Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
cat написа:
http://www.argo-market.com/Products/Details/703

Някой може ли да даде мнение за тази машина , ще ми трябва главно за неръждаема стомана поне в началото на пролет смятам да си правя няколко съда . Не пише дали работи на променлив ток или е само правотокова .
Машината е комбо, основната функция е МИГ.ТИГ -а е като допълнителна екстра и с Lift запалване.А AC за тази цена е немислимо да има.
В твоя случай - за заваряване главно на неръждаема стомана ,по подходящия избор би бил ТИГ машина.
cat - специалист
Първо наистина се замислих за аргонов апарат обаче двата съда които мисля да си правя са със обем по 1 м3 всеки а и като видях цените на консумативите за Тиг и се отказах . С цел снижаване на стойността мисля да взема 0,8 мм неръждаема ламарина и отвън да укрепя съда с обикновен винкел и шина .
agj - майстор
cat написа:
Първо наистина се замислих за аргонов апарат обаче двата съда които мисля да си правя са със обем по 1 м3 всеки а и като видях цените на консумативите за Тиг и се отказах . С цел снижаване на стойността мисля да взема 0,8 мм неръждаема ламарина и отвън да укрепя съда с обикновен винкел и шина .
Не можах да схвана мисълта ти и връзката на обема на съда с метода на заваряване.Тук основното е вида на материала а пък неръждавейка с дебелина 0,8 мм. се заварява достатъчно трудно и по двата метода но с телоподаващото ще ти е доста по трудно-повервай ми. :partyman:
Що се отнася до консумативите -едва ли ще ти излее по евтино закупуване на цяла ролка неръждаема тел и цяла бутилка специална смес необходима за работа с MAG! Отколкото закупуването на пръчки тел който могат да се намерят както на бройка така и на кг. Останалите консумативи си ги има в комплекта при закупуване на апарата.А да не говорим за качеството на заварката ,което по TIG метода е в път по добро!
koveslav - майстор
Браво,честито! Много се радвам да виждам новости по темата,а и съм чувал само добри неща за този Данчо досега.Но дайте малко повече инфо от практиката-зощитава ли си характеристиките като машина,доколко дебело проварява на телоподаващо,работа с базични електроди като електрожен и т.н.Мисля,че такава машина е добро попадение.Само радва такава информация.Тук в тази тема доста се плюха комбо машините,но от гледна точка на практичността са недостижими.Аз съм много доволен до тук от моята,на конкурентна фирма е.Вече понавъртя стаж и мога да кажа че е добра за парите си.
И... с 1мм тел с машина с максимални 160А ли смятате да работите?
resistbody - майстор
За сега само 300 точки съм ударил с него, монтирам мрежа 1,5смх1,5см на една рамка(заготвена със старата машина) Още не съм схванал много настройката на машината, т.к. с единия потенциометър се регулира дали да трупа, или да проваря, аз съм една идея към трупането днес, тея дни като заварям дебело ще я врътна в другия край. Базични заваря добре 70А за 2.5 миналия ден, но беше и тънък профила, може би заваря една идея по-добре заради дросела, който го нямаше в електрожена(същата силова част е в комбото)
1мм тел не виждам защо да е проблем, сега съм с 0.8мм и на 40А си заварям с нея.
cat - специалист
Ами важна е големината понеже всеки един от съдовете има 12 м заварка с ТИГ не съм заварявал но май бавно се работи и ръкохватката му ще загрява доста , до пролетта имам време да помисля .
agj - майстор
cat написа:
Ами важна е големината понеже всеки един от съдовете има 12 м заварка с ТИГ не съм заварявал но май бавно се работи
A заварявал ли с неръждавейка 0.8 мм.с МИГ?
А също така усещам че не ти е известно че в твоя случай производителността ще е за сметка на качеството.Времето спестено от по бързата работа с МИГ има вероятност да се удвои в корекции и отстраняване на течове по шева.Да не говорим че качеството, не само визуалното .... ,ще е далеч от това на TIG!
cat написа:
..и ръкохватката ще загрява доста
Зависи от ръкохватката !При читава такава, пък и дори тя да е с въздушно охлаждане и при положение че се заварява материал с дебелина около 1мм. не трябва да загрява или поне не толкова че да наруши ритъма на работа.
resistbody - майстор
ТИГ не е за всеки иска и ръка и тренировки, за тънко само ТИГ, а и докато ти загрее ръкохватката ти ще омалееш..... МИГ е най-лесния и бърз метод, но за неръждаемо не зная как се представя...
cat - специалист
Не съм заварял с ТИГ но съм работил с оксижен ако е същото смятам че ще се справя , даже колегите ми предложиха да не се харча ами да взема една бутилка ацетилен имало вече и да си ги направя с оксижена . Обаче този апарат е комбиниран и за моето дребно заваряване мислех че ще ми върши работа но все пак нищо не разбирам от инвертори имам една Кракра един правотоков туч май 80 кила тежи и оксижена но го държа за греене и затова до момента е с пропан бутан .
agj - майстор
cat написа:
Не съм заварял с ТИГ но съм работил с оксижен ако е същото смятам че ще се справя , даже колегите ми предложиха да не се харча ами да взема една бутилка ацетилен имало вече и да си ги направя с оксижена .
Едно време когато ТИГ-а беше екзотика у нас, един клиент като ме наблюдаваше как работя направи следното заключение: - О, ама то това е електрически оксижен.
Аз не съм работил с оксижен, затова ми е интересно как се заварява неръждавейка по тоя метод?

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: