Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Lutchezar - майстор
Ето темата където е представена съответната заварка с коментарите с каква тел е била направена и оценките.
https://www.reddit.com/r/Welding/commen ... t1_action/
АБВ потребител - специалист
А от кога телта има шлака??? :) Колега Koveslav, тук не става въпрос за инвертор или траф, а за самата заварка и най вече токоизточника. Друго исках да кажа, но както и да е. Няма да ме разбереш явно. Напускам, ако някой се е почуствал обиден, се извинявам. Съжалявам че ви отнех и от времето Колеги. Лека вечер. И това където го прави американеца от клипа , и то е брак, вообще тези новите апарати на Милер,Линкълн ,Есаб и те не струват , ясно. :supz: Верно че и Москвича е кола.Вече ми стана ясно.
swissmad1 - специалист
ср яну 01, 2020 10:13 pmАБВ потребител написа:
А от кога телта има шлака??? :) Вече ми стана ясно.
Телта има шлака от когато има тръбнофлюсов тел..

Май нищо не ти е ясно ..........все още.

ПП.Поне да беше прочел с какво е правена заварката.

Цитат-
,,-This is with ESAB Duel Shield 7100 Ultra''

Което пък изключва употребата на електрод.
cat - специалист
Инвертора или трафа преобразуват тока от контакта в такъв който става за заваряване но заварява заварчика запиши си го някъде . Скоро в една кравеферма гледах качествени заварки заварчика работеше с един Мигатроник е когато го помолиха да завари нещо на един трактор човека им го завари с триодината която беше в работилницата на фермата и заварката отново стана перфектна .
Passa - специалист
С няколко думи - човек който не може да заварява обяснява на хора които с това си вадят хляба как това става най добре. :lol: :lol: :rolleyes: :prayer:
Но в България това е нормално.
АБВ потребител - специалист
Аз че немога да заварявам това е ясно, но защо с различните електрожени заварката става различна, като винаги заварявам по един и същи начин. Това се опитвам да обясня. :) Правил съм го с правени трафове, с купени такива, с евтини инвертори, със скъпи инвертори и други разни. :)
gogo7777 - майстор
Сам си си отговорил.......защото заваряваш по един и същ начин.
cat - специалист
чет яну 02, 2020 9:28 amАБВ потребител написа:
Аз че немога да заварявам това е ясно, но защо с различните електрожени заварката става различна, като винаги заварявам по един и същи начин. Това се опитвам да обясня. :) Правил съм го с правени трафове, с купени такива, с евтини инвертори, със скъпи инвертори и други разни. :)
Колега без да съм професионален заварчик но в работата ми често се налага да заварявам и през свободното време си докарвам по някой лев със заварки . И с домашната саксия и с телчарката и със служебния Фрониус заварките стават едни и същи просто инверторите са по леки форсажа на дъгата също е полезна функция но заварява заварчика а електрожена подава ток .
mavryt4o - майстор
Здравейте харесах си това електрожен че редко мини 130 https://redco.bg/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0% ... uct_id=547 за домашна хоби рабата до 3.25 електроди ще ми върши ли работа? Ще разкарам стария 500А кютюк.

Прикачен файл

temp1.jpg
temp1.jpg (60.57 KиБ) Видяна 2189 пъти
gogo7777 - майстор
Нямам наблюдения за този апарат, но едно е сигурно....електрод 3,2мм ще е на ръба на възможностите му.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: