Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Оправено е вече, името е от друга машина и е от недоглеждане.
agj - майстор
koveslav написа:
agj написа:
koveslav написа:
Ето тази оферта на Драгозов е по-добра.Ако някой иска да си играе с ВИГ,има какво да научи с тази машина.
http://www.argo-market.com/Products/Details/1725
Тая машина обаче не е АС/DC!
Така пише отгоре в описанието:"Само днес Argo TIG AC/DC 200 Pulse с 4 години гаранция при поръчка онлайн"... :?
Драгозов нещо се е объркал !
pansim - майстор
dragozow написа:
Последната я взе един, който има няколко камиона за да си работи по гондолите в гаража. Не разбираше нищо от ВИГ и след седмица опити при двама човека вече има задоволителни резултати.
Хм...да ме прощават ВИГ майсторите, ама имам едни наблюдения точно върху гондоли, как смело се заварява с алуминиева тел и телоподаващо...и много много, не им се занимава с ВИГ метод. Конкретно се заваряваше няколко метра пукнатина в алуминиево шаси.
Разбира се говорим за конкретика.
gogo7777 - майстор
Никой майстор не може да се сравнява с майстора на МИГ/МАГ....има цял форум с такива самодейци....там работят с едни и същи машини и са царе на шаситата. Като им напиша нещо даже модераторите стават "заварчици" :lol:
essenov - специалист
Здравейте,

Дойде време и аз да се обзаведа с електрожен. Ще го ползвам за асмата, оградата, някоя пейка и други такива дворни самодейности. Изчетох 3-4 теми по форумите. От изчетеното установих, че ще трябва да мога да заварявам и с базични електроди в случай, че ми се наложи да правя по-отговорни конструкции.

Стигнал съм до следните опции. На сайтовете им не пише дали са MOSFET или IGBT.
Повече клоня към първите два, защото имат 4 години гаранция, а аз рядко ще го ползвам, едва ли ще му избия цената преди да са измислили нова технология.

Дайте съвет, с аргументи, моля. ДЕЛ-ът например с какво би си заслужиш 20те лева горница на цената? Или пък защо по-скъпите тежат с някой друг килограм повече, какво има спестено на по-леките?

Argo Mini 160
  • антистик, форсаж, горещ старт
  • кабели 2x3m 16mm2 кабели
  • гаранция 4г.
  • тегло 3кг
  • цена 259
  • чукче и маска
DEL MMA 160
  • антистик, форсаж, горещ старт
  • кабели 2x3m 16mm2 кабели
  • гаранция 4г.
  • тегло 3.7 кг
  • цена 279
  • могат да се надграждат до МИГ-МАГ/Аргонов апарат
ИЗА 150А Хоби
  • антистик, форсаж, горещ старт
  • кабели 5м. сечение?
  • гаранция 2г.
  • тегло 5.5кг
  • цена 370
WELDSTAR POWER ARC 160
  • 2m заваръчен кабел с ръкохватка 1бр.
    1.5m заземяващ кабел с щипка маса - 1 бр.
    захранващ кабел 2.5mx 3x 2.5mm2
  • гаранция 2г.
  • тегло 5 кг
  • цена 377
Avas_co - майстор
За мен последната машина е някакъв си неизвестен китаец и въобще не трябва да я гледаш, еле и на тая цена.
За първите три мога да дам някакви лични мнения -
Едно не съм го пипал, но имам машина(инвертор, но друг модел, с друг производител) от търговеца и съм много доволен, две-тая машина я имам( бе то колегата я ползва по стечение на обстоятелствата) много приятна машинка, а още по приятно е да работиш с хората. С три нямам много опит, но съм пипал 200 А машина на Панайот и смятам е много ОК, но само съм пипал, пък то и аз какъв критерии съм ... С Панайот съм си общувал и ми направи много добро впечатление.
Та мисля, че няма да сбъркаш с някой от 1,2 или 3 .
За по-конкретни мнения има по-компетентни от мен.
aig_welding - специалист
essenov написа:

Здравейте,

Дайте съвет, с аргументи, моля. ДЕЛ-ът например с какво би си заслужиш 20те лева горница на цената? Или пък защо по-скъпите тежат с някой друг килограм повече, какво има спестено на по-леките?
Привет,

Ето ти малко информация от първа ръка.

По-леките електрожени са изградени по IGBT технология. Компонентите които се използват при тази технология са по-малки на размер и по-леки на тегло. Няма нищо икономисано. Себестойността на IGBT технологията е по-ниска в сравнение с MOSFET-а и това обяснява разликата в цените за еднакви по ампераж машини.

Цитираната цена на ММА160 трябва да се намали с 10%, каквато е отстъпката за участниците във форума на "Направи Сам". За нашите машини по време на гаранционния срок транспорта "до-" и "от-" сервиз по Еконт е за наша сметка. И т.н. - стараем се да заслужим. ;-)

Поздрави,
Георги
agj - майстор
essenov написа:
Повече клоня към първите два, защото имат 4 години гаранция, а аз рядко ще го ползвам, едва ли ще му избия цената преди да са измислили нова технология.

Дайте съвет, с аргументи, моля. ДЕЛ-ът например с какво би си заслужиш 20те лева горница на цената? Или пък защо по-скъпите тежат с някой друг килограм повече, какво има спестено на по-леките?
Много правилно си се насочил към първите два!Но според мен DEL MMA 160 е най-добрата оферта.?20-те лева както вече разбра няма да са горница ,а с отстъпката от 10% апарата на ДЕЛ ще те излезе на най ниска цена. Освен това имаш опция надграждане до МИГ-МАГ/Аргонов апарат.
swissmad - специалист
Която и от трите (първите три) машини да вземеш няма да сбъркаш,работят много добре -имам и от трите "производителя".В кавички е защото аргомаркет е само вносител докато другите се произвеждат в България което пък не значи ,че са по-лоши.Всички имат добър гаранционен и извънгаранционен сервиз което е важно .Моя избор клони към машината на Панайот -ИЗА 190 (модела ИЗА 150 мисля ,че вече не се произвежда) защото работи една идея по-меко и може да се изключва хот старта тъй като аз предпочитам да работя без него.
koveslav - майстор
Всеки който започне да си прави повече неща сам,бързо ще разбере ползата и от телоподаващото.Не подценявайте допълнинелните опции които дават някои фирми,защото така после няма да се налага да купувате нова машина.Аз съм доволен от комбинацията електрожен-телолодаващо и бих я препоръчал на всеки ентусиаст .Ако не можете наведнъж да си ги позволите,започвате с електрожена и после надграждате.Определено си заслужава вложенията такава универсална и супермобилна техника.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: