Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
Ти за тия пари какво очакваше? Може да му сложиш една лепенка Фрониус и да се фукаш. :-D
MamaMy - майстор
пет юни 28, 2019 4:51 pmvlax написа:
MamaMy честито,със здраве да го ползваш.
ПП Тез снимки, що тъй са размазани всичките?
:partyman:
Мерси!
Щото съм напипал камерата с мръсни ръце и не се сетих да ги проверя след снимането. Видях чак сега като ги прехвърлях.
nikolson написа:
Ти за тия пари какво очакваше? Може да му сложиш една лепенка Фрониус и да се фукаш. :-D
Ами очаквах да работи поне като хасковското менте за по-малко пари, а то се представи значително по-добре. Очаквах да послъгват с тока, но там е почти добре. В случая не търся работа с дебели електроди. За тях си имам трансформатор. Остава всичко на кантар.
Хасковския също има гаранция. Дойде с фактура и касов бон. Разликата в цената е в полза на Мини-то. Факт :?
Електрожена го купих по препоръка на съфорумец. Отделно, че имам вяра на Калоян защото отдавна пазарувам от него и няма грешка. Много е точен.
За фукане изобщо не става дума. Просто го представям в темата за да знаят заинтересованите какво ще получат.
ndg - помощник
пет юни 28, 2019 4:38 pmMamaMy написа:
...
Може би трябваше да взема минито от Хасково. За него съм сигурен че пали добре базични. Подарих такъв на един приятел и е значително по-добър. Има си дисплей което не е кой знае каква екстра, но при честа смяна на различни електроди поне можеш от разстояние да се ориентираш как си с тока. ...
Тези ли имаш предвид? Ако не - би ли посочил линк за кой хасковски става въпрос?
plamen6703 - майстор
Има една приказка, да изпуснеш питомното да тръгнеш да гониш дивото. Този електрожен https://argo-market.com/Products/Details/534 на Драгозов е с два пъти по-малка гаранция и пет пъти по-къси кабели /умишлени не са писали гаранцията и дължината на кабелите/ от този https://argo-market.com/Products/Details/1278 ,а разликата в цената е два стека цигари!
Отварях и огледах един такъв "евтин" от Аргомаркет и освен "ощипан" електрожен, който са поръчали като отговор да борят конкуренцията с ниски цени, друго не се вижда под кутията!
Тук /хасковски/ https://www.vitolux.com/products.php?fi ... f&catID=44 също може да откриеш нещо, което да привлече вниманието ти! :partyman:
DMN - майстор
MamaMy написа:
Трудно пали базични електроди.
Би ли споделил колко дебел електрод и с какъв ток пробваш? И дали токът е реален?
:partyman:
пет юни 28, 2019 4:41 pmMamaMy написа:
Продължение

Жалко
Висока цена за брандиран евтин китаец
dragozow - майстор
Тока е реален, никога не сме лъгали с това. Машината е базова, здрава и от добър производител. Кабелите не пише какви са, защото няма с какво да се похвалим. Гаранцията е стандартна, 24 месеца за физически лица, 12 за фирми, на всички продукти на които не пише с каква гаранция са е такава. Имаме по-хубав апарат, Argo Mini 160, който е хит и се продава 10 пъти повече въпреки стоте лева горница. Какво получавате? 5 + 5 метра кабели, 4 години гаранция, куфар, компактни размери. На който не му се дават стоте лева може да си купи базовия, но няма как да получи същото за 100 лв по-малко. Тези 269 лв не са някаква умопомрачителна сума, повечето пушите цигари по 6 лв кутията или търкате билети от националната лотария по 10 лв. За съфорумци цените са по-ниски,обадете ми се.
DMN - майстор
dragozow написа:
Тока е реален, никога не сме лъгали с това
Като питах за тока имах предвид, дали например, ако потенциометъра е настроен на 90А те са 90А. Щото имам наблюдение на моя хасковски, че деленията на скалата на потенциометъра и показанията на лед дисплея не съвпадат. Реалният ток измерен с амперклещи съвпада с този на дисплея само при около 100А. Ако дисплея показва 20А, токът измерен с ампереклещите е 40А. Ако дисплея показва 200А, реалния ток е 180А.
Реалният ток зависи също и от дебелината и от дължината на кабелите, така че може да има разминаване с тока. Затова питах с какъв реален ток се опитва да работи с базични електроди. Не съм заварчик, въпросът ми беше с друга насоченост :) .
:partyman:
пет юни 28, 2019 10:10 pmDMN написа:

Като питах за тока имах предвид, дали например, ако потенциометъра е настроен на 90А те са 90А. Щото имам наблюдение на моя хасковски, че деленията на скалата на потенциометъра и показанията на лед дисплея

Дисплеите са за ориентир
DMN - майстор
eic-idimitrov написа:
Дисплеите са за ориентир
Да, просто едно число. Но в един момент човек, ако няма подходящ уред за измерване на тока, може само да си мисли, че заварява със 90А, а те да са примерно 75А. После се чудим такива като мен любители-пишман заварчици що не вървят базичните. На мен също ми е трудно с тях и все увеличавам тока, но то зависи много и от ръката, а на моята много рядко й се налага да прави заварки :-D .
Тъй че едно измерване на реалния ток няма да е излишно - за ориентир.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: