Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
съб юни 29, 2019 9:00 amDMN написа:
eic-idimitrov написа:
Дисплеите са за ориентир
Да, просто едно число. Но в един момент човек, ако няма подходящ уред за измерване на тока, може само да си мисли, че заварява със 90А, а те да са примерно 75А. После се чудим такива като мен любители-пишман заварчици що не вървят базичните. На мен също ми е трудно с тях и все увеличавам тока, но то зависи много и от ръката, а на моята много рядко й се налага да прави заварки :-D .
Тъй че едно измерване на реалния ток няма да е излишно - за ориентир.
Добре си описал всичко
gogo7777 - майстор
Дисплеите били за ориентир...... :lol: Некви числа.....
.....настройваш си радиото на станция с рок музика ама от колоните звучи бясна чалга....баси. Илииии... караш си колата с 50, а се оказва, че покрай полицаите си профучал със 100.
Ае стига сте Фалили боклуците......или свикнахте с тях ВЕЧЕ :)
plamen6703 - майстор
Един много добър "китаец" https://gentronics.com.au/products/top- ... -tgwarc200 заслужава си парите отвсякъде! :partyman:
DMN - майстор
gogo7777 написа:
.настройваш си радиото на станция с рок музика ама от колоните звучи бясна чалга....баси. Илииии... караш си колата с 50, а се оказва, че покрай полицаите си профучал със 100.
Тъй де, за това става дума(поне от моя страна) :) .
Ама дори и дисплея да показва 200А и те да са реални, но с 0.5м. кабели, то като му хакнем примерно 3-5м. кабели с неясен произход, като прибавим и евентуално лошите връзки тук там и....ей ти вместо рок музика, чалга :-D .
:partyman:
gogo7777 - майстор
Моята ИЗА я поръчах с 8 метра кабел само за ръкохвадката. Следващата ще е с 10 метра. Работи без да се задъхва ни грам. Също така през 50 метров удължител, както и на агрегат. Като сложа на 100 А имам 100А, а не "някакви ориентировъчни числа". Не съм мерил с нищо...познавам си машината :)
DMN - майстор
gogo7777 написа:
Моята ИЗА
Ама тук не става дума за ИЗА :) .
Иначе моите искрени уважения към pansim, като впечатленията ми от неговата работа са на база от форума и нещата, които е публикувал и писал :) .
:partyman:
cat - специалист
Гого колегата писа че рядко заварява , за тебе съм сигурен че можеш да заваряваш по звук но повечето немогат повярвай така че е нормално да питат за цифри и дисплей .
plamen6703 - майстор
Заварява се по усет, който може да заварява знае какво е да усещаш електрожена, а който не може с практика се научава да усеща машината си :)
Индикаторите са за да показват какво е времето на Хонолулу и са полезни колкото "регулируем Arc Force", ама хората са казали, че луд на шарено се радва и търговците какво ли не предлагат само и само да кълват шараните :-D ! :partyman:
MamaMy - майстор
Не знам за какво толкова се разпалихте пак. Аз просто показах кое как е. Не съм рекламирал някой определен търговец. Ако търсех електрожен за 300 или за 500 лв щях да си взема такъв. Просто показах най-евтиното и го сравних с друго най-евтино. И двете вършат работа, но едното си заслужава парите повече. Ако ще ми броите цигарите или бирите или курвите, да знаете, че не пия и не пуша. Вашите сметки са си ваши. за мен 100 лв повече са 70% по-висока цена за нещо което го има дори с 20% надолу. Ето ви пример само:
https://www.olx.bg/ad/mini-elektrozhen- ... 546174b9d2
plamen6703 - майстор
Един пример какво се продава и какво получава купувача като си даде парите примерно за това http://rezachki.com/elektrozhen-inverto ... mini-180-a
Вградени функции:
HOT START - за облекчено запалване на заваръчната дъга.
ANTISTICK - против залепване на електрода.
ARC FORCE - за стабилизиране на дъгата по време на заваряването.
СПЕЦИФИКАЦИЯ: Автоматично охлаждане с вентилатор. Обхват на заваръчния ток: 20-180A Захранващо напрежение: 220 V. Захранваща мощност: 3.9 kVA. Напрежение без товар: 62 V. Електроди: до 4,0 мм включително.
При 3.9kVA и косинус фи приблизително 0.7 резултата е около 2.7кВт, при заваряване напрежението на дъгата, ако е около 25V, значи имаме около 110А заваръчен ток. Това за електродите отпада, другите "функции" като изключим вентилатора, със сигурност ги "има" колкото мощността, а цената е фантастична :)
Всеки сам избира за какво да си даде парите! В сервизите влизат за ремонт нови неработили и малко работили електрожени купени от търговци със съмнителна репутация, които се възползват от търговски трикове с "функциите" и невежеството на купувачите, които търсят да купуват евтино и качествено :partyman:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: