Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
kuger - майстор
Как се заваряваше бяло с волфрамов електрод, бутилка аргон и "Триодин" за източник на постоянен ток в службата при нас? Много добра ръка, пръчка тел, бяла, чист аргон /без примеси/. Да, Триодина с изключен реостат. Така моят приятел и отличен заварчик ми прави от 0,8 мм неръждавейка резервоар за гориво за лодката. Със всичките му подробности /гърловина, Капаче, изход за гориво/. При това без абсолютно никакъв пропуск! Имам и други изделия, правени от него, мога да пусна снимки.
Та, много е важна ръчичката и желанието!! Не е нужна специализирана техника.
Не ми скачайте, години се ползвах от това.
agj - майстор
За ръчичката ,желанието и Триодината е ясно.Даже по нагоре в постовете споменахме че ТИГ -а е най подходящия метод за заваряване на бяло.Въпроса беше съвсем друг.Как и дали може да заваряваме бяло с газокислордно завряване или тъй наречения оксижен?Щото колегите на cat са го посъветвали точно това.
cat - специалист
Ще се завари на нищо няма да прилича но ще се завари , обаче въпросът каква машина да си взема напролет си остава открит. agj мога и с Кракра да ги заваря,, просто за общо 2 тази пролет и още 2 догодина ако дам на някой да ми ги изработи ще ми вземе 1000 + лв ако ги дам за заваръчен апарат от 20 май до 1 септември така и така почти нямам работа може и сам да си ги направя и ще си имам нещо инверторно .

А ся ми скочете че 0,8 неможе да се заварява с електрожен .
koveslav - майстор
cat написа:
Ще се завари на нищо няма да прилича но ще се завари .....
А ся ми скочете че 0,8 неможе да се заварява с електрожен .....
Абе то ще се завари,ама пак на нищо няма да прилича,а цената на консуматива? А с един китайски тиг шланг от тези със стандартните чашки за 60лв ще си вършиш мноооого повече работа пак с инв. електрожен,а и цената на заварката ще ти е по-на сметка,отколкото да търсиш специални електроди специално за всяка отделна задача...А най-важното-резултатите ти ще са несравнимо по-добри.Та електрожена си е необходим и трябва да го има човек,но иска и малко дооборудване.
cat - специалист
Колеги поисках мнение за тази машина http://www.argo-market.com/Products/Details/703 .
Относно заваряването на тънка ламарина с каквото и да я завариш понеже е тънко и е ъгъл съда се пука точно по шева , затова краищата се огъват на абкант и после се премазват така направено вече не е 0,8 мм а 1,6 мм което спокойно може да се работи с електрожен за жалост тая тънкост я научих по трудния начин. Защо се спрях на машината от линка по горе , заваряването не е нещото с което си вадя хляба и затова не ми се набиват много пари вярно е че правя доста заварки дали ремонт дали си правя нещо или помагам на приятели затова и се спрях на комбинирана машина . Та ако някой може да даде мнение за конкретната машина или за нещо подобно което работи добре ще съм му благодарен .
agj - майстор
cat написа:
Колеги поисках мнение за тази машина http://www.argo-market.com/Products/Details/703 .
Относно заваряването на тънка ламарина с каквото и да я завариш понеже е тънко и е ъгъл съда се пука точно по шева , затова краищата се огъват на абкант и после се премазват така направено вече не е 0,8 мм а 1,6 мм което спокойно може да се работи с електрожен за жалост тая тънкост я научих по трудния начин. Защо се спрях на машината от линка по горе , заваряването не е нещото с което си вадя хляба и затова не ми се набиват много пари вярно е че правя доста заварки дали ремонт дали си правя нещо или помагам на приятели затова и се спрях на комбинирана машина . Та ако някой може да даде мнение за конкретната машина или за нещо подобно което работи добре ще съм му благодарен .
Не знам дали го прочете но аз вече дадох мнение за машината.Но това е въз основа на прочетеното в нета.Някъде пише че е с Лифт запалване на другаде пък ,че е с безконтакно.А дали потенциометъра регулиращ скоростта на телта, влияе и на затихването на дъгата при ВИГ,не можах да разбера.Най точна информация може да даде продавача.Ако Драгозов има информация за тези неща или пък има упътване за експлоатация и го публикува за да го разгледаме ще е най добре.Иначе машинат е добра !
agj - майстор
dragozow написа:
Имам преведена инструкцията:
https://www.dropbox.com/s/c81jk6xkpg9zs ... l.doc?dl=0
Благодаря!
Но това което ме интересува го няма в описанието.
Инстркцията е кратка и неясна.Описанието на инстлирането е за МИГ ,схемата е за ВИГ,означенияна по схемата са грешни.Описание за ВИГ процеса изобщо няма.По скоро инструкцията може да обърка отколкото да помогне.Не го пиша за да се заяждам а за да посоча грешките.
Имай в предвид че ако някой любител заварчик който не е наясно с нещата ,не само че нищо няма да разбере ,ами може и да се обърка четейки описанието.
Последна промяна от agj на нед ное 19, 2017 1:40 pm, променено общо 2 пъти.
dragozow - майстор
Знам, това е превод на оригиналната. Защо не дойдеш да пробваш направо? Tig lift е машината, в таблицата вероятно е с кашона и кабелите, това е преведена оригиналната инструкция, нямам представа защо има разминаване, факт, че нищо не се разбира от нея, но от надзора на пазара ни карат да е преведена оригиналната. Машините, които са ни директно от Китай са с предварително направени от нас инструкции и се слагат в завода. Тези комбо апарати съм ги купил от Швеция пак от Щалверк преди две години, в Германия ги нямаше още. Купих 20 броя, тази е последната. По принцип който е купил я хвали, но трябва да я усетиш. Данчо ми продаде няколко на клиенти и също са доволни. Недостатък е цената и за това не се продава много.
agj - майстор
dragozow написа:
Знам, това е превод на оригиналната. Защо не дойдеш да пробваш направо?
Един приятел ме е натоварил със задачата да му търся машина ,ако и на него му хареса най близкото удобно място с Ваш магазин е Пловдив.
В сайта на Stahlwerk тази машина е с един и същ външен вид но в два варианта:
-скъп - 759,00 € - който е :TIG High Frequency (HF) ignition (TIG Welding needs no contact)
http://www.stahlwerkwelding.com/SIWM-MI ... -/-Stick_2

-и по евтин -749,00 € - който е:WIG SchweiÃ?gerät mit 200 A (Lift TIG - keine HF Zündung)
http://www.stahlwerkwelding.com/Schweis ... MA-Digital
и на двата апарата теглото е - Gewicht:14,8 kg
В инструкция която предостави теглото е: 23,6 кг.
Ако можеш да уточниш параметрите и функциите на машината ще е добре ?
Поне за вида запалване (HF) или (Lift TIG ) може да се уточни дори и от не толкова запознат с нещата.Интересното е че ВИГ бренера е с копче. А запалването с Lift TIG с копче си е малко по специфично и бих казал по неудобно.
Последна промяна от agj на нед ное 19, 2017 1:58 pm, променено общо 1 път.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: