• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 426
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Колеги какво ще ви е мнението за този инверторен електрожен
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... =WDVW&rd=1
nextvasko - напреднал
Донесоха ми го от чужбина подарък и се оказа абсолютен боклук.

Купих си от Аргомаркет Gysmi 145 и нямам вече никакви проблеми, имаше ден с 3.25 електроди 6 часа без прекъсване, без никва пауза почти при смяна на електрод и даже нито веднъж не му сработи защитата, ако имаш възможност вземи си такъв.
sparow - специалист
Прилича на българските "инверторни" аналози на ехел :lol: :-D
аз съм с фрониус,но и гисми не отстъпват,а са наполовина на фрониуса.също така има няколко фирми които произвеждат инверторна техника в България,но не съм се интересувал обширно,но мисля,че имат сервиз и гаранция. :)
skrijo - специалист
Най-добре е Kemmpi,но на теб най-вероятно ,не ти трябва за профеионално ползване. За фрониус знам ,че са добри, но за гусми :? .Аз имам променливотоков трансформатор ТЕФИ много добра машина :!: :!: :) :)
skrijo - специалист
tih_nik написа:
Колеги какво ще ви е мнението за този инверторен електрожен
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... =WDVW&rd=1
Забравих, относно този "инверторен електрожен " няма смисъл да си даваш парите за глупости :wink:
dragozow - майстор
Не си давай парите. По-добре си купи обикновен електрожен от България със сервиз. Gysmi наистина са здрави и просто работят. Гаранцията също е безупречна, каквото и да стане сменяваме и признаваме. Има вариант за оборотна машина по време на сервиза на вашата. Може да си вземеш електроди и да дойдеш да заваряваш колкото искаш за проба, не те задължава никой да купуваш. Фрониус, Кемпи и др. са хубави ама цените им са непосилни за повечето хора.
ZEDYCUS - майстор
Добре де, някой ще се обоснове ли, защо не са хубави.То е много ясно, че марковите са хубави.Някой работил ли е с такъв и какви са му проблемите и кусурите.Или си говорим само проформа.То е ясно, че ще се ползва непрофесионално.

.
nextvasko
Донесоха ми го от чужбина подарък и се оказа абсолютен боклук.

Купих си от Аргомаркет Gysmi 145 и нямам вече никакви проблеми, имаше ден с 3.25 електроди 6 часа без прекъсване, без никва пауза почти при смяна на електрод и даже нито веднъж не му сработи защитата, ако имаш възможност вземи си такъв
Пак така ли си работил и с Кинзото,обясни как се държи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Покрай едно обучение 2 дни имам възможност да заварявам на една българска професионална машина - Струна Чопър 250, 3в1 - става за електродъгово, аргон и СО. Много зле работи, нищо че е професионална - оправдават се с напрежението - много скачало. През някой от следващите дни ще занеза моя Фрониус 150, който работи перфектно и на калпаво напрежение, за да видя за какво става дума - дали е от напрежението или от машината.
nextvasko - напреднал
Koлега Кинзото спря около 10-тата минута и го подарих на един да се човърка и да се учи. Гизмито има скала да си нагласяш през ампер, въобщеееееееее ..... разлика от земята до небето :)
Успех в избора
dragozow - майстор
Добре де, някой ще се обоснове ли, защо не са хубави.То е много ясно, че марковите са хубави.Някой работил ли е с такъв и какви са му проблемите и кусурите.Или си говорим само проформа.То е ясно, че ще се ползва непрофесионално.
Аз мога да обясня. Като му гледам цената най-вероятно параметрите са завишени. Това означава че ако го напънеш с голям електрод ще изключи. Ако не сработи защитата ще изгори. Части няма в България защото няма и вносител и сервиз. Вероятно си мислиш че на теб няма да се случи, може и да си прав. Аз ти го казвам от опит, всекидневно виждам хора които са си купили много изгоден уред Budget (например). След това идват в нашия сервиз да търсят помощ. В 90% от случаите ще получиш толкова колкото си платил. За покупка на машина тряба да имаш сервиз. Покупка от Ebay на неизвестна марка машина е рисковано. От чужбина и аз пазарувам, но предимно дрехи и обувки. Избора си е твой защото ти даваш парите.

edit
80 ампера на Gysmi 125 струва 395 лв, да предположим че ти дам малка отстъпка, ще дадеш 50-60 лв повече. Да предположим че ти се случи горното, ще дойдеш и ще ми оставиш машината и ще си я вземеш след 2/3 дена пак здрава.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 426

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: