Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
plamen6703 - майстор
Днес е голям мор от високи температури дори на сянка, ако си оставил електрожена да го пече слънцето смятай, че и електрожена на вуйчо ти ще сдаде багажа :)
Пускай го за рекламация и ако искаш сподели какво си избра като друг вариант, ако търговеца реши /надали/ да ти върне парите. :partyman:
Passa - специалист
нед юли 07, 2019 2:04 pmmiro2210 написа:
https://www.cmx.bg/product5496/invertor ... rc-160-5kw тоя вземи, няма да съжаляваш, па нека си ме плюят останалите, продал съм поне 5-6, доволни са клиентите, внася го Euromarket с гаранция 24 месеца, по закон, на линка пише 12, не знам защо, просто е първия който ми излезе. Успех.
Този преди няколко часа изгърмя буквално и щеше да ме убие тока от кабела на масата,още ми е изтръпнала ръката до рамото. :rolleyes:
Утре ще ходя да се разправям,преди 2 седмици го взех и само го тествах с няколко електрода.Днес се захванах за работа но нещо не ми се получи.Вече се ориентирах какво да взема,ако успея да си взема парите.
Майче е нормално при тези.
cat - специалист
Принципно техниката си има максимална работна температура , мисля че е 60 градуса . Та въпросния електрожен няма ли термо защита а в момента температурата е около 30 градуса от един електрод да вдигне още 30 само от това си правя извод че не е много читав .
Здравейте, някой може ли да даде преки впечатления за този:

https://tigtag.eu/produkt/invertoren-el ... esionalen/

или да предложи нещо подобно, с регулиране на дъгата и реален ампераж.
plamen6703 - майстор
Ето нещо много добро /личен опит/ с реален ампераж DEL MMA 200 http://www.aigwelding.com/Price%20List% ... CHINES.pdf Купуваш от производител, колегите са европейци с отлична професионална подготовка, възпитание, коректност и точност. Осигуряват 100% сервизно обслужване и сигурна гаранция, правят отстъпки за потребители на форума!
Успех! :partyman:
agj - майстор
вт юли 09, 2019 11:17 amsokol135 написа:
Здравейте, някой може ли да даде преки впечатления за този:

https://tigtag.eu/produkt/invertoren-el ... esionalen/

или да предложи нещо подобно, с регулиране на дъгата и реален ампераж.
Най добре е да се пробва,дали настина това регулиране на дъгата работи и ако работи- как работи!
Преди време един познат ми донесе подобен, от друга хасковска фирма и ме пита:
-Другата врътка за какво служи?
При пробата се оказа че влиянието на другата врътка е незначително!
Последна промяна от agj на чет юли 11, 2019 4:32 am, променено общо 1 път.
cat - специалист
Другата врътка е функцията арк форс , познат има такъв веднга след получаването ходи на ремонт и от тогава си работи но и той не го скъсва от работа . Освен форумните търговци и производители Вики Б също правят хубави машини но техните са и малко по скъпи . Добре е колегите които търсят съвет за заваръчна техника да пишат за какво смятат да я ползват за домашни нужди 145 или 160 А са напълно достатъчни .
miro2210 - помощник
пон юли 08, 2019 10:53 pmcat написа:
Принципно техниката си има максимална работна температура , мисля че е 60 градуса . Та въпросния електрожен няма ли термо защита а в момента температурата е около 30 градуса от един електрод да вдигне още 30 само от това си правя извод че не е много читав .
Моя дето гръмна включваше вентилатора още на първата искра,при горе-долу хладно време-преди обяд. Нормално ли е това?След като го взех на другия ден стопих дестинация електрода един след друг и оживя :-D.А в деня в който изгърмя си беше буквално на първия електрод.
agj - майстор
пон юли 08, 2019 10:53 pmcat написа:
Принципно техниката си има максимална работна температура , мисля че е 60 градуса . Та въпросния електрожен няма ли термо защита а в момента температурата е около 30 градуса от един електрод да вдигне още 30 само от това си правя извод че не е много читав .
И принципно и де факто техниката си има технически характеристики!По европейски стандарти тия характеристики се определят при околна температура от 40 ° C.
ср юли 10, 2019 7:50 ammiro2210 написа:
Моя дето гръмна включваше вентилатора още на първата искра,при горе-долу хладно време-преди обяд. Нормално ли е това?След като го взех на другия ден стопих дестинация електрода един след друг и оживя :-D.А в деня в който изгърмя си беше буквално на първия електрод.
Да изгориш десетина електрода един след друг не са хич малко.А на следващия път да гръмне на първия електрод не е нормално.Но причината за това според мен съвсем не е в натговарването на машината!
Припомни си в денят в които си работил с електрожена, дали пък не си използвал ъглошлайфа в близост до него и така без да искаш да си го напълнил със стружки :?:
miro2210 - помощник
[/quote]Да изгориш десетина електрода един след друг не са хич малко.А на следващия път да гръмне на първия електрод не е нормално.Но причината за това според мен съвсем не е в натговарването на машината!
Припомни си в денят в които си работил с електрожена, дали пък не си използвал ъглошлайфа в близост до него и така без да искаш да си го напълнил със стружки :?:
[/quote]

Е не е абсолютно буквално един след друг но не съм му давал много почивка :cool:
И не ,не съм ползвал ъглошлайфа около него,всичко си беше нарязано предварително.По принцип уважавам машинките ,но не трябва да забравяме ,че трябва те да ни служат а не ние на тях.Другото нещо което е ,както ми каза друг колега от форума-машина е,техника е и може да даде дефект и като нова.
А другото което пък аз казвам е ,че може би този ще бъде учебния,а следващия може да е от хубавите предложения в тази тема :-D :roll:
Ами късно открих форума и късно видях за какво става въпрос,но нещата в повечето случаи стоят така.Веднъж като не си наясно взимаш нещо което не както трябва и след време чак влизаш в час :partyman: с марки и модели.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: