Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
пет юли 21, 2023 8:42 pmgogo7777 написа:
МултиКурКар.....така се пише...?
Ей тЕй.
cadmaster - напреднал
Миналата година си взех ИЗА 150 с идеята тази година да си правя дворна врата на село. Като пълен новобранец 1 месец тренирах заварки на профил 40х40х2 и беше голяма мъка! Тук прочетох за Дел-а и без много да му мисля си поръчах. Е, след 4 дена вече имам малка врата! Сега почвам голямата двукрила порта! Който му трябва Иза-150 да пише - мисля да я продам.
gogo7777 - майстор
За голямата порта ще ти трябва голям електрожен.
.....да не се мъчиш :drinkers:
cadmaster - напреднал
нед юли 23, 2023 9:22 amgogo7777 написа:
За голямата порта ще ти трябва голям електрожен.
.....да не се мъчиш :drinkers:
Ами, идеално ми е с Делчето! Двойната порта е като малката, само крилата са по-дълги. Ето вратата:
Прикачен файл:
viber_image_2023-07-23_16-16-02-782.jpg
gogo7777 - майстор
И с какво те измъчи Иза-та та купи Дел-а......Държа на адекватен отговор. :drinkers:

Инак портето е хубаво, прилича ми на портал към друг свят.... :)
BeTaTesTeR - напреднал
E aко под "Делчето" има предвид, че и той е взел телоподаващото като предния участник, който се похвали с такава покупка е ясно. На електрод с ИЗА-та е надупчил 2мм профилите и после с телоподаващото очаквано му е било много по-лесно да заварява тънките профили щото може спокойно да си тегли дълги шевове без да ги прогори.
cadmaster - напреднал
нед юли 23, 2023 8:39 pmgogo7777 написа:
И с какво те измъчи Иза-та та купи Дел-а......Държа на адекватен отговор. :drinkers:

Инак портето е хубаво, прилича ми на портал към друг свят.... :)
Измъчи ме не Иза-та, а електрода и затова купих телоподаващо.
cadmaster - напреднал
нед юли 23, 2023 8:51 pmBeTaTesTeR написа:
E aко под "Делчето" има предвид, че и той е взел телоподаващото като предния участник, който се похвали с такава покупка е ясно. На електрод с ИЗА-та е надупчил 2мм профилите и после с телоподаващото очаквано му е било много по-лесно да заварява тънките профили щото може спокойно да си тегли дълги шевове без да ги прогори.
Анджък :-D :-D
Pansim1 - специалист
Сравняване на ябълки с круши :partyman:
Нормално е тънки профили да се заваряват по-лесно с телчарка, отколкото с електрод.
Разбира се, има достатъчно информация по въпроса как се заваряват успешно с електроди тънки профили.
Пример в клипа от линка - 20х40х1.5мм

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: