Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Благодаря agj. Ако с това си изкарвaх хляба, нямаше да се колебая за отделен апарат за ВИГ AC/DC и отделен за MIG/MAG. От 5-6 години имам инверторен електрожен от Драгозов. Само хубави неща мога да кажа за него. Но не е и натоварван де.
Искам сега да си купя нещо мултифункционално. Главно за черни метали. Макар и рядко ми се налага работа с алуминий и неръждавейка. И нямам с какво. Това, като е рядко не значи просто да заварява както и да е.
Не търся перфекционизъм, а сносни заварки. Това TRIO DUAL PULSE ме притеснява с гаранцията. Не, че е невъзможна - но, трудна и вероятно разтегната (може и месеци). Имам горчив опит с покупка в ebay с една друга техника за 1000 долара.
Освен това като ново устройство вероятно има още неизчистени бъгове по софтуера. Има оплаквания от един потребител в чешки форум, че синергията му е объркана и уж производителя работел по оправянето на софтуера. Четох, че има опции да му сменя фърмуера, но само сервизно (пак инфо от форум). В официалния сайт няма нищо казано за софтуерен ъпгрейд.
Допадна ми, че моге да се изключват синергичните настройки и изцяло всичко да се настройва ръчно. Такива ми ти неща.
И все пак предпочитам, нещо българско с гаранция - макар и малко по-скъпо. Нека, да чуя мнението на Асен. Вероятно ще ми пише.
Ако няма с такива възможности и в този ценови клас - тогава ще мисля.
plamen6703 - майстор
пон дек 16, 2019 2:13 pmIvan Mitev написа:
Това TRIO DUAL PULSE ме притеснява с гаранцията. Не, че е невъзможна - но, трудна и вероятно разтегната (може и месеци). Имам горчив опит с покупка в ebay с една друга техника за 1000 долара.
Освен това като ново устройство вероятно има още неизчистени бъгове по софтуера. Има оплаквания от един потребител в чешки форум, че синергията му е объркана и уж производителя работел по оправянето на софтуера. Четох, че има опции да му сменя фърмуера, но само сервизно (пак инфо от форум). В официалния сайт няма нищо казано за софтуерен ъпгрейд.
Допадна ми, че моге да се изключват синергичните настройки и изцяло всичко да се настройва ръчно. Такива ми ти неща.
И все пак предпочитам, нещо българско с гаранция - макар и малко по-скъпо. Нека, да чуя мнението на Асен. Вероятно ще ми пише.
Ако няма с такива възможности и в този ценови клас - тогава ще мисля.
В няколко изречения много истина! Анализ, синтез и обратна връзка - мислещ човек! Много добър избор правиш и се подсигуряваш с качествена техника, сигурна гаранция и сервиз от хора европейци :thumbs: ! :partyman:
agj - майстор
пон дек 16, 2019 2:13 pmIvan Mitev написа:
Благодаря agj. Ако с това си изкарвaх хляба, нямаше да се колебая за отделен апарат за ВИГ AC/DC и отделен за MIG/MAG. От 5-6 години имам инверторен електрожен от Драгозов. Само хубави неща мога да кажа за него. Но не е и натоварван де.
Искам сега да си купя нещо мултифункционално. Главно за черни метали. Макар и рядко ми се налага работа с алуминий и неръждавейка. И нямам с какво. Това, като е рядко не значи просто да заварява както и да е.
Не търся перфекционизъм, а сносни заварки. Това TRIO DUAL PULSE ме притеснява с гаранцията. Не, че е невъзможна - но, трудна и вероятно разтегната (може и месеци). Имам горчив опит с покупка в ebay с една друга техника за 1000 долара.
Освен това като ново устройство вероятно има още неизчистени бъгове по софтуера. Има оплаквания от един потребител в чешки форум, че синергията му е объркана и уж производителя работел по оправянето на софтуера. Четох, че има опции да му сменя фърмуера, но само сервизно (пак инфо от форум). В официалния сайт няма нищо казано за софтуерен ъпгрейд.
Допадна ми, че моге да се изключват синергичните настройки и изцяло всичко да се настройва ръчно. Такива ми ти неща.
И все пак предпочитам, нещо българско с гаранция - макар и малко по-скъпо. Нека, да чуя мнението на Асен. Вероятно ще ми пише.
Ако няма с такива възможности и в този ценови клас - тогава ще мисля.
Не съм те съветвал да си купуваш точно тази или каквато и да е друга машина.Просто се опитах да разясня разликата между пулсов МИГ и Self Control на AИГ.Преди години когато се появи тази машина и аз се заблуждавах че е на някакъв пулсов принцип, понеже звука наподобява точно това.Но се оказа че технологията на Self Control-а съвсем не е пулсова,а уникална машина със самоконтрол на дъгата -каквото и да означава това.Освен това, вярвам че също правиш разлика между Пулс на МИГ и Синерджик такъв?!
пон дек 16, 2019 10:35 pmagj написа:
.....Освен това, вярвам че също правиш разлика между Пулс на МИГ и Синерджик такъв?!
Аз просто ти благодарих за коментара. Да, не си ми давал съвет за никаква конкретна машина.
Относно "Pulse" - eстествено, че правя разлика. Дали една машина има "pulse" функция няма нищо общо със синергичните програми.
Приказвах си със Георги от aigwelding. Човека ми отдели маса време за да ми разясни "self control"-a и други неща. Сега остава да ми отлежи в главата по време на празниците и да решавам след това.
АБВ потребител - специалист
нед юни 30, 2019 10:56 pmlov написа:
Хм ти да видиш сега като дойде Чолев да ти обясни разликата между MOSFET и IGBT технологиите в заваръчната техника и наличието на дросел в устройството. :lol:

п.п. За протокола не бях влизал скоро във форума и не видях нито едно негово мнение. :? и ми липсва в темата. :-D
Тук съм, и ви наблюдавам :-D . Ако трябва пак ще обясня за дросела. Поне ще научите нещо :-D Така става като дърпаш дявола за опашката. :-D
Последна промяна от АБВ потребител на чет дек 19, 2019 9:09 pm, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
чет дек 19, 2019 5:44 amАБВ потребител написа:

Тук съм, и ви наблюдавам.......
Това как прозвуча..... :partyman:
АБВ потребител - специалист
С риск да ме оплюете ще споделя нещо. Тези дни имах възможност да работя с ИЗА 190. Еми да ви кажа не останах особенно очарован от тази машина. Захранващ кабел 3х1,5мм2 е малко несериозно за ток 25-30А. Имам направена 200амперова машина със захранващ кабел 3х2,5мм2, и при 30А ток се затопля при продължителна работа.Има и други малки пропуски ,които няма да споделя, но за парите си е добра. :partyman:
Последна промяна от АБВ потребител на чет дек 19, 2019 8:55 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
Какви са тези 3х1,5м2 и 3х2,5м2 :?
АБВ потребител - специалист
чет дек 19, 2019 8:30 pmnikolson написа:
Какви са тези 3х1,5м2 и 3х2,5м2 :?
Малък пропуск от недоглеждане :)
sstefanov - майстор
И какво излезе - твоята машина е по-добра от ИЗА-та?
Ако е така - пусни линкче да си я купим.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: