Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Хехт са китайски машини направени за чешка фирма. Идваха при нас да предлагат електрожени и други ръчни машинки. Не съм очарован много, но цените бяха добри.
Pansim1 - специалист
пет юли 13, 2018 2:19 pmessenov написа:
Някой да има впечатления от инвертора на Hecht (1820)?
Ти какво очакваш? Това си е обикновена китайка. То си личи от далече - виж пластмасите на диодите, врътката, дисплея...
Pansim1 - специалист
пет юли 06, 2018 4:52 pmburzan написа:
където много добре обмислени и изработени добре заваръчни апарати се продават на по- ниски цени...
Интересно, как разбра че са толкова обмислени и изработени добре?
Сам казваш, че си доста далеч от такъв вид техника...или да върви приказката...като за форум :lol:
От сега ти казвам, че надписа 280 профи, няма нищо общо нито с максималния ток на машината, нито с нейната насоченост към определена група потребители. :wink:
Я дай вътре някоя снимка, да "изплакнем" окото :lol:
Няма да се учудя ако "профи" машината е с най-евтиния подаващ механизъм, с двигател, като от китайска играчка.
burzan - напреднал
колега по форум, Pansim1, сам казах, че съм доста далеч от такъв вид техника, това пречи ли да обмислям? Мога да ти кажа и как разбирах какъв телоподававащ апарат да си купя. В същия като този форум, само че украински любезно казах, че не разбирам и искам да правя първи стъпки с преносим апарат с по-голяма универсалност за около 400USD и около 20 форумци любезно ми представиха 5 модела със снимки и яки клипове към тях и гледайки ги точно на този модел получих слаба ерекция... Форумска му работа дето викаш. Любов от първи поглед. Пращам ти един от клиповете на машина с надписа 280 профи. Едва ли че изплакнеш окото ама се вижда най-евтиния подаващ механизъм. Не е болка за умиране, знам, че ако се прецака, че го сменя с по-готин ако ми препоръчаш някои с 4-ри ролки. Имам и друг клип- апаратът е чисто гол и се виждат кабели, платки и други карантии. Имам и елекронна принципна схема, ама не знам дали е морално да публикуват тия работи в това спокойно кътче на форума.
Между другото явно си прав, щото и мой колега, също професионалист като тебе, с един син огромен трифазен Милър също ми каза, че Милъра е по-гот от "тва сандъче" (ударението той го сложи на е-то накрая), каза да си пирографирам с него на воля. Тия приказки ги чувам и от други край мене - все пак съм електроинженер от много години. Викам си да питам дали няма някой хобист от "Направи сам » Металообработване" да ми каже как да го включа "тва сандъче" и как да работя с него, ама се оказа, че тук са баш профитата и дори аgj разгада че съм невежа, след като го прочете поне 5 пъти написано от мене.
Клип с надписа 280 профи:
https://www.youtube.com/watch?v=of29wWsPVZQ
Последна промяна от burzan на съб юли 14, 2018 9:40 am, променено общо 3 пъти.
burzan - напреднал
колега по форум, Pansim1, както казах съм доста далеч от такъв вид техника, действително може да ми помогнеш сега да подбера две бутилки за СО2 и Арг. Колебая се между 6.7л и някакви 8л с метални капи, разликата м/у тях е около 25 лв. Тези капи за какво служат и при работа къде се съхраняват или са напълно излишни и са само за транспорт?
Ако пак питам нещо много тъпо, не отговаряйте, моля, ще опитам пак чрез метода на ерекцията.
essenov - специалист
пет юли 13, 2018 4:51 pmPansim1 написа:
пет юли 13, 2018 2:19 pmessenov написа:
Някой да има впечатления от инвертора на Hecht (1820)?
Ти какво очакваш? Това си е обикновена китайка. То си личи от далече - виж пластмасите на диодите, врътката, дисплея...
Фирмата е чешка, доволен съм от градинските им машини, които сигурно също са китайски, но са значително по-качествени от хасковските китайски. Та, ако има същите параметри като арго мини 160 при същата цена, що да не взема по-красивото, даже има дисплейче. Е вярно кабелите са по-къси, но ако толкова ми пречи мога да сменя 1-2 кабела в последствие. Аз ще го ползвам 2 пъти в годината така или иначе.
dido uzunov - специалист
Ето още знайни и незнайни китайчета от съседна Румъния. Доста от тях с цени по ниски от нашите Хасковски. Към разбиращите румънски: това нещо като нашия OLX ли е?

https://www.okazii.ro/aparate-de-sudura/sudura-mig-mag/
resistbody - майстор
съб юли 14, 2018 7:14 amessenov написа:
пет юли 13, 2018 4:51 pmPansim1 написа:
пет юли 13, 2018 2:19 pmessenov написа:
Някой да има впечатления от инвертора на Hecht (1820)?
Ти какво очакваш? Това си е обикновена китайка. То си личи от далече - виж пластмасите на диодите, врътката, дисплея...
Фирмата е чешка, доволен съм от градинските им машини, които сигурно също са китайски, но са значително по-качествени от хасковските китайски. Та, ако има същите параметри като арго мини 160 при същата цена, що да не взема по-красивото, даже има дисплейче. Е вярно кабелите са по-къси, но ако толкова ми пречи мога да сменя 1-2 кабела в последствие. Аз ще го ползвам 2 пъти в годината така или иначе.
За някой лев отгоре ще вземеш арго 190, че в момента е намален и с по-добро ПВ... тоя хект го намирам на 285лв в България
Иначе е 2 пъти по-тежък от арго 160-то, и на едни кила с арго 190, който е с по-дебели и по-дълги кабели... само тях да ги купиш отделно са си пара...
cat - специалист
съб юли 14, 2018 12:37 amburzan написа:
колега по форум, Pansim1, както казах съм доста далеч от такъв вид техника, действително може да ми помогнеш сега да подбера две бутилки за СО2 и Арг. Колебая се между 6.7л и някакви 8л с метални капи, разликата м/у тях е около 25 лв. Тези капи за какво служат и при работа къде се съхраняват или са напълно излишни и са само за транспорт?
Ако пак питам нещо много тъпо, не отговаряйте, моля, ще опитам пак чрез метода на ерекцията.
Колега понеже наскоро си купувах още една бутилка да ти дам съвет , разгледай сайтовете за бутилка втора употреба но не скачай на най евтините а гледай дали е изпитана и колко срок на годност и остава в какво състояние е крана , има фирми които продават изпитани бутилки без кран на цена 70 лв и кран за СО или за аргон по избор за 35 лв моята бутилка я купих точно така от газопълначната станция и съм доволен заредена чисто нова бутилка ми излезе 112 лв . Пансим съвет за бутилка едва ли ще ти даде той е влюбен в електрожените и не признава друг метод за заваряване .
burzan - напреднал
Cat, благодаря за отговора, с твое позволение те слагам в списъка на хората дето си помагат на пътя и в планината :) Понеже си позволи да ми отговориш любезно и обстойно, неблагодарно ти задавам още въпроси:
- вярно ли е, че има проблеми и нежелание при пълненето на бутилки втора употреба и има ограничителен срок за използване 10 години?
- как се ориентира новобранец, коя бутилка е качествена?
- сайтове за втора употреба бутилки не намирам, ако не можеш в този пост, прати ми пример на ЛС, моля,
- има ли проблем ако бутилките в работно състояние са вертикални, но надолу с вентилите?
Изискванията са ми двете бутилки за СО2 и Ар да са напълно еднакви конструктивно, да имат еднакви крепежи и дименсии, да са с еднакво собствено тегло и да са с обем по-голям от 6л и по- малък от 8л.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: