Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
biol - специалист
koveslav написа:
започвате с електрожена и после надграждате.Определено си заслужава вложенията такава универсална и супермобилна техника.
Това не го видях на сайта им. Може ли малко повече информация и цени
agj - майстор
biol написа:
koveslav написа:
започвате с електрожена и после надграждате.Определено си заслужава вложенията такава универсална и супермобилна техника.
Това не го видях на сайта им. Може ли малко повече информация и цени
http://www.aigwelding.com/2016_MACHINES_Price.pdf
Пеше го с големи оранжеви букви:
ОПЦИИ за НАДГРАЖДАНЕ на ЕЛЕКТРОЖЕНИТЕ
пояснението пък е със залени :
+ Всички електрожени могат да се надграждат до МИГ-МАГ апарат
+ Всички електрожени могат да се надграждат до Аргонов апарат

А за повече информация се обърни към производителя!


П.П. По мое лично мнение най евтината опция за надграждане е до аргонов апарат с контактно- Lift Arc палене и съответно промоция на бранер с кранче.Това е най евтиния и съответно най полезния и най-универсалния метод за любителска работа.Опцията аргон с контактно палене е точно в случаите на много рядко използване на ВИГ метода.Само че не знам дали точно това предлагат от АИГ заваряване.Но пък могат да го вземат като предложение за надграждане.
biol - специалист
За глегане - видях , но няма никакви цени.
За това питам,
аргонов апарат с контактно- Lift Arc - надали
Единствената цена е за стартер автомобил
koveslav - майстор
biol написа:
За глегане - видях , но няма никакви цени.
За това питам,
аргонов апарат с контактно- Lift Arc - надали
Единствената цена е за стартер автомобил
Доплащаш разликата между цената на твоята машина и машината в която искаш да се превърне.Естествено като купуваш избирай предвидливо мощността на електрожена-мисли и като колко амперово телоподаващо или аргон го виждаш за в бъдеще.Като сметнеш и отстъпките.....Абе говори с фирмите между чийто машини се двуомиш,сравни за себе си нещата,ако можеш и пробвай и после решавай.Аз докато не огледах и не сравних всичко не мирясах.Сега знам какво имам и знам защо се спрях точно на това. Аз се спрях на 160А комбо малка ролка,електрожен+телоподаващо,върши ми работа за всичко с което се занимавам,че и пита за още.Сега в хладното и в студеното време охлаждането(вентилатора) му се включва чак след втория електрод,а ако работиш на кратки шевове през по-дълги периоди(каквото е 99 процента от битовото заваряване)може и да не се включи часове наред.Смятай колко загрява...
Ако слушаш мненията във форумите-и 200 ампера са им малко на приказки,ама повечето от тях на практика по-голям от 2,5мм електрод никога не са ползвали,за базични изобщо да не говорим,а телоподаващото ако не било поне 200 ампера не ставало....да,да ама иди ги виж колко работят,но приказки колкото си щеш.
Е това е цялата машина,заредена с тел и с кабелите за електрожен и с шланга за СО в кашона и с всичко необходимо за работа и се носи наведнъж.Торбата с маската и престилката на рамо,машината в едната ръка(като я хвана за дръжката кашона си тръгва с нея,тежи 12кг с ролка 5кг тел зареден в нея),бутилката в другата , и си ти ако ще да е и на не знам си кой етаж работата,примерно.Дори в багажника и на обикновена лека кола не заемат място и си товариш и другите машини или материали и така :yawinkle:

Прикачен файл

IMG_20170113_165339.jpg

Прикачен файл

IMG_20161016_235129.jpg

Прикачен файл

IMG_20170209_102025.jpg
essenov - специалист
Как става това надграждане до МИГ/МАГ? Додаваш 500 лв., добавят ти части и ги набутват в по-голямата кутия?
swissmad - специалист
Общо взето е така .За повече инфо- АИГ.
agj - майстор
essenov написа:
Как става това надграждане до МИГ/МАГ? Додаваш 500 лв., добавят ти части и ги набутват в по-голямата кутия?
А бе според мен не е точно така!Няма как да ги набутат тия части, включително и телоподаващ мехинизъм в кутийката на електрожен тежащ 3-4кг.Със сигурност производителя е измислил процедурата.А ние вместо да гадаем кое-как е по добре, при нужда да разберем информацията от първо лице.
Здравейте,исках да си купя инверторен електрожен и точно днес видях това:http://www.argo-market.com/Products/Details/1281.
Та след като изчетох нещата по-горе разбирам че имало някаква отстъпка,това важи ли в случая и как става?
swissmad - специалист
jonny33 написа:
Здравейте,исках да си купя инверторен електрожен и точно днес видях това:http://www.argo-market.com/Products/Details/1281.
Та след като изчетох нещата по-горе разбирам че имало някаква отстъпка,това важи ли в случая и как става?
Попитай Драгозов,но до колкото ми е известно отстъпка за промо стоки няма.
dido uzunov - специалист
Някой да знае от къде може да се вземе заваръчна машина на изплащане? В сайтовете на търговците нищо не пише.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: