Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Въобще нямам намерение да ти обяснявам кое, как, защо......ИЗА е марка не е бранд. Схемотехника, дизайн, топология, всичко е дело на създателя.
А кога ще слезе създателя на Земята, и да ни обясни кое, как, и защо?Ако може нагледно и със снимки ! :-D :-D :-D :-D :-D
koveslav - майстор
Аз пък се убедих,че никой не е чел темата.Има публикувани снимки на карантийте на много машините,включително и на машината на Пансим.
Ако въпроса е дали машините на Пансим са китайски-ами не са.Всеки,който има поне малко обща култура по електроника ще разбере това само с един поглед през решетките на кутията,няма нужда да го отваря.Ръчната изработка си личи.Но в крайна сметка не е това най-важното.
Всички търсят само ниска цена,аз това разбрах от тези триста страници,а с последните няколко страници мнението ми се потвърждава.
emo_s - помощник
Аз пък четох темите за електрожени и никъде не видях снимки вътре на платките на електрожени ИЗА ако си видял такива покажи ги да ги видим.
Иначе излиза че ставаш адвокат на човек който само си прави реклама но нищо не показва. Само приказки как бил производител а той е търговец опаковчик на китайски електрожени.
Pansim1 - специалист
Здравейте колеги по форум. Всички!!!

Виждам че е напълно излишно да пиша каквото и да е, но все пак...накратко :)
Моята скромна фирма е единствената в момента /може и други да се появят/ която изработва от А до Я заваръчни инвертори.
Със своя собствена разработка, колкото и да не му се вярва на Андрей или както там се казва agj.
Няма готови платки от братския милиарден народ!
Елементната база която използвам, се закупува от български фирми, доказани във времето с коректност и качество. Кутия, силов трансформатор, платки сглобка се прави тук, в БГ.
Често ми се задава въпроса "твоите елементи не са ли от Китай?" Отговарям - не са закупени от Алиекспрес, или таобао.
Всичко е световно известни фирми:
https://www.infineon.com/
https://www.vishay.com/
http://www.onsemi.com/
https://www.wima.de/en/
Първите три са производители на полупроводници, а последната на кондензатори, доста скъпи и със съответните качества.
Въпроса тези фирми къде произвеждат, мен не ме вълнува. Защото зад всеки елемент закупен от подобен производител, стои качество! А дали е от завода в китай, Малайзия, Виетнам или Сащ...
Тук отварям една скоба ще кажа следното - имах ИГБТ внесени директно от САЩ Оказа се че те са напълно еднакви като означение външен вид и качества /след кратки тестове/ както ИГБТ купени от тук от фирма в БГ от която пазарувам редовно.

agj - за да съм полезен, моля задайте ми конкретни въпроси. Ако са в моята компетенция - ще отговоря. И един съвет съвсем приятелски и добронамерен - не пиши за неща които не са ти напълно ясни и само си чул /прочел/ някъде нещо.
Заблуждаваш четящите, не знам, може би нарочно /дано не съм прав/
За завършек - няма да пиша срещу никой търговец, или "производител" защото не искам коректни търговци /например Драгозов/ да пострадат защото някой нещо пак не е разбрал или грешно прочел какво съм написал!!!

За сметка на това, във времето ще пускам по някоя снимка...ей така за самообразоване на незнаещите...ако въобще някой ми обърне внимание.
Благодаря за вниманието!
Pansim1 - специалист
viewtopic.php?f=18&t=23869&start=1070
Ето снимки в темата
Сега може и някой друг "производител" да пусне нещичко...чакам :-D
plamen6703 - майстор
Не се връзвай на глупостите писани в темата за снимки. Производител си, гледай си производството и продажбите и не се лови на такива евтини "въдици" за снимки на платки и слугуване на тролове.
Който иска снимки на платките на твои електрожени, да си купи електрожен от теб и да си го снима. Дори да ползваш готови платки, това е лично решение и с декларацията за съответствие и гаранцията, която се дава на машината се стои зад това решение.
Не се връзвай на това да сравняваш твои машини с машините на други производители, няма да е коректно, но това е решение, което всеки взима сам за себе си.
На който нещо не му харесва по отношение на параметри и характеристики, не е задължително да купува дадена машина. :partyman:
kendal - специалист
Попаднах на една машина Weldstar Compact arc160,някой има ли впечатление,налага се да придобия нещо от този вид след като крадлива ромска ръка ме лиши от стария ми електрожен,та сега търся нещо по преносимо :-D .
EDI - майстор
Абе, аз като гледам тука темата взе да отича, само ще се объркат нови потребители.Сигурно от всички коментиращи 2-ма или 3-ма заваряват професионално, ама доста спорят кое какво било.За мен, 99% от коментиращите, каквото и да си купят, дори гаражен китаец за 100 лева, ще им върши работа, щото я заваряват 5 пъти в годината по 5 електрода, я не.Почвам да си мисля, че проблема е някъде другаде, а не в избора на електрожен.
Аз заварявам 5 пъти в годината и имам едно 50 кг самоделно чудо.Оглеждам се и някой ден сигурно ще си взема едно малко инверторче за електроди до 3,2 мм.В този случай, от когото от колегите от тук да си го взема - Пансим, Драгозов и т.н., все ще ми върши работа и ще живее бая години и всички тия спорове по темата ще са ми през отатък електрода.
koveslav - майстор
emo_s написа:
....Иначе излиза че ставаш адвокат на човек който само си прави реклама но нищо не показва....
Аз съм воювал с неправилните мнения на Пансим,Гого,Драгозов и т.н. в тази тема повече,отколкото са всичките твои мнения взети заедно и умножени по 100.И в темата и на ЛС.И много от снимките съм ги публикувал аз като критик на мненията им,а не те.Въпроса е,че който е чел темата знае какво има и в моята стара машина(смехотворно наречена еди как си,но изплатена мнтогократно) и в машината на Пансим от онези години и в машините на Драгозов от онези години.Та дори и в китайците от Хасково.Само че сме намерили човешкия език да си кажем нещата по джентълменски и да виждаш някой с някого да воюва? Докато простотийте,които се ръсят в последните мнения няма как да доведат до диалог,това са безпочвени твърдения,монолози и простотии и нищо повече,нека да ми се сърди който иска.Това не са мнения на интелигентни хора,на които си заслужава да се обръща внимание.Прочетете,разгледайте,пробвайте машините(има как и не е нужно да купуватe това,което пробватe),сондирайте мнения на потребители със стаж и нека пак да си говорим!!!
agj - майстор
Pansim1 написа:

agj - за да съм полезен, моля задайте ми конкретни въпроси. Ако са в моята компетенция - ще отговоря. И един съвет съвсем приятелски и добронамерен - не пиши за неща които не са ти напълно ясни и само си чул /прочел/ някъде нещо.
Заблуждаваш четящите, не знам, може би нарочно /дано не съм прав/
С какво точно заблуждавам четящите,посочи конкретно кое е то,и давай да оправим всички заблуди.Имаше зададен технически въпрос за който казах че отговора ми ще бъде само предположение,понеже не мога да претендирам за компетентност по него.Така и не се намери някой да даде ясен и точен отговор.За останалите неща изложени в темата мисля че не е необходима кой знае каква компетентност.
Pansim1 написа:
За завършек - няма да пиша срещу никой търговец, или "производител" защото не искам коректни търговци /например Драгозов/ да пострадат защото някой нещо пак не е разбрал или грешно прочел какво съм написал!!!
Тва по скоро ми звучи като предупреждение ,отколкото като обещание!Не знам дали си наясно,че закачката с колегите ти, не беше ,и не е ,никак коректно поведение!
Pansim1 написа:
За сметка на това, във времето ще пускам по някоя снимка...ей така за самообразоване на незнаещите...ако въобще някой ми обърне внимание.
Благодаря за вниманието!
Пускай каквато искаш , и за самообразование, и за образоване на незнаещите! Но си направи отделна образователна тема!
Последна промяна от agj на пет апр 13, 2018 12:18 pm, променено общо 1 път.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: