Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
DMN написа:
agj написа:
Аз имам само предположения за отговора.
Е, докато чакаме някой специалист да се изкаже, нямаше да е лошо да споделиш това твое предположение :) .
На синята табелката ампеража и напрежението са дадени за метод ВИГ.При ММА т.е.заваряване с електроди, напреженията са по високи, приблизително с около десетина ампера.Затова е напълно нормално, при 155А - напрежението да е 26.2V.По време на заваряването ,напрежението зависи от дължината на дъгата.Затова си мисля че точно там е "заровено кучето". Предполагам че ако даден електрожен има по високо напрежение от друг, при еднаква стойност на тока ,то това би повлияло на стабилността на дъгата.
preslav написа:
Ами на моя пише, че V нула е 59 Волта, нямам спомен да ме е "тресло", ама и толкова съм работил с него,....
Не си работил вероятно и в мокро и във влажно време.Именно затова е тази функция V.R.D., да намали тока ,при заваряване във влажни условия , затворени и тесни пространства и да осигури безопасна работа, особено при запалване на дъгата ,където напрежението е,и трябва да бъде до около 2 пъти над работното.
Последна промяна от agj на пон апр 09, 2018 11:48 pm, променено общо 3 пъти.
Pansim1 - специалист
Снимки няма. И затова всеки пита - има ли дросел, няма ли и защо...без да е наясно кое за какво служи.
Ама...карай да върви...спецове на кило в този форум.
Много ли ще останете изненадани, драги съфорумци, ако Ви кажа че всъщност огромна част от в момента продаваните на нашия пазар инвертори от братски китай са с напълно идентична схемотехника.
Различават се по конструкция и кутия. И това не е случайно. Просто това е най-евтината за момента машина. Пълен мост с управление на 3846 и няколко ОУ в зависимост от това кой колко цента е искал да спести.
Ама не е лошо - надлъгвайте се тука :-D
Pansim1 - специалист
furian написа:
Ясно. А вие какво препоръчвате за бюджет от 500-600 лева?

И ме интересува коя стойност се гледа за да видя примерно колко ще издържи този електрожен на максимална мощност като време? Защото идеята ми е не да заварям 5 мин и да го чакам още толкова да изстива.
Нещо различно от масовите китайци, произведен в България - ИЗА 190. И няма да изключи за 5 мин...даже и за 15 :lol:
За 390лв с 5 /пет/ години гаранция
Chainsaw - напреднал
Pansim1 написа:
Снимки няма. И затова всеки пита - има ли дросел, няма ли и защо...без да е наясно кое за какво служи.
Ти нали щеше снимки да показваш...или размисли ?
Pansim1 написа:
Много ли ще останете изненадани, драги съфорумци, ако Ви кажа че всъщност огромна част от в момента продаваните на нашия пазар инвертори от братски китай са с напълно идентична схемотехника.
Различават се по конструкция и кутия. И това не е случайно. Просто това е най-евтината за момента машина. Пълен мост с управление на 3846 и няколко ОУ в зависимост от това кой колко цента е искал да спести.
Това важи за Драгозовите и машините на АИГ,това ли намекваш ? Защото и те са от Китай.
Ще се радвам ако споделиш в IGBT инверторите желателно ли е да има изправителни диоди или те са за MOSFET само ?

А знаете ли пък Вие драги съфорумници,че масово кабелите за заваряване,включая и захр.кабел на инвертора са с помеднени кабели,а ръкохватката "лъщи" че е медна...докато не я надраскаш сериозно и видиш грубата действителност :oops:
furian написа:
Здравейте,

Предстои ми закупуване на заваръчен апарат с електроди
Бюджета, който съм отделил е ~550 лева.
Харесал съм един може да го видите по-долу да си изкажете мнението.
За тая цена,която си споменал ще вземеш поне две 200 амперови от Китайския EBAY.Там гаранцията е една година.Тъжната истина е,че в BG фирмите си слагат едно 100% надценка....което вероятно е компенсация за читавите фирми,които предлагат гаранция над 2 години...
agj - майстор
Pansim1 написа:
Снимки няма. И затова всеки пита - има ли дросел, няма ли и защо...без да е наясно кое за какво служи.
Ами разясни ни де?
Можеш да ни разясниш и що работят някой от китайските схемотехники и без тоя пусти дросел.Явно китайчугите са намерили решение всичко да е ОК и без дросел.А пък руската ти схемотехника явно още не успява с иноваторските решения.Пък и като ти не искаш да ни даваш акъл,кво да харесваме, и кво да си купуваме,нищо друго не ни остава освен да се надлъгваме!
Последна промяна от agj на чет апр 12, 2018 1:25 am, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
Pansim1 написа:
Снимки няма.
+
Pansim1 написа:
Много ли ще останете изненадани, драги съфорумци, ако Ви кажа че всъщност огромна част от в момента продаваните на нашия пазар инвертори от братски китай са с напълно идентична схемотехника.
+
Pansim1 написа:
Нещо различно от масовите китайци, произведен в България
Ако няма някакви доказателства за това може да се намали малко плюенето по другите. Хубаво е човек да хвали неговото си, но всичко си има граници :)
gogo7777 - майстор
Тука има нашествие от комерсиално внедрени пишлемета, които нямат хал хабер от заваряване и прилежащата и техника.
Имаме Българин, който може, знае и прави........Вие какво толерирате......!!?

Асемблиране, комерс, имитация........уффффф ....смех :drinkers:
emo_s - помощник
Virtex написа:
Pansim1 написа:
Снимки няма.
+
Pansim1 написа:
Много ли ще останете изненадани, драги съфорумци, ако Ви кажа че всъщност огромна част от в момента продаваните на нашия пазар инвертори от братски китай са с напълно идентична схемотехника.
+
Pansim1 написа:
Нещо различно от масовите китайци, произведен в България
Ако няма някакви доказателства за това може да се намали малко плюенето по другите. Хубаво е човек да хвали неговото си, но всичко си има граници :)
Снимки няма да има тва е сигурно :) ИЗА е изделие като другите от братски Китай и същото качество като електрожените на Драгозов, Даката и Жоро.
Който твърди обратното може да ме опровергае със снимки и да посочи с какво неговата ИЗА е по-добра от електрожените на Аргомаркет. Сори, но самохвалковците не са ми по вкуса.
gogo7777 - майстор
Въобще нямам намерение да ти обяснявам кое, как, защо......ИЗА е марка не е бранд. Схемотехника, дизайн, топология, всичко е дело на създателя. Работил съм бая с кви ли не апарати и ЗНАМ кое става и кое не става.

Ти знаеш ли?
agj - майстор
gogo7777 написа:
.. марка не е бранд
:-D :-D
А какво е :?:
Бисер !!
П.П.
Нещата станах много забавни!
Предлагам да открием конкурс за най смешна реклама!
Гогата за сега пИчели! =D> :lol:
:popcorn:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: