Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dim_dimov - напреднал
чет окт 25, 2018 11:09 pmDjack написа:
Ти къде видя, че съм казал, че електрожена не може да заварява???
Видях тук бре, виж и ти кво си казал :lol:
чет окт 25, 2018 10:17 pmDjack написа:
да ми го изпратиш да го тествам и да видя защо аджеба, тоя електрожен не ще да заварява!
Не се оплаквам, питам някой дали е имал такъв проблем. Всички писаха, че го имат тоя проблем и трябва да чистят хубаво от ръжда че да заваряват с такива китайски боклуци :lol:
Остави ми данни на лични да ти пратя електрожена като си толкова мераклия да се пробваш!
Djack - специалист
чет окт 25, 2018 11:24 pmdim_dimov написа:
чет окт 25, 2018 11:09 pmDjack написа:
Ти къде видя, че съм казал, че електрожена не може да заварява???
Видях тук бре, виж и ти кво си казал :lol:
чет окт 25, 2018 10:17 pmDjack написа:
да ми го изпратиш да го тествам и да видя защо аджеба, тоя електрожен не ще да заварява!
Не се оплаквам, питам някой дали е имал такъв проблем. Всички писаха, че го имат тоя проблем и трябва да чистят хубаво от ръжда че да заваряват с такива китайски боклуци :lol:
Остави ми данни на лични да ти пратя електрожена като си толкова мераклия да се пробваш!
Пращам!
agj - майстор
Наистина вече писанията се превърнаха в празни приказки и повтаряне на едно и също!!!

Та в крайна сметка, скъпи г-н dim_dimov с какво желаеш да ти бъде помогнато?
Тук може да има професори по заваряване но врачки няма!И само с кратичкото обяснение -Електрожена не пали като има ръжда. не става. Помолиха те да дадеш информация за електрожена ,производителя или търговеца му за да се вземат мерки по проблема .Но ти не щеш да разпространяваш подобна информация !Ами като не щеш ,ще пилиш и търкаш без да мъркаш , :-D ...и ще си заваряваш с това което си си избрал !
Ха със здраве и Ха наздраве на търговците на китайски боклуци :drinkers:
agj - майстор
чет окт 25, 2018 11:24 pmdim_dimov написа:

Всички писаха, че го имат тоя проблем и трябва да чистят хубаво от ръжда че да заваряват с такива китайски боклуци :lol:
Как всички :?: Чолев не е писал че има проблем. :? Въпреки че и той има китайски боклук от Лидъл ,и въпреки че е с 69 Волта напрежение на празен ход , не съм прочел да се оплаква ! :partyman:

А моя " електрожен " , пък е с още по ниско напрежение ето :
Прикачен файл:
slide_6.jpg
slide_6.jpg (60.96 KиБ) Видяна 2332 пъти
:rolleyes:

Това е само просто информация, за хора които разбират от електроника и ремонт на електронна техника :wink:
plamen6703 - майстор
Това в горният пост е информация за оператори /потребители/ на заваръчна техника, които гледат електрожена отвън и се радват на свещи дисплеи и цвета на тенекетата :wink: .
Тези, които ремонтираме електронна техника четем и се информираме какво има вътре под капаците на машината за ремонт :)
На "dimdimov" електрожена работи както е конструиран от производителят. Също dimdimov може да оперира добре с електрожен, но проблема му е, че се е разминал с електрожена, който би отговорил на нуждите му и си е закупил електрожен, който изисква малко по-голямо внимание от оператора при подготовка на детайлите за заваряване и чак тогава да заварява! :partyman:
Djack - специалист
Значи, ще получа хубав подарък! :supz:
agj - майстор
пет окт 26, 2018 9:02 amplamen6703 написа:
Това в горният пост е информация за оператори /потребители/ на заваръчна техника, които гледат електрожена отвън и се радват на свещи дисплеи и цвета на тенекетата :wink: .
Тези, които ремонтираме електронна техника четем и се информираме какво има вътре под капаците на машината за ремонт :)
Аха ,и подобна информация е много сложноа за обяснение!?Или пък е много сложно за тъпите оператори и потребители да разберат обясненията.
Поне мога ли да се гордея с това че, като проС оператор се справям с палене на ръждиви детайли с 66 В холостогова хода
:-D
plamen6703 - майстор
пет окт 26, 2018 9:34 amagj написа:
пет окт 26, 2018 9:02 amplamen6703 написа:
Това в горният пост е информация за оператори /потребители/ на заваръчна техника, които гледат електрожена отвън и се радват на свещи дисплеи и цвета на тенекетата :wink: .
Тези, които ремонтираме електронна техника четем и се информираме какво има вътре под капаците на машината за ремонт :)
Аха ,и подобна информация е много сложноа за обяснение!?Или пък е много сложно за тъпите оператори и потребители да разберат обясненията.
Поне мога ли да се гордея с това че, като проС оператор се справям с палене на ръждиви детайли с 66 В холостогова хода
:-D
Подобна информация задължително трябва да съпътства изделието за да се появи на пазара. Тази информация е вярна, колкото е вярна и се дължи на потребителят по закон. Лично аз малко се доверявам на теоретични данни, повече вярвам на емпирични данни и те са отчайващи за ниския ценови клас инверторни електрожени на пазара.
Дали можеш да се гордееш с това, което се справяш не мога да ти кажа, но определено, и да се срамуваш, и да се гордееш, файдата ще е една и съща, така че по-добре /по мое мнение/ е да се гордееш :wink: ! :partyman:
dragozow - майстор
пет окт 26, 2018 9:34 amagj написа:
пет окт 26, 2018 9:02 amplamen6703 написа:
Това в горният пост е информация за оператори /потребители/ на заваръчна техника, които гледат електрожена отвън и се радват на свещи дисплеи и цвета на тенекетата :wink: .
Тези, които ремонтираме електронна техника четем и се информираме какво има вътре под капаците на машината за ремонт :)
Аха ,и подобна информация е много сложноа за обяснение!?Или пък е много сложно за тъпите оператори и потребители да разберат обясненията.
Поне мога ли да се гордея с това че, като проС оператор се справям с палене на ръждиви детайли с 66 В холостогова хода
:-D
Между четенето и опита обикновено има разлика. Хвани един, който не е пипал заваръчна машина и му дай да прочете най-подробната инструкция и след това изкарайте по няколко шева, разликата ще е огромна. Има различни хора, някои схващат и имат усет за нещата, други не.
Virtex - майстор
пет окт 26, 2018 9:17 amDjack написа:
Значи, ще получа хубав подарък! :supz:
Пиши с резултата, защото силно ме съмнява, че dim_dimov ще изпрати нещо (както и че има проблем с такъв електрожен и дали изобщо го протежава ) :)

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: