
Трябва да се предостави възможност на потребителят да може сам да решава кога да включва и изключва тази "сгода"!
Колегата е получил това, за което е платил, както му казах по-горе, такъв му е модела на електрожена и сам си го е избрал. Това, което може да направи е да търка и да не мрънка, а да заварява с каквото се е "задомил" :wink: ! :partyman:
agj - майстор
Мнного се съмнявам този китайски инвертор за който става въпрос да има VRD! :-D
НО дори ида има, горе написаното избщо не може да бъде вярно
нед апр 20, 2014 11:32 pmagj написа:
- V.R.D. - Функцията за намаляване на напрежението на празен ход. Или система за сигурност.
Среща се в по-скъпите модели апарати.
При заваряване във влажни условия , затворени и тесни пространства за да осигури безопасност при работа със заваръчните инвертори се използва системата V.R.D., която осигурява намаляване на напрежението на празен ход до безопасна стойност. Трябва да се има в предвид, че напрежение на празен ход от( 50 - 80V ) е опасно,и затова тази функция намалява напрежение на инвертора преди заваряването на 9 - 15 V . При докоснете на електрода до метала инвертора възвръща нормалното състояние на напрежение на празен ход и осигурява нормално запалване на дъгата.
Освен това при поовечето модели апрати (и то предимно пo скъпи) ,функцията може да бъде активирана само ако пожелае собственика!!!

Освен това ,също може доста да се поспори по въпроса за напражението на празен ход !Има инвертори и то дори маркови, които са с напрежение на празен ход на около 60V.,и паленето е безпроблемно и с ръжада и без ръжда ....... :wink: Така че ,не е задалжително напрежението на празен ход да е 80-90Волта. за да имаме безпроблемно палене !!!!!
plamen6703 - майстор
Може да се спори за много неща, но за функции свързани с електрониката е хубаво да спорят и обсъждат хора, които разбират от електроника и ремонт на електронна техника :wink:
Хора, които са само оператори на такава техника и не разбират от електроника и електронните функции на електрожените е несериозно да казват кое е вярно и кое не е вярно :)
Темата ще продължи да набъбва, защото от електротехника и електроника "разбират" почти всички потребители в сайта. В болнични съм и ще чета с интерес всички мнения, белким науча и аз нещо полезно.
Има хора, които още не са разбрали, че за новобранец заварчик най-добрата машина е качествената машина, а професионален заварчик никога не би си гбил времето да заварява с евтин и посредствен електрожен :wink:
Успехи с решаването на "проблема"! :partyman:
Последна промяна от plamen6703 на чет окт 25, 2018 9:14 pm, променено общо 1 път.
cholev - майстор
:-D :-D . Да разбираме, че ' марковите' електрожени ползват друга физика/електротехника. Даааа :? Божкеее.
Само за информация напрежението празен ход парксайда 68в.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: