Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Passa - специалист
съб дек 28, 2019 4:12 pmАБВ потребител написа:
съб дек 28, 2019 2:09 pmPassa написа:
съб дек 28, 2019 8:13 amАБВ потребител написа:
Исках само да кажа че, заваряването, и секса с жена не са шега работа. :)
По принцип и дефакто заваряването се случва най добре с практика. Дори ако работиш с Медената Саксия се придобива опит и се усеща как става тази Шаранена люспа. :wink:
В моят скромен опит в работата си с няколко апарата това съм разбрал.
Другото са празни приказки.

Секса си е секс и не му е местото да го обсъждаме тук. Но и за него си трябва убав електрод. :lol:
Колега ,как да го обясня, за да ме разбереш не знам. Може и 30 години стаж да имаш , БЕЗ ХУБАВ ЕЛЕКТРОЖЕН НЕ СТАВА КАЧЕСТВЕНА ЗАВАРКА. Това се надявам да го разбереш някога. Ти ако не правиш разлика между Есаб за 5 бона и кра-кра, някой хора я правят, и това са професионалистите в този бранш. Дадох и примери и вие пак едно си знаете и това е. Е затова няма да пиша повече тука , и без това Пламен няма търпение за това :-D И едно да знаеш от мен. Някой почне ли разговора с колко стаж имал и какво е направил, нищо не става от него. Истинския майстор ,мълчи и твори. По това ще го познаеш.
Аз ти го казах и хората също.
Качествена заварка става с повечето уреди на пазара. Майстор ми направи доста конструкции на Вилата със самоделен траф. Заварките му са за пример. Баща ми също правеше много добри заварки със Саксията и то на тънки профили.
Когато се научиш да работиш с по прост апарат качествено- това ти помага да работиш по добре и с по модерните и лесни за работа апарати.
Понеже правеше сравнения- нещо като с карането на кола- научаваш се да караш Москвич и после можеш да караш всичко.

С няколко дума ти не спираш да дрънкаш и според твоите критерии значи не ставаш за нищо. :wink:

Спамиш с някакви клипове с гигантски електроди и неща които нямат много общо с темата.
А дали си хващал ръкохватка в ръка, лично мене ме съмнява.

Казах ти- хвани Саксията или друг заваръчен траф и направи 5 тигела по някоя стара шина и спри да ни говориш за машини от по 5 или 10 бона защото само напушваш на смях. :)
Те са за професионалисти които отдавна са се научили да работят с простите трафове и ползват програмите и удобствата на по модерната техника.
На мене няма какво да ми обясняваш точно ти.
koveslav - майстор
+1. Като се изключи работата с чисто базични електроди(за сметка на това Кракрата работи перфектно с рутилово-базични),всичко което може да се свърши с един инвертор в този клас,може да бъде свършено и с Кракра и тя наистина е Есаб.
И ако изтипосате един неопитен заварчик дори и с най-добрия инвертор до един печен майстор с Кракра,по отношение на качеството на заваряване новобранеца е гръмнал отвсякъде....Точно с пернишката саксия не се бъзикайте,тя превъзхожда като качесство на работа и най-вече като стандартни параметри на работно напрежение и ампераж повечето от евтините инвертори по пазара.
agj - майстор
съб дек 28, 2019 4:12 pmАБВ потребител написа:
съб дек 28, 2019 2:09 pmPassa написа:
съб дек 28, 2019 8:13 amАБВ потребител написа:
Исках само да кажа че, заваряването, и секса с жена не са шега работа. :)
По принцип и дефакто заваряването се случва най добре с практика. Дори ако работиш с Медената Саксия се придобива опит и се усеща как става тази Шаранена люспа. :wink:
В моят скромен опит в работата си с няколко апарата това съм разбрал.
Другото са празни приказки.

Секса си е секс и не му е местото да го обсъждаме тук. Но и за него си трябва убав електрод. :lol:
Колега ,как да го обясня, за да ме разбереш не знам. Може и 30 години стаж да имаш , БЕЗ ХУБАВ ЕЛЕКТРОЖЕН НЕ СТАВА КАЧЕСТВЕНА ЗАВАРКА. Това се надявам да го разбереш някога. Ти ако не правиш разлика между Есаб за 5 бона и кра-кра, някой хора я правят, и това са професионалистите в този бранш. Дадох и примери и вие пак едно си знаете и това е. Е затова няма да пиша повече тука.......
Е моля те ,не се отказвай !Да пишеш ....!Много си забавен !!
Passa - специалист
пон дек 30, 2019 1:51 pmkoveslav написа:
+1. Като се изключи работата с чисто базични електроди(за сметка на това Кракрата работи перфектно с рутилово-базични),всичко което може да се свърши с един инвертор в този клас,може да бъде свършено и с Кракра и тя наистина е Есаб.
И ако изтипосате един неопитен заварчик дори и с най-добрия инвертор до един печен майстор с Кракра,по отношение на качеството на заваряване новобранеца е гръмнал отвсякъде....Точно с пернишката саксия не се бъзикайте,тя превъзхожда като качесство на работа и най-вече като стандартни параметри на работно напрежение и ампераж повечето от евтините инвертори по пазара.
:)
По трудното палене на студен електрод ги плаши тия новобранците. А и можеби работата с тънки профили :partyman:
cat - специалист
Колега АБВ точно ММА си иска майсторлък и заварката зависи главно от уменията на заварчика , и по малко от електрожена . А за саксията не с лошо че половин България с нея е заварявана , заварява и с базични електроди но е трудно и не всеки успява .
koveslav - майстор
пон дек 30, 2019 4:08 pmPassa написа:
По трудното палене на студен електрод ги плаши тия новобранците. А и можеби работата с тънки профили :partyman:
Е да де,ама нали някой трябва да им обясни,че прекалено лесното палене на електрода и работата с тънки материали си противоречат.Ако свикнете със стандартното палене на електрода(точно Кракра е по стандарт,а екстрите на инверторите трябва да копират СТАНДАРТНИТЕ електрожени),то с всеки друг електрожен ще ви е нормално.И на база този създаден опит, като ви предлагат инвертор веднага ще ви направи впечатление дали нещата са такива,каквито трябва да бъдат или са извън стандартите....
АБВ потребител - специалист
Аз не съм заварчик, но исках просто да разбера колко сте навътре в материята :-D , нали така беше израза. А що не се опитате да направите нещо такова с Кра-Крата. :partyman: В този занаят и двете неща са еднакво важни,и автомобила, и управлението му. Това исках да кажа от две страници насам. Лека вечер!
Прикачен файл:
09f113d02d50f3eddb376364264a6bec.jpg
09f113d02d50f3eddb376364264a6bec.jpg (21.46 KиБ) Видяна 2111 пъти
koveslav - майстор
При достатъчно малък диаметър на Ф-то и при достатъчно малка дебелина на материала нищо не пречи същото да бъде изпълнено и с Кракрата.Т.е. да е достатъчна мощността за изпълнение на задачата.Не,че няма и достатъчно мощни модели на Кракра,които да го изпълнят.Само пръските ще са малко повече,ако не е инвертор,но няма да отстъпи в здравината на заварката.А всъщност ти какво точно видя в тази заварка и какво точно ти хареса в нея? Според теб перфектна ли е и в един заваръчен шев само гладкостта и лесното отделяне на шлаката ли е важна?
АБВ потребител - специалист
Това малко ми звучи вече като: Коня ,въпреки че е кон, е по грозен ,и по не може да бяга от магарето. :-D :-D Това са фактите,а гледните точки може да са много.Прекратяваме спора. Аз ви казвам че, слънцето е жълто, вие не , зелено е. Е така може да изпишем още 10 страници. Ако не ми вярвате, отидете в някоя сериозна фирма ,която се занимава с такава дейност, и ще се убедите в това което казвам.
koveslav - майстор
вт дек 31, 2019 2:27 pmАБВ потребител написа:
Това малко ми звучи вече като: Коня ,въпреки че е кон, е по грозен ,и по не може да бяга от магарето. :-D :-D
Изглежда наистина си мислиш,че едва ли не качественото заваряване е започнало след като са излезли инверторите.Ами не е.Най-общо казано инвертора е донесъл повече ПВ и е намалил обема на машините,всичко друго в този бранш е открито десетки години преди него и се е правело и се прави и с трафови машини.Вида на машината траф или инвертор не е важен,важно е дали самата машина е добра.По всички методи на заваряване.
Заварката която показваш е брак,или поне иска довършване.В техниката няма различни гледни точки.Има правила!

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: