Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cat - специалист
За сигурен сервиз колегата Драгозов , първият електрожен лъжат яко монофазна машина няма как да е 350 ампера , този от е маг незнам .
resistbody - майстор
вт юни 25, 2019 10:56 pmndg написа:
Здравейте,
Обмислям да закупя инверторен електрожен за домашни цели. Нямам опит в заваряването и се нуждая от съвет. Целта е дребни ремонти вкъщи, когато се наложи.
Разгледал съм следните опции:
1. Крафт
2.ТИГТАГ
3.Арго Маркет
Според вас кой е по-правилно да избера? Няма да работи продължително, едва ли ще ползвам електроди по-големи от 2.5
Ако някой има впечатления (ползвал е) някой от по-горните, ще се радвам да ги сподели. Разбира се, приемам и съвети/преложения за други електрожени от съфорумци, базиращи се на личният им опит.
Първия е мега измишльотина
Втория нещо средно (заварявал съм с тяхно телоподаващо, добре работеше)
Третия най-вероятно ще е добре, имал съм по малък от фирмата..

Ето моите предложения
https://www.argo-market.com/Products/Details/1278
http://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0% ... D1%8F.html - ИЗА 150 - 335лв.
http://www.aigwelding.com/ - DEL MMA 160 269 лв

ИМА и други фирми, но тези са проверени... 150 истински са достатъчни за яко заваряване... 4мм не му са проблем
ndg - помощник
Благодаря и на 2-мата отзовали се съфорумци!
На база на съветите, се спрях на Арго-маркет. И без това се бях спрял на по-мощни, за да има около 130-140А ... Гаранцията също е важен фактор, а до колкото виждам имат и сервиз. В допълнение е по-лек от първоначалния ми избор, така че ако нещо не се обърка, ще вървим към покупка. Макар, че днес им звъннах на обявения мобилен и нито вдигнаха, нито върнаха обаждане, но за сега ще приема, че е случайно стечение.
Интересно, за Крафт (първата опция) има много положителни мнения във фейса им (над 100). Сами ли си ги пишат или е някакъва маркетингова подкрепа на примамливата им оферта...
Още веднъж благодаря за съветите!
Последна промяна от ndg на пет юни 28, 2019 7:29 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Реално погледнато за твоите нужди DEL MMA 145 от http://www.aigwelding.com/Price%20List% ... CHINES.pdf ти е идеален вариант.
Купуваш и контактуваш директно с производителите и сервиза и получаваш много добра машина и сервизно обслужване!
Аз съм от клиентите закупили DEL MMA 200 и нямам забележки! :partyman:
borchoyor - специалист
ср юни 26, 2019 9:47 pmndg написа:
Благодаря и на 2-мата отзовали се съфорумци!
На база на съветите, се спрях а агро маркет. И без това се бях спрял на по-мощни, за да има около 130-140А ... Гаранцията също е важен фактор, а до колкото виждам имат и сервиз. В допълнение е по-лек от първоначалния ми избор, така че ако нещо не се обърка, ще вървим към покупка. Макар, че днес им звъннах на обявения мобилен и нито вдигнаха, нито върнаха обаждане, но за сега ще приема, че е случайно стечение.
Интересно, за Крафт (първата опция) има много положителни мнения във фейса им (над 100). Сами ли си ги пишат или е някакъва маркетингова подкрепа на примамливата им оферта...
Още веднъж благодаря за севетите!
https://www.cmx.bg/product5496/invertor ... rc-160-5kw тоя вземи, няма да съжаляваш, па нека си ме плюят останалите, продал съм поне 5-6, доволни са клиентите, внася го Euromarket с гаранция 24 месеца, по закон, на линка пише 12, не знам защо, просто е първия който ми излезе. Успех.
kuger - майстор
ср юни 26, 2019 9:47 pmndg написа:
Благодаря и на 2-мата отзовали се съфорумци!
На база на съветите, се спрях а агро маркет. И без това се бях спрял на по-мощни, за да има около 130-140А ... Гаранцията също е важен фактор, а до колкото виждам имат и сервиз. В допълнение е по-лек от първоначалния ми избор, така че ако нещо не се обърка, ще вървим към покупка. Макар, че днес им звъннах на обявения мобилен и нито вдигнаха, нито върнаха обаждане, но за сега ще приема, че е случайно стечение.
Интересно, за Крафт (първата опция) има много положителни мнения във фейса им (над 100). Сами ли си ги пишат или е някакъва маркетингова подкрепа на примамливата им оферта...
Още веднъж благодаря за севетите!
Ще търсиш Драгозов, има го из форума, той ще ти свърши работа.
plamen6703 написа:
.............
Аз съм от клиентите закупили DEL MMA 200 и нямам забележки! :partyman:
Аз притежавам големия ИЗА, кораво животно е! За другите нямам мнение.
gogo7777 - майстор
ИЗА-та просто няма аналог. Про машина е. :partyman:
MamaMy - майстор
Аз пък си купих от Драгозов този MMA 160PLS:
Изображение
Спрямо якия ми трансформатор се справя горе долу. Трудно пали базични електроди. Иначе с рутилките заварява прилично. Работи меко и без пръски. За домашни цели става, но очаквах повече. Идеята ми беше точно със стоманени да работя. Явно за тази цена толкова. Може би трябваше да взема минито от Хасково. За него съм сигурен че пали добре базични. Подарих такъв на един приятел и е значително по-добър. Има си дисплей което не е кой знае каква екстра, но при честа смяна на различни електроди поне можеш от разстояние да се ориентираш как си с тока. Тук всеки път трябва да ида почти до него за да видя положението на потенциометъра. Май единственото му предимство е ниското тегло, но аз точно това не съм търсил. Не съм го тормозил, но два дълги електрода 3,25 ги издуха и не се осети да е загрял особено. за първи електрожен за домашно ползване става. ето му съдържанието:

Прикачен файл

20190627_185804.jpg

Прикачен файл

20190627_185754.jpg

Прикачен файл

20190627_185742.jpg

Прикачен файл

20190627_185732.jpg

Прикачен файл

20190627_185704.jpg
MamaMy - майстор
Продължение

Прикачен файл

20190627_185846.jpg

Прикачен файл

20190627_185822.jpg

Прикачен файл

20190627_185837.jpg

Прикачен файл

20190627_185810.jpg
vlax - майстор
MamaMy честито,със здраве да го ползваш.
ПП Тез снимки, що тъй са размазани всичките?
:partyman:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: