Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
vlax - майстор
пет фев 09, 2024 12:27 pmB0bi написа:
... Не съм срещал информация с какъв произход са частите му. Би било добра реклама за него ако не са китайски и го обяви/ уночни произхода им. Във всички случаи не са български. Аз лично нямах нищо против това, че частите може и да са китайски. Просто е намирил достатъчно надеждни. Има такива, но установяването не е от най-лесните неща (във времето и в брой)...
Не ставай смешен,още малко и ще поискаш да ти каже от къде се снабдява с тях.
vencil - специалист
Що се занимавате с глупости :? , миналата година си взехме това https://zavarki.bg/c/zavarcni-aparati-z ... 0-md-15889 само че тогава имаше някаква промоция.

Основната причина да го вземем беше 7-те години гаранция, нито разбираме от устройство на електрожени нито ни вълнува щом работи :wink: .
Машинката е супер и изглежда изключително читава изработка, няма да кажа по колко 2,5мм електрода едно след друго сме карали че ще стане голям купон тука :-D .

7 години гаранция, ако е боклук кой ще ги даде :wink:
gogo7777 - майстор
пет фев 09, 2024 12:27 pmB0bi написа:
Кога го е казал, къде го е казал, никой не е длъжен да обърне нета с хастара навън за да го научи. Правя поръчка и той си мълчи. Ще се повторя: не знам друг да предлага електрожени без кабели. Дал е цена за продукт, който така не може да бъде ползван. И за да стане използваем, цената подскача още нагоре. Не виждам нищо лошо в това, че го казвам. Това е факт. Не е нормално да е тайна? Нали казвате, че и той сам си го е казвал някъде. Аз само "вдигам" инфото. И изказвам личното си мнение, че замълчаването не е коректно.
"Оригинални части". Китайците си имат достатъчно оригинални части. Не съм срещал информация с какъв произход са частите му. Би било добра реклама за него ако не са китайски и го обяви/ уночни произхода им. Във всички случаи не са български. Аз лично нямах нищо против това, че частите може и да са китайски. Просто е намирил достатъчно надеждни. Има такива, но установяването не е от най-лесните неща (във времето и в брой).
То и всичко с марката Райдър е българско :wink: Виждал съм доста професионалисти да работят с такива инструменти. Всеки решава за себе си.
Имаш някакво право, че не е обявено в сайта му......негов пропуск.....но Пансим НЕ Е ТЪРГОВЕЦ. Тук е споделил инфо.
Китайците нямят оригиналти транзистори, диоди и т.н.......лично съм го изпитал. Когато купувам от разни сайтове винаги купувам по-мощни поне х2 та да получа що годе търсеното.
B0bi - специалист
пет фев 09, 2024 2:37 pmvlax написа:

Не ставай смешен,още малко и ще поискаш да ти каже от къде се снабдява с тях.
Много смешно - рекламираш си стоката като българска, ама произхода на частите конфиденциална информация :cool:
А аз да искам - нищо не искам. Не съм се интересувал изобщо от нищо. Бях се доверил на добрия отзив от Гого. Обадих се направо за поръчка. Миг преди да затворя се сетих да попитам колко са дълги кабелите. Чак тогава разбрах, че електроженът е "готов за ползване" ... само че след като си поръчам кабели, ръкохватка, щипка, букси ... След отказване на поръчката, на изпроводяк, чух не особено приятни думи. Както и да е. Взех си електрожен, без врътки, с подробни обяснения, със съвсем човешко отношение и с въпрос защо не питам за отстъпката :lol:
пет фев 09, 2024 5:18 pmgogo7777 написа:
Когато купувам от разни сайтове винаги купувам по-мощни поне х2 та да получа що годе търсеното.
И аз така де. И даже адашът ти ме попита защо взимам "200" като няма да го ползвам професионално (предвид цената). Не му казах, че е за всеки случай, а че така си предпочитам. Не, че има значение :)
Някой попита и аз споделих впечатление, че съм доволен от покупката на DEL 200 от aig_welding.
Спирам до тук.
Боби, наистина ставаш смешен.
Ако си беше направил труда, щеше да знаеш стойностните, сериозни хора тук.
Вярно, не си длъжен, но един тактичен човек не би изпаднал в твоята ситуация.

С Иванов двамата много си приличате.
Кой не се е дънил, включително и аз, и все пред хората?!
B0bi - специалист
пет фев 09, 2024 7:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ако си беше направил труда, щеше да знаеш стойностните, сериозни хора тук.
Поредната ти грешка. Направил съм си труда. Гого е такъв за мен. Ти си такъв ... антипод :wink:
Иванов ми е бил полезен няколко пъти. Ти - никога! Както и сега - появяваш се в тази тема без полезност по поставен въпрос, а с лични нападки. Затова натискам бутон! И си запиши, че ще го правя винаги, когато се появяваш безпредметно в тема, само с лични нападки и квалификации срещу мен!
Кой не се е дънил, включително и аз, и все пред хората?!
Това какъв му е смисълът тук?
пет фев 09, 2024 8:44 pmB0bi написа:
Станахте двама.
Колко ли ми пука от такива.....мъже?!
Не ми пука и от факта, че на теб точно не съм бил полезен.
chapara - майстор
пет фев 09, 2024 9:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет фев 09, 2024 8:44 pmB0bi написа:
Станахте двама.
Колко ли ми пука от такива.....мъже?!
Не ми пука и от факта, че на теб точно не съм бил полезен.
Боби, не че с Трифон се долюбваме, но ти не разбра какво ти казаха!
Няма и как да разбереш, много от скоро си Тук. Намали темпото, приятелски съвет.
Един въпрос. Знаеш ли други които търгуват таквиз неща, Тук?
B0bi - специалист
Защо трябва да знам? Тръгвах да купувам нещо, за което не знаех какво трябва да знам. За кой ли път го казвам - доверих се на Гото, защото ... така. Безусловно се обадих да поръчам и се разочаровах внезапно. Имам си принципи. В крайна сметка всеки решава сам как и за какво да си похарчи парите. Електрожени под път и над път днес. Аз нямам никакви специални изисквания, щото толкова разбирам. Трябваше ми да е лек (и да има известна мощност). Щото тежък с много мощ си имам :-D Взех първия "следващ". Върши ми работа, споделих го. Какво сте се залепили за мен? Ако нещо имате конкретно против въпросния търговец - давайте направо! Аз няма как да помогна. Аз съм доволен от него. Трифон е последният човек в този сайт, чието мнение ме интересува!
chapara - майстор
Виж сега, относно залепването. Как смяташ че физически някои хора с
10+ години форумен стаж тук от теб ще ти се ,,лепнат"?
Парите са си твои, против пансим нямам, пазарна икономика, не съм имал допир с него. Но, чета от години. На твоето ниво по майсторлък съм. Имам ,,Кра Кра"😄 исках по лек и примерно намерих с по 5м.кабели, може би доста по скъп от твоя със сериозни параметри + куфар, ноо с почти 100 лв отстъпка дори без да съм я искал. Сега схващаш ли по какво се различаваме?
Дадох ти приятелски съвет преди, а ти се зъбиш. Сега те изхвърлям да не те виждам, след като чуя отговора👍😁

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: