Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
roshav ohluv - специалист
чет фев 08, 2024 7:02 pmAvas_co написа:
Обади се на Пансим, Георги или на Калоян.
Аз си мислех, че това е форум, а не телефонен справочник :)
Avas_co - майстор
чет фев 08, 2024 8:45 pmroshav ohluv написа:
чет фев 08, 2024 7:02 pmAvas_co написа:
Обади се на Пансим, Георги или на Калоян.
Аз си мислех, че това е форум, а не телефонен справочник :)
Форума си има сърч. Темата е дъвкана в продължение на години, не е нужно да откриваш топлата вода.
roshav ohluv - специалист
чет фев 08, 2024 7:02 pmAvas_co написа:
Форума си има сърч. Темата е дъвкана в продължение на години, не е нужно да откриваш топлата вода.
Аз имам съвсем конкретен въпрос, не питам “какъв електрожен да си купя”, нито отварям нова тема. Ако не искаш да отговаряш, никой и не те кара, но не разбирам защо трябва да спираш и другите.
Avas_co - майстор
Както решиш, аз не мисля, че ще получиш по-добър съвет.
Насочвам те към проверени и доверени търговци, от които и отстъпка ще получиш, и информация.
Проверени от редица колеги, не само тук.
Но избора си е твой.
С конкретните машини, за които питаш, съмнява ме да има много мнения от първа ръка.
Едно положително за жълтият.
Справя се и с "трудните" електроди.
resistbody - майстор
чет фев 08, 2024 9:45 pmAvas_co написа:
Както решиш, аз не мисля, че ще получиш по-добър съвет.
Насочвам те към проверени и доверени търговци, от които и отстъпка ще получиш, и информация.
Проверени от редица колеги, не само тук.
Но избора си е твой.
С конкретните машини, за които питаш, съмнява ме да има много мнения от първа ръка.
Проверени и точни, като техника и всичко... единствените даващи 4 и 5г гаранция на заваръчен апарат... имам лични наблюдения на машини и от тримата и всички си отговарят на спецификацията.. даже вчера взех още един мъник от единия...
Кума си взе ИЗА... вика нещо има проблем с базичните... викам дай да пробвам... изкарах един, след това втори и вика... абе имам още да се уча..
B0bi - специалист
чет фев 08, 2024 8:45 pmroshav ohluv написа:
Аз си мислех, че това е форум, а не телефонен справочник :)
Искаш мнение? Както ти казаха, питано е многократно в този форум. Въпросните колеги са отговаряли на дълго и на широко. На теб видимо не ти се чете толкова. Нормално - затова и колегата ти дава телефона си за да ти отгоговори на всички конкретни въпроси. Взел съм от тях DEL200 и съм доволен. За теб вероятно ще е голям, но точно те ще те упътят коректно!
Бях тръгнал да купувам Иза от Пансим. В последния момент разбах, че го дава без кабели, ръкохватка и щипка за масата. Не били скъпи ... Ми не са толкова, но това е редно да е обявено предварително. Поне никой друг не знам да продава така. "Правен в България" ... В някакво цехче и с какви части?
gogo7777 - майстор
пет фев 09, 2024 5:09 amB0bi написа:

Бях тръгнал да купувам Иза от Пансим. В последния момент разбах, че го дава без кабели, ръкохватка и щипка за масата. Не били скъпи ... Ми не са толкова, но това е редно да е обявено предварително. Поне никой друг не знам да продава така. "Правен в България" ... В някакво цехче и с какви части?
Трябвало е да си договориш и кабели. Беше писал, че не дава кабели защото всеки клиент има предпочитания. Аз например купих 190 А машина с по-тънки и дълги кабели, както и с малки байонети. 3 метра за маса и 8 за ръкохватката.

После се сдобих и със 150 А му машина с идеята да го преправя на променливотокова.

Да, правят се 100% в България с оригинални и качествени части.

:)
vlax - майстор
пет фев 09, 2024 5:09 amB0bi написа:
...Бях тръгнал да купувам Иза от Пансим. В последния момент разбах, че го дава без кабели, ръкохватка и щипка за масата. Не били скъпи ... Ми не са толкова, но това е редно да е обявено предварително. Поне никой друг не знам да продава така. "Правен в България" ... В някакво цехче и с какви части?
B0bi всеки ден пишеш във форума,ама явно те мързи да четеш.Далеч съм от заваряването,заварявам рядко и то ако нещо ми трябва в къщи.Не защитавам Пансим,но човека беше писал защо ги продава без тях.По спомен,може и да бъркам, защото някои клиенти искат различна дължина на кабелите,други друго и т.н.Може би Пансим като прочете ще напише пак защо така ги продава.
Аз не виждам какво лошо има в това, че ги прави според теб в "някакво цехче".Навсякъде до колкото знам,за каквото и да е,ръчната изработка е най-скъпа.А частите предполагам са така подбрани,че да има по-малко работа сервиза.
:partyman:

ПП gogo7777 ме е изпреварил. :)
B0bi - специалист
Кога го е казал, къде го е казал, никой не е длъжен да обърне нета с хастара навън за да го научи. Правя поръчка и той си мълчи. Ще се повторя: не знам друг да предлага електрожени без кабели. Дал е цена за продукт, който така не може да бъде ползван. И за да стане използваем, цената подскача още нагоре. Не виждам нищо лошо в това, че го казвам. Това е факт. Не е нормално да е тайна? Нали казвате, че и той сам си го е казвал някъде. Аз само "вдигам" инфото. И изказвам личното си мнение, че замълчаването не е коректно.
"Оригинални части". Китайците си имат достатъчно оригинални части. Не съм срещал информация с какъв произход са частите му. Би било добра реклама за него ако не са китайски и го обяви/ уночни произхода им. Във всички случаи не са български. Аз лично нямах нищо против това, че частите може и да са китайски. Просто е намирил достатъчно надеждни. Има такива, но установяването не е от най-лесните неща (във времето и в брой).
То и всичко с марката Райдър е българско :wink: Виждал съм доста професионалисти да работят с такива инструменти. Всеки решава за себе си.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: