Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
пет фев 19, 2021 4:33 pmqrt написа:
Няколко пъти си правих проби с https://tigtag.eu/produkt/invertor-elek ... mma-200xf/, и имам следният проблем: рутиловите (2,5 и 3.2)emona, рожен,bohler ,esab заварява екстра , но с базичните електроди няма никаква консистенция.Много трудно се палят, лепят постоянно, и свестен шев не може да се направи.Даже с 2.5мм FOX EV 50 един цял електрод не съм стопил. Спазвам си предписанията на производителите, после взех да експириментирам с ампеража, права и обратна полярност,3-4 различни марки електроди, tutorial-и и тн. и тн. - и нищо не става.Нормално ли е за това китайско творение, или проблема е при мен?
Щом нямат КОНСИСТЕНЦИЯ, може би е нормално! :-D А може би tutorial-ите са малко!
koveslav - майстор
Достатъчно е електродите да са в плътно затворен термос и няма да имате проблеми.Такива специалицирани кутии/термоси за електроди са по около 25лв и спестяват много нерви и средства....
welder_enthusiast - напреднал
пон фев 22, 2021 12:17 amkoveslav написа:
Достатъчно е електродите да са в плътно затворен термос и няма да имате проблеми.Такива специалицирани кутии/термоси за електроди са по около 25лв и спестяват много нерви и средства....
След като е минал през сушилнята и е затворен в термоса има ли вариант в него да се овлажнят?
koveslav - майстор
вт фев 23, 2021 10:46 amwelder_enthusiast написа:
След като е минал през сушилнята и е затворен в термоса има ли вариант в него да се овлажнят?
От доста години не сме сушили електроди.От времето,когато започнах да ги купувам пакетирани,а не изнесени от някой завод и след това съхранявани някак.Държа си електродите в обикновен шкаф в отопляема работилница,а от шкафа ги зареждам в термоса.Не съм имал проблеми.
qrt - специалист
Още един доволен от апарата на pansim.Взех си иза 190, и с базичните нямам вече проблеми.
чет фев 25, 2021 3:39 pmqrt написа:
Още един доволен от апарата на pansim.Взех си иза 190, и с базичните нямам вече проблеми.

Подкрепям с две ръце! ИЗА 190 ми беше препоръчан от приятел. Апарата беше подарък за рожден ден на един заварчик (мой роднина), който е изключително доволен!
АБВ потребител - специалист
Искам само да ви кажа че, това долу влияе на доста избори в живота които правим, включително и на избора на инверторен електрожен. :)
Прикачен файл:
кафето 1.jpg
Здравейте Господа заварчици. Понеже искам професионален съвет за инверторен електрожен. Ще питам като за мен.аз съм слаб заварчик но мераклия. Тоя иза 160 или иза 190 да си взема от четене се ошашках пък за тях лошо не чух. А като цяло подкрепям Бг продукти. Мисля че тук е мястото за добър съвет. :-D
gogo7777 - майстор
ИЗА 190.
Разликата в цената не е голяма. Но който от двата да избереш няма да сбъркаш.
нед апр 18, 2021 9:37 pmgogo7777 написа:
ИЗА 190.
Разликата в цената не е голяма. Но който от двата да избереш няма да сбъркаш.
Благодаря той ще е. Няма да гледам други китайски боклуци. Българското ще е.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: