• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
И аз имам в работата поне 30 бр. подобни инвертори. Включваш го, гърми много яко и е до там. Или гори един електрод и пак прави същото.
danail_3 - напреднал
Колега dragozow, може ли да ми кажеш нещо повече за ей тази машинка http://www.argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=886 (как работи като телоподаващо - с отделна бутилка СО2 или със "специалната“ тел)
dragozow - майстор
Ако питаш за прехвърлянето на режимите става с разместване на кабелите. Като телоподаващо работи с бутилка. Имам при мен и двата модела налични, продадох едно от по-евтиното с малката тел. Можеш да пробваш ако ти е много любопитно, сега имам бутилка при мен. Иначе вградения електрожен е инверторен, днес местих кутията и е много лека за обема си. Модела който работи с голяма ролка може да се поръча и с малко по-дълъг шланг, просто машинката за телта му позволява такова нещо.
ZEDYCUS - майстор
Днес взех Кинзото от майсторът ,сменил е изправителните диоди ,трите и още два управляващи транзистора.Пробвахме го там работи вече, само ме предупреди повече от 2мм електрод да не слагам.Лесно каза, че се оправя ,платките не били на СМД монтаж със заливка.Това беше добрата новина, лошата беше че трябваше да плащам :-D Изгорях със 120 лева,но поне е оправен.Поздрави.
skrijo - специалист
ZEDYCUS написа:
Пробвахме го там работи вече, само ме предупреди повече от 2мм електрод да не слагам..


То с 2 мм електрод само тънки желесца ще можеш да заваряваш . :lol:
ZEDYCUS - майстор
Че на мен не ми трябва повече, имам и 35 кила електрожен ,ама да го разкарвам всеки път като ми притрябва по 120 км :shock:
vata - напреднал
pansim написа:
Здравейте!
Пред дилема съм български инвертор на Вики-б, или китайски френски...
Има ли някой работил с българските на Вики-б? И доколко са български, а не китайски сглобени /надписани/ в България?
Любител съм, и не смятам да използувам повече от 4мм електрод.
Един въпрос към г-н Драгозов - може ли във вашия магазин да се пробват на място различни видове инвертори с цел избор не само като марка а и като качество на заварка. Имате ли в наличност серията Стандарт и Хоби на Вики-б, защото се колебая между двата модела.

ПП Искам и фотосоларна маска - коя ще ми препоръчате като за любител-заварчик?

колега разгледай тук http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=15
не ми се пише наново същото .Прегледай цялата тема в мойте постове мисля ще откриеш това което те интересува.
ZEDYCUS - майстор
ZEDYCUS
Днес взех Кинзото от майсторът ,сменил е изправителните диоди ,трите и още два управляващи транзистора.Пробвахме го там работи вече, само ме предупреди повече от 2мм електрод да не слагам.Лесно каза, че се оправя ,платките не били на СМД монтаж със заливка.Това беше добрата новина, лошата беше че трябваше да плащам :-D Изгорях със 120 лева,но поне е оправен.Поздрави.
След почти година от ремонта на Накензото трябва да кажа, че майсторът от фирма Редко се справи перфектно. За това време направих две метални врати и други дреболии на приятели. Заварявах само с 2мм електроди и добре се справяше дори със заварката на по дебели фи-та. :supz:

Прикачен файл

DSC02030.JPG

Прикачен файл

DSC02029.JPG
sian - специалист
Тези дни видях този 200А китец. Струва 400лв. без малко. В сервиза който се намира до магазина ме убедиха че машината си заслужава. Има 2г. гаранция.

Прикачен файл

инвертор.jpg
инвертор.jpg (75.34 KиБ) Видяна 12952 пъти

Прикачен файл

инвертор1.jpg
инвертор1.jpg (72.46 KиБ) Видяна 12952 пъти
pansim - майстор
Като им знам параметрите и конструкцията на разни флексове и бормашини Райдер, силно се съмнявам и този инвертор да е по-добър. Най-малко няма да е 200А. Убеден съм! Ама щом ти харесва - взимай.
Ефтино и качествено, още не съм видял. /не говоря само за електрожени/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: