Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
От този не остават за цигари и отгоре на всичкото ще трябва да пропушиш, защото няма да изкара един електрод 3,2 мм. По едно време в сервиза носеха всякакви евтини и карах Данчо да ги мери, независимо какво пише, рядко имаха повече от 120 ампера. Последно мерихме някакъв "Урал" и един "украински".
agj - майстор
нед юни 30, 2019 5:30 pmdragozow написа:
От този не остават за цигари и отгоре на всичкото ще трябва да пропушиш, защото няма да изкара един електрод 3,2 мм. По едно време в сервиза носеха всякакви евтини и карах Данчо да ги мери, независимо какво пише, рядко имаха повече от 120 ампера. Последно мерихме някакъв "Урал" и един "украински".
И ти като видя този позна че няма 120Ам.?!
plamen6703 - майстор
Няма да пускам линк към друг "електрожен", който не става за нищо, но това по-долу е част от "стръвта" за шарани в същият сайт :)
Прецизен контрол на заваръчният ток- комутацията на напрежението се осъществява с IGBT транзистори. Те се включват и изключват с честота от 800 до 4000 пъти за секунда. За разлика от всички други заваръчни апарати, които се включват от заваръчното управление, но остават включени, докато мрежовото напрежение премине през ”0”, то при транзисторите се управлява както включването така и изключването, което позволява прецизно управление на заваръчния ток.
Човек, който разбира от електроника като почне да чете, че " те се включват и изключват с честота от 800 до 4000 пъти за секунда" и онемява от наглостта на тия измамници. Тоя китайски сурогат е с постоянна честото около 50-60кХц, но такива купешки лафове явно вървят пред масовата публика и сурогатите се харчат добре.
Още нещо като цитат от същият сайт:
Намалено импулсно натоварване на мрежата – за предприятия, които имат ограничение на мощността на електрическата мрежа прилагането на IGBT технологията позволява да се инсталират повече заваръчни постове. Заваряването не причинява смущения в мрежата – енергията, запасена в кондерзаторната група, изглажда падовете и пиковете по линията дори в момента на заваряване.
Истината е, че точно този тип електрожени натоварват мрежата, за разлика от един друг тип електрожени, които като технология, качество и цена нямат нищо общо с този!
Да не ме разбере някой погрешно, няма лошо да се продават на пазара и такива електрожени, лошото е, че се лъже клиента и доверчиви хора си дават парите с мерак, но остават излъгани относно ТТД и качество на машината!
Жалко за българските производители, които с качествената си стока и коректност едва оцеляват на пазара залят от откровени сурогати!
borchoyor - специалист
нед юни 30, 2019 10:22 pmplamen6703 написа:
Няма да пускам линк към друг "електрожен", който не става за нищо, но това по-долу е част от "стръвта" за шарани в същият сайт :)
Прецизен контрол на заваръчният ток- комутацията на напрежението се осъществява с IGBT транзистори. Те се включват и изключват с честота от 800 до 4000 пъти за секунда. За разлика от всички други заваръчни апарати, които се включват от заваръчното управление, но остават включени, докато мрежовото напрежение премине през ”0”, то при транзисторите се управлява както включването така и изключването, което позволява прецизно управление на заваръчния ток.
Човек, който разбира от електроника като почне да чете, че " те се включват и изключват с честота от 800 до 4000 пъти за секунда" и онемява от наглостта на тия измамници. Тоя китайски сурогат е с постоянна честото около 50-60кХц, но такива купешки лафове явно вървят пред масовата публика и сурогатите се харчат добре.
Още нещо като цитат от същият сайт:
Намалено импулсно натоварване на мрежата – за предприятия, които имат ограничение на мощността на електрическата мрежа прилагането на IGBT технологията позволява да се инсталират повече заваръчни постове. Заваряването не причинява смущения в мрежата – енергията, запасена в кондерзаторната група, изглажда падовете и пиковете по линията дори в момента на заваряване.
Истината е, че точно този тип електрожени натоварват мрежата, за разлика от един друг тип електрожени, които като технология, качество и цена нямат нищо общо с този!
Да не ме разбере някой погрешно, няма лошо да се продават на пазара и такива електрожени, лошото е, че се лъже клиента и доверчиви хора си дават парите с мерак, но остават излъгани относно ТТД и качество на машината!
Жалко за българските производители, които с качествената си стока и коректност едва оцеляват на пазара залят от откровени сурогати!
Евала, много си прав, точно, много точно, ама иди обяснявай.... 1:1000 ще са разбралите, за жалост и после следва ревффффф...
lov - майстор
Хм ти да видиш сега като дойде Чолев да ти обясни разликата между MOSFET и IGBT технологиите в заваръчната техника и наличието на дросел в устройството. :lol:

п.п. За протокола не бях влизал скоро във форума и не видях нито едно негово мнение. :? и ми липсва в темата. :-D
dragozow - майстор
нед юни 30, 2019 9:44 pmagj написа:
нед юни 30, 2019 5:30 pmdragozow написа:
От този не остават за цигари и отгоре на всичкото ще трябва да пропушиш, защото няма да изкара един електрод 3,2 мм. По едно време в сервиза носеха всякакви евтини и карах Данчо да ги мери, независимо какво пише, рядко имаха повече от 120 ампера. Последно мерихме някакъв "Урал" и един "украински".
И ти като видя този позна че няма 120Ам.?!
Може и да има, те са все различни..
Virtex - майстор
нед юни 30, 2019 10:56 pmlov написа:
Хм ти да видиш сега като дойде Чолев да ти обясни разликата между MOSFET и IGBT технологиите в заваръчната техника и наличието на дросел в устройството. :lol:

п.п. За протокола не бях влизал скоро във форума и не видях нито едно негово мнение. :? и ми липсва в темата. :-D
Мисля не беше cholev, а друг потребител, който надали ще дойде да спами с глупости.
miro2210 - помощник
https://www.cmx.bg/product5496/invertor ... rc-160-5kw тоя вземи, няма да съжаляваш, па нека си ме плюят останалите, продал съм поне 5-6, доволни са клиентите, внася го Euromarket с гаранция 24 месеца, по закон, на линка пише 12, не знам защо, просто е първия който ми излезе. Успех.
[/quote]

Този преди няколко часа изгърмя буквално и щеше да ме убие тока от кабела на масата,още ми е изтръпнала ръката до рамото. :rolleyes:
Утре ще ходя да се разправям,преди 2 седмици го взех и само го тествах с няколко електрода.Днес се захванах за работа но нещо не ми се получи.Вече се ориентирах какво да взема,ако успея да си взема парите.
plamen6703 - майстор
Да си вземеш парите обратно е малко вероятно да не кажа невъзможно, машината има гаранция, ако си спазил правилата по гаранцията ще имаш право на рекламация и в рамките на 30 дни електрожена ще бъде ремонтиран, при невъзможност за ремонт ще бъде заменен с друг и така няма техника, която да не дава дефекти, важно е да има гаранция и добър сервиз за поддръжка :) ! :partyman:
miro2210 - помощник
Е аз затова казвам "ако",ще питам търговеца съгласен ли е.Тъй като тока дето ме разтресе беше силен доста :-D и честно казано не бих рискувал отново с тая машина.Аз го купих само и единствено за домашно ползване.До сега единствено съм заварявал със един стар електрожен на вуйчо ми така за тренировка и този електрожен за аматьор като мен заваряваше добре.Обаче изгърмя без много "натискане" на първия електрод за днес.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: