Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
speka_rs - майстор
пон апр 03, 2023 12:55 pmStern99 написа:
Здравейте,
Онзи ден дойде комшията и с някакъв малък електрожем TigTag (model MMA-200PRO) направихме доста заварки по астмата.
Дадох си сметка, че не може за всичко да ходиш при този или онзи-трябва да си имаш най-небходимите машинки с теб.

Та..дойде и моя ред да се включа в тази дълга тема.
Искам да си закупя електрожен. Бюджета ми е около 300 лв.
Ще се ползва за някои ремонтни дейности, когато се наложи, на вилата.

Четох доста мнения..и не мога да взема решение.
между другото преди малко ми попадна една оферта за GYSMI 160 P (промоция от 600-->449 лв)

https://www.home-max.bg/prenosim-invert ... smi-160-p/

Не знам дали си струва да се хвърлям на тази машинка. Знам, че ромонта им бил много солен...
Благодаря за съветите.
Погледни за DEL MMA 160 , а ако има бюджет може и 200 А.
nikolson - майстор
Pansim има 150А за около 350 леева.
aig_welding - специалист
пон апр 03, 2023 1:09 pmspeka_rs написа:

Погледни за DEL MMA 160 , а ако има бюджет може и 200 А.
По-редно е да се избере по ампераж, а след това да се гледа бюджета.

За работа с диаметър електроди (включително, запас на мощност не е необходим):

3,2мм -> DEL MMA 140
4.0мм -> DEL MMA 160
5.0мм -> DEL MMA 200

Поздрави,
Георги
agj - майстор
пон апр 03, 2023 12:55 pmStern99 написа:
Здравейте,
Онзи ден дойде комшията и с някакъв малък електрожем TigTag (model MMA-200PRO) направихме доста заварки по астмата.
Дадох си сметка, че не може за всичко да ходиш при този или онзи-трябва да си имаш най-небходимите машинки с теб.

Та..дойде и моя ред да се включа в тази дълга тема.
Искам да си закупя електрожен. Бюджета ми е около 300 лв.
Ще се ползва за някои ремонтни дейности, когато се наложи, на вилата.

Четох доста мнения..и не мога да взема решение.
между другото преди малко ми попадна една оферта за GYSMI 160 P (промоция от 600-->449 лв)

https://www.home-max.bg/prenosim-invert ... smi-160-p/

Не знам дали си струва да се хвърлям на тази машинка. Знам, че ромонта им бил много солен...
Благодаря за съветите.
Не, не си заслужава Gysmi! Сам си си отговорил защо!
Аз бих препоръчал за домашно ползване Eco Control 145... мисля че бяха. Най малката машинка от серията на АИГ. Комбинирано -електрожен и телоподаващо с 1кг.ролка.
sstambo - специалист
чет яну 19, 2023 9:29 amPansim1 написа:
вт яну 17, 2023 9:49 pmsavagebs написа:
Имам от предния модел 190А с алуминиева дръжка, единствено смених кабелите с 2бр по 5 метра 20 квадрата да ми е комфортно.
Много хора ме питат за кабелите.
Вече повече от една година, предлагам инверторите БЕЗ кабели. Или по-точно с кабели по желание на клиента.
Защо - всеки има различни предпочитания и намерения за употреба на инвертора. Мисля че така е редно. Който иска 16мм кабел, който иска 25мм Дължина по желание...даже и ръкохватки предлагам три вида. :partyman:
Здравейте! Обмислям да си купя Иза, но не е коректно да няма видовете дръжки които предлагате-цена, и кабелите-цена и т.н? За да може всеки решил да закупи Изата да знае реално какво и за колко пари ще е.
MamaMy - майстор
Ами свържи се директно по телефона 0887607722 , кажи му колко дълги кабели искаш и с каква ръкохватка и ще научиш цената.
sstambo - специалист
чет апр 13, 2023 1:34 amMamaMy написа:
Ами свържи се директно по телефона 0887607722 , кажи му колко дълги кабели искаш и с каква ръкохватка и ще научиш цената.
Ами не е ли редно да се знае 1 метър кабел струва еди колко си... тази ръкохватка еди колко си... и.т.н и няма тогава да е 390лв а 600лв... много е подвеждащо така и не е коректно към всеки клиент. Ами обади се и питай.....а не виж и предцени.
Pansim1 - специалист
Привет.
Цената за метър кабел е 7лв. Меден 16мм/2
Ръкохватка,щипка маса и байонетитеса общо 20лв
Съгласен съм че е редно да бъдат написани в сайта.Приемам с благодарност критиката. :partyman:

ПП първоначално се продаваха с кабели с точно определене дължина. Но за едни клиенти идва дълго, за други късо :)
Никога няма най добра дължина на кабелите.
Само хора тотални аматьори могат да си мислят че винаги дългите кабели са хубаво нещо. :idea:

И все пак...един телефон спестява доста четене :partyman:
Здравейте. Нов съм във форума. Смятам да си купувам инверторно електроженче. Става няколко дни чета из интернета за електрожени и основно ми се набиват на очи две марки "Del ММА 200" и "Иза 190". Коментар за машините немога да направя а пък и няма смисъл, те говорят сами за себе си а пък и несъм профи. Относно колегата Pansim (от коментарите разбирам, че той е производителя на Изата) имам само една забележка:
-Според мен електрожена трябва да си върви с комплект кабели. Вече Вие определяти какви да са. Примерно: 3м х 25мм^2 за маса и ръкохватка ( за мен е нормална дължина и сечение за тези ампери, все пак ще има натоваране нали все пак е профи машината а всяко различно от това желание съответно се заплаща!)
Него разбирайте като заяждане, но цената е същата със или без кабели. Вие като производител я определяте, но така оформено е некорекно за мен купувача, защото немога да го купя без кабели и цената от 420лв става близо 500лв, и в моя случай става неизгодно. Относно колегата по-горе, където беше писал да звънне по телефона, защо е нужно аз или друг да звъни и да си губим времето взаимно? Съгласен съм да звъни ако иска нещо различно от комплекта на машината (по-дълги кабели, по-дебели, с малки или по-големи байонети, с дръжка или колан и т.н.). Пак повтарям НЕ разбирайте коментара като Заяждане!!!
Относно колегата Pansim :prayer: за добрата машина :prayer:
gogo7777 - майстор
пет апр 21, 2023 10:01 ammonti_tramont написа:
Здравейте. Нов съм във форума. Смятам да си купувам инверторно електроженче. Става няколко дни чета из интернета за електрожени и основно ми се набиват на очи две марки "Del ММА 200" и "Иза 190". Коментар за машините немога да направя а пък и няма смисъл, те говорят сами за себе си а пък и несъм профи. Относно колегата Pansim (от коментарите разбирам, че той е производителя на Изата) имам само една забележка:
....
Ами написал е цена 7лв/м + 20 кинта за оборудването им.


Pansim1 написа:
Привет.
Цената за метър кабел е 7лв. Меден 16мм/2
Ръкохватка,щипка маса и байонетитеса общо 20лв
Съгласен съм че е редно да бъдат написани в сайта.Приемам с благодарност критиката. :partyman:

И все пак...един телефон спестява доста четене :partyman:


Не се самонаказвайте с 25 квадрата кабели. Относно дължината на кабела на ръкохватката, няма кой да ме убеди, че късият (по-малко от 5 метра) е ОК.....дори и за вкъщи.
:drinkers:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: