Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
EDI написа:
Почвам да си мисля, че проблема е някъде другаде, а не в избора на електрожен.
Абсолютно вярно! :partyman:
agj - майстор
kendal написа:
Попаднах на една машина Weldstar Compact arc160,някой има ли впечатление,
Нямам впечатления!На картинка изглежда добре!Но не знам дали си му погледнал параметрите :?
Pansim1 - специалист
kendal написа:
Попаднах на една машина Weldstar Compact arc160,някой има ли впечатление,налага се да придобия нещо от този вид след като крадлива ромска ръка ме лиши от стария ми електрожен,та сега търся нещо по преносимо :-D .
Без да се види какво има вътре, отговор не можа да се даде.
Умножиха се какви ли не марки, надписи, цветове...
Няма как да знаем вътре кой какво е поставил. Даже ще кажа, че ми се е случвало в еднакви кутии, да има различни инвертори...късмет. :partyman:
Pansim1 - специалист
Аз пък искам да ти кажа, че с твоето мнение по въпроса вкарваш в заблуда хората четящи тук в тази тема. И вече обясних защо.
И вноса на машини от някъде по света не те прави производител, независимо какви и колко внасяш.
И не плюя...както четеш /ако четеш въобще какво пиша/ имена няма и няма да има. А за какви дивиденти ми говориш ...???
Chainsaw - напреднал
emo_s написа:
Снимки няма да има тва е сигурно :) ИЗА е изделие като другите от братски Китай и същото качество като електрожените на Драгозов, Даката и Жоро.
Който твърди обратното може да ме опровергае със снимки и да посочи с какво неговата ИЗА е по-добра от електрожените на Аргомаркет. Сори, но самохвалковците не са ми по вкуса?
Напълно съгласен с горното мнение.Когато преди време рових из форума - намерих само тези снимки на неговата ИЗА или поне тези успях да открия,които са стари,но все пак достоверни :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това са снимките,които аз намерих на всички "български" вносители/производители.Тоест няма нищо,без значение кой какво ще каже,че има,че били публикувани и т.н.Както в предния пост написах,кабелите са алуминиеви,а се твърди и ЛЪЖЕ,че били медни,което е или безхаберие или е чиста,но скрита лъжа от доставчиците.

Между впрочем вече имам полу готово ревю за инв.електрожени (от "тенорите",както ги нарекох по-рано).Ще го довърша,но НЯМА да споделям мнение и впечатление,снимки,клипове и резултати,ЗАЩОТО ми отнема време и струва пари.Ако някой иска да резбере кое,как,защо...ще трябва да ме ФИНАНСИРА.В днешно време информацията струва пари,а тук а и по принцип,българина не е много съпричастен към такива дейности.Така че сори.Ако някой иска информация ще трябва да плаща.До тоя момент информацията си я запазвам за мен и за познати/приятели.

Някой написа,че тук се търсят евтини инв.електрожени.Така е - да,такива се търсят,НО НЕ ЗАЩОТО ХОРАТА НЯМАТ ПАРИ,а поради една друга причина.И аз съм като останалите и има защо...
plamen6703 - майстор
Chainsaw написа:
Ако някой иска да резбере кое,как,защо...ще трябва да ме ФИНАНСИРА.В днешно време информацията струва пари,а тук а и по принцип,българина не е много съпричастен към такива дейности.Така че сори.Ако някой иска информация ще трябва да плаща.До тоя момент информацията си я запазвам за мен и за познати/приятели.
Ще ти кажа нещо и дано да не прозвучи грубо и невъзпитано, защото целта не е да те нагрубя!
Финансира се човек, който има необходимата експертна подготовка и опит в дадена област, като му се поставят конкретни цели и задачи.
Ти нито разбираш от електронни схеми, нито знаеш в детайли какъв е принципа на работа на инверторните апарати, нито имаш каквато и да е експертна подготовка в тази и други сфери на производството на такава техника, че да даваш експертно мнение.
Не бъркай заваряването с електрожен /операторска работа/, с проект и изработка на апарат за заваряване!
Още нещо да не пропусна, никой не е продал по насилствен начин на никого машина. Всеки сам сам според възможностите си избира каква техника да си закупи. :partyman:
Chainsaw - напреднал
Не съм казвал и писал,че разбирам от схемотехника.Ти къде прочете подобно мнение ? Обаче твърдя,че разбирам от добър и качествен заваръчен шев,а това е ЕДИНСТВЕНОТО,което всеки се интересува на първо място.Важно е как се държи машината по време на работа.Другото е надеждност,гаранция и т.н и т.н.Изобщо не съм убеден,че има читави машини за масово използване,които са заляли БГ пазара,но всеки сам избира къде да си прахоса парите...сакън да не се мине.Имам литература по заваряване и то забележи...на български език,както и други неща,но както писах безплатен обяд няма.До сега никой за нищо не се е свързал с мен,което е знак,че печалбата е на първо място,а от друга страна..."бе да взема да има там".

Edit:Още в самото начало знаех,че идеята : "най доброто за парите си" няма да се осъществи и че никой няма да ми предостави каквото и да било,но бях длъжен да пробвам.Е аз се свързах с тях,знам дори кой е добър и кой е лош търговец,но това са си мои лични впечатления.Нека всеки да си блъска главата и да си губи времето по форуми с идеята някои нещо да му "снесе".Само,че истината е,че всеки разбира "заваряването" по свое му,но това не значи,че знае как се заварява.Иначе всеки ще ти даде мнение...вземи си това,вземи си онова.Аз съм доволен от еди какво си...но дали ти ще си доволен е отделен въпрос защото всеки има различни цели и не всеки път очакванията са положителни.
Последна промяна от Chainsaw на вт апр 17, 2018 4:51 pm, променено общо 1 път.
stan73 - майстор
Chainsaw написа:
emo_s написа:
Снимки няма да има тва е сигурно :) ИЗА е изделие като другите от братски Китай и същото качество като електрожените на Драгозов, Даката и Жоро.
Който твърди обратното може да ме опровергае със снимки и да посочи с какво неговата ИЗА е по-добра от електрожените на Аргомаркет. Сори, но самохвалковците не са ми по вкуса?
Напълно съгласен с горното мнение.Когато преди време рових из форума - намерих само тези снимки на неговата ИЗА или поне тези успях да открия,които са стари,но все пак достоверни :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това са снимките,които аз намерих на всички "български" вносители/производители.Тоест няма нищо,без значение кой какво ще каже,че има,че били публикувани и т.н.Както в предния пост написах,кабелите са алуминиеви,а се твърди и ЛЪЖЕ,че били медни,което е или безхаберие или е чиста,но скрита лъжа от доставчиците.

Между впрочем вече имам полу готово ревю за инв.електрожени (от "тенорите",както ги нарекох по-рано).Ще го довърша,но НЯМА да споделям мнение и впечатление,снимки,клипове и резултати,ЗАЩОТО ми отнема време и струва пари.Ако някой иска да резбере кое,как,защо...ще трябва да ме ФИНАНСИРА.В днешно време информацията струва пари,а тук а и по принцип,българина не е много съпричастен към такива дейности.Така че сори.Ако някой иска информация ще трябва да плаща.До тоя момент информацията си я запазвам за мен и за познати/приятели.

Някой написа,че тук се търсят евтини инв.електрожени.Така е - да,такива се търсят,НО НЕ ЗАЩОТО ХОРАТА НЯМАТ ПАРИ,а поради една друга причина.И аз съм като останалите и има защо...
От снимките, които си постнал се вижда машина с добра елементна база и качествен вентилатор. Конструкцията излежда много кадърно издърждана (поне доколкото се вижда на снимките). Спойките са добри (аз като се старая стават такива и то с доста прилични запойващи станции). Така, че вероятно, повечето неща са запоявани внимателно, с усет и "на ръка".
Ако съдя и по кутията, това вероятно е машината на колегата Пансим. От кореспонденцията си с него го съм установил, че е мнооого наясно. Ако това наистина е инверторният електрожен на Пансим - не знам какво го хулиш. Всичко си изглежда като много кадърна ръчна изработка, а използваните компоненти да от среден до висок клас. Ако въобще може да има забележка за нещо някои (аз нямам !) - дизайнът на кутията е леко да кажем грубоват, но това абсолютно не е основание, някой да хули така направена машина (с толкова знания, опит, усет, мисъл и добра елементна база). Освен това мненията на колеги заварявали с нея са само положителни.
П.П. Аз лично бих си купил такъв, но вече имам едно доста качествено китайче, което тунинговах (наложи се, а и знаех какво да правя...).
Chainsaw - напреднал
stan73 написа:
Ако това наистина е инверторният електрожен на Пансим - не знам какво го хулиш.
Къде пък ти прочете че хуля някой.Тая тема за какво е не ми става ясно ? ЗА ЧАТ ЛИ , ЗА ЗАПОЯВАНИТЕ ЕЛЕМЕНТИ ПО ПЛАТКАТА ЛИ ?
Темата мисля,че е за избор на инв.електоржен,като в темата попадат,качество на заваръчния апарат/цена/шев.Има тема за ръчно изработване на инв.електрожен...на който му е интересно да пише там.Мен ме интересува как заварява,а не конструкцията.Не че са маловажни,но не са обект на тази тема.
plamen6703 - майстор
Chainsaw написа:
Не съм казвал и писал,че разбирам от схемотехника.Ти къде прочете подобно мнение ? Обаче твърдя,че разбирам от добър и качествен заваръчен шев,а това е ЕДИНСТВЕНОТО,което всеки се интересува на първо място.Важно е как се държи машината по време на работа.Другото е надеждност,гаранция и т.н и т.н.Изобщо не съм убеден,че има читави машини за масово използване,които са заляли БГ пазара,но всеки сам избира къде да си прахоса парите...сакън да не се мине.Имам литература по заваряване и то забележи...на български език,както и други неща,но както писах безплатен обяд няма.До сега никой за нищо не се е свързал с мен,което е знак,че печалбата е на първо място,а от друга страна..."бе да взема да има там".

Edit:Още в самото начало знаех,че идеята : "най доброто за парите си" няма да се осъществи и че никой няма да ми предостави каквото и да било,но бях длъжен да пробвам.Е аз се свързах с тях,знам дори кой е добър и кой е лош търговец,но това са си мои лични впечатления.Нека всеки да си блъска главата и да си губи времето по форуми с идеята някои нещо да му "снесе".Само,че истината е,че всеки разбира "заваряването" по свое му,но това не значи,че знае как се заварява.Иначе всеки ще ти даде мнение...вземи си това,вземи си онова.Аз съм доволен от еди какво си...но дали ти ще си доволен е отделен въпрос защото всеки има различни цели и не всеки път очакванията са положителни.
Инверторният електрожен е електроника и без да имаш необходимата подготовка не можеш да дадеш оценка дали машината е добре конструирана и надеждна като машина. Опитен заварчик може да направи добър заваръчен шев и със "саксията", която ако не беше толкова тежка и неудобна в сравнение с инверторните електрожени, много хора щяха и до момента да я ползват.
Аз съм убеден, че машините на търговците, които обсъждаме в сайта са добри и надеждни машини според предназначението си.
Относно кабелите, намери ми обява на търговците от сайта, в която пише, че предлагат електрожените с медни кабели.
Ако искаш опитай да намериш мнение на хора, които не са доволни от качеството на предлаганите машини, но не да споделят общи лафове, а да споделят конкретно от какво точно са недоволни!
По мое мнение са недоволни от самите себе си, че не умеят да заваряват и на такива хора каквато и машина да дадеш в ръцете все ще са недоволни.
Понеже пишеш за снимки, никой уважаваш себе си търговец няма да пусне такива снимки по разбираеми причини. Който иска да знае в детайли какво има вътре, може да си закупи изделието и да го отвори да види.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: