Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Krass - майстор
Ти не даваш човек да помечтае малко :-D
Недей така, някой ще го вземе за чиста монета :lol:
gogo7777 - майстор
съб яну 30, 2021 10:18 amkoveslav написа:
чет яну 28, 2021 9:27 pmkrimp написа:
..... Добре почистеният детайл е най добрият начин за по лесно разпалване на елелктрода и по малко залепване към детайла.....
Също така почистването е и единствения начин ,за да се стигне и до качествен заваръчен шев.
Е чак толкова не е нужно.
Тук питащите не ги интересува заваръчния шев, а дали ще могат да работят с инверторен правотоков електрожен без да лепят електрода.
Аз лично не бих тръгнал да обяснявам защо "не могат" и къде е причината......в тях, в машината или в двете комплексно. Просто няма смисъл.
Май само ти оценяваш качествата на стария боец "Саксията" :wink: ....буквално отречена от модата за сметка на качеството.

ПП.............!!?
kuger - майстор
съб яну 30, 2021 9:42 pmgogo7777 написа:
............
Май само ти оценяваш качествата на стария боец "Саксията" :wink: ....буквално отречена от модата за сметка на качеството.

ПП.............!!?
И аз! Имам инвертор, но "саксията" си седи в бойна готовност.
янко - специалист
Стоманените електроди не са толкова чувствителни към почистването,всичко е въпрос на тренинг
АБВ потребител - специалист
И аз имам трансформатор и когато е студено ползвам него. :) Забелязал съм че, когато тока на късо е двойно по голям от стандартния за повечето машини, базичните електроди палят доста по лесно. Но иска и повечко диоди на изхода , а те не са много евтини. Аз съм си направил зав. инвертор специално за базични електроди, който е съобразен с тези неща , за да мога по лесно да работя с тях. :) При рутиловите е обратно, не харесват като че ли големия ток на късо, повече лепят.Там обмазката има някаква роля, защото като се оголи върха на електрода почва повече да лепи. Иначе само опирам електрода в метала и веднага се запалва без никакви движения.Докато базичния пали на голям ток на късо, само с леко драскане, и няма ядове, защото там винаги е оголен върха, иначе няма палене.Ако тока е по малък лепи та се къса. Всичко зависи как, и закакво е направен даден апарат.
Здравейте,
Доста изчетох от форума.
Тъй като искам да си взема инверторен електрожен съм се спрял на 2 модела.
1.аиг Дел ММА 160а
2.арго мини 160а
Моля за информация от професионалисти
Коя машина ще ми предложите?
Заварявал съм с трансформаторен електрожен
но не и с инверторен.
Интересувам се коя машина пали по лесно студен електрод. И коя евентуално е с по добри възможности. Предполагам и двете машини могат да заваряват с 4мм.Електрожена ще се използва за домашна употреба.

Благодаря предварително на далите ми съвет.
Здравейте,
Доста изчетох от форума.
Тъй като искам да си взема инверторен електрожен съм се спрял на 2 модела.
1.аиг Дел ММА 160а
2.арго мини 160а
Моля за информация от професионалисти
Коя машина ще ми предложите?
Заварявал съм с трансформаторен електрожен
но не и с инверторен.
Интересувам се коя машина пали по лесно студен електрод. И коя евентуално е с по добри възможности. Предполагам и двете машини могат да заваряват с 4мм.Електрожена ще се използва за домашна употреба.

Благодаря предварително на далите ми съвет.
янко - специалист
Интересно ми е какво ще шиеш с 4мм домашно?И двете машини ще са на ръба на възможностите си.Лесното палене си е въпрос на тренинг.Дори и синергична машина да пипнеш важен е оператора
Благодаря за отговора.
Питам само за възможност за 4мм
Ще се работи предимно с 2.5 и 3.25мм които би трябвало да не са им проблем.
dragozow - майстор
нед яну 31, 2021 9:46 pmянко написа:
Интересно ми е какво ще шиеш с 4мм домашно?И двете машини ще са на ръба на възможностите си.Лесното палене си е въпрос на тренинг.Дори и синергична машина да пипнеш важен е оператора
Не са на ръба на възможностите, поне за моята гарантирам 60% при 40 градуса на 160А. Иначе казано с 4 мм трудно ще я претовариш, освен ако не заваряваш някакви кофи на багери. 4 мм електроди домашно надали ще ти потрябват или ще е инцидентно.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: