Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
welder_enthusiast - напреднал
Да речем към 500 лв.Ще го използвам за направа на инвентар за малогабаритен трактор и стойки за макари.Заварки до около макс 1-2 см. дебелини.Главно 4-5 мм.Спрял съм се и на Weldstar Power ARC 200 понеже имам тяхно телоподаващо и съм много доволен.Те се правят за БГ пазара,произход е ясен...За Stanley чета че се произвеждат в Италия от фирма Awelco.
agj - майстор
пон юни 29, 2020 11:37 amwelder_enthusiast написа:
Да речем към 500 лв.Ще го използвам за направа на инвентар за малогабаритен трактор и стойки за макари.Заварки до около макс 1-2 см. дебелини..
2см.....доста сериозна дебелина ....!Ориентирай се към настина сериозна техника !
Тези параметри на Weldstar Power ARC 200
ПВ % при номинален заваръчен ток и напрежение (40 градуса):
-100% при 77A
-60% при 100A
-15% при 200A
, не се за целта която си посочил по горе !!
Избери си нещо от тук :
viewtopic.php?f=56&t=59602
kotarankat - специалист
Не,не, по-скоро дължината на шева е 1-2 см, а дебелината 4-5 мм. За тази цел посочения апарат ще върши работа, но ако аз трябваше да правя избор бих заложил на БГ производител. Има такива които дават и 4 години гаранция, а и реакцията при сервизиране е мигновена. Преди 2 месеца си взех телоподаващо от БГ производите. Имаше малък проблем, който беше отстранен за 2(два) часа.
agj - майстор
Така наречените - шевове с дължина 1-2см., са по скоро са точки и тирета за прикапване.На мен не ми е ясно как с подобни шевове може да се изработи прикачен инвентар за трактор :?
Не търся отговор, просто ми е интересна гледната точка!
welder_enthusiast - напреднал
2см. шев...Мне..2с. дебелина на материала Ок.За малак трактор какъв е пък тоя инвентар с 4-5 см. дебел материал..Мойте купените са с около 2-4 мм.Само плуга е малко по сериозен (2см.).Не е ли по-добре заварката да е през целия детайл от колкото през 2-3 см.?
palefaced - специалист
Здравейте. Знам че темата е достатъчно дъвкана и все пак искам да попитам кой от по-надолу посочените електрожени да си закупя. Ще го ползвам изцяло за домашна употреба - за оградата, няколко маси, пейки, 2 прости навеса и други такива дворни дейности. Изчетох доста по форумите и все пак като човек който до сега не е заварявал, бих искам да се допитам и до вас. Колебанията ми са измежду следните апарати.

1. Argo Mini 160
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 2x3m 16mm2
гаранция 4г.
тегло 3кг
цена 269
чукче и маска

2. DEL MMA 160
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 2x3m 16mm2 кабели
гаранция 4г.
тегло 3.7 кг
цена 269 (10% отстъпка).. около 245

3. ИЗА 150 Хоби/190 Про
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 3м.
гаранция 5г.
тегло 4кг
цена 335/399


Към момента клоня към Иза 150 Хоби/190 Про. Искам да знам обаче, дали за целите на ползване е оправдана покупката на точно този апарат, предвид цената. Благодаря !
swissmad1 - специалист
пет авг 14, 2020 8:01 ampalefaced написа:



Към момента клоня към Иза 150 Хоби/190 Про. Искам да знам обаче, дали за целите на ползване е оправдана покупката на точно този апарат, предвид цената. Благодаря !
Здравей,
Имал съм и на трите фирми машини които никак не са лоши ,но
за твоите нужди мисля,че ще е най- добре Иза-та но си я поръчай с възможност да изкючваш хотстарта-помага при точковане на по-тънки ламарини.
Успех в покупката.
dragozow - майстор
Argo Mini е с 2х5 метра кабели 16 мм2.
gogo7777 - майстор
Е ЗАЩО 2х5.....? 3:8 е добре. Що кабел маса трябва да е колкото кабела, с който работиш.....излишно е.
:)
sstefanov - майстор
Защото токът е еднакъв.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: