Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
iivanov написа:
Avas_co написа:
Сигурно и от тук ще изчезнеш, и после ще възкръснеш под нов ник, но и ти като тинки си лесно разпознаваем, та ...
Тинки може всякакъв да го изкарвате , но едва ли някой ще каже , че е безпринципен лешояд .
То и за Форьо не съм си мислил нищо друго освен, че е някакво брутално хилбили.
Имах наум, че лесно се разпознават, то всички си имаме почерк.
toolegittoquit - майстор
zz_stefanov написа:
Грозно, но за съжаление във всеки форум се изявява поне по един такъв "търговец".
Ето едно примерче от рено http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=119767.0
Цяла кола съм продал на части и никой не ми се е оплакал, че нещо не работи. Дори съм съветвал как да спестят пари - например как може да се рециклира механизъм за ел.стъкла - това, защото не съм могъл да го предложа, продал съм го.
koveslav - майстор
Сега-само не ми скачайте,че защитавам някого.Просто всеки ден покрай мен се развиват разни ситуации в стила "аз ще си взема втора употреба,вървят еди колко си",а другата страна казва "искаш ли еди какво си,продавам цяла кола на части,добра е". Най-често и двете страни нямат нищо общо с ремонта на автомобилите.Страшното е,че и едната и другата страна си вярват-едната,че ще спести пари,а другата че продава едва ли не златна стока.А резултатите-виждаме ги всички.
toolegittoquit - майстор
koveslav написа:
....А резултатите-виждаме ги всички.
Приятел, аз как когато продавах колата на части, дойде един човек, искаше предните 2 ел.машинки за врати и пред него ги пробвах с 3 жици от акумулатора? Аз лично консуматив като съединител не бих си взел втора ръка, защото смяната му е трудна и скъпа...
zz_stefanov - майстор
Защо си спорите, то всеки си прави сметката. Все пак на 5000 км тея части трябва да са си ОК. Не знам колко е трябвало да струва комплекта като нов, но 400 лева за 2-ръка консуматив са си много.
Тя схемата е така завъртяна, че при продажбата купувача да се свие, че и да се почуства виновен, щото има съмнения в стоката.
Това надали е за първи път.
Поне го разбрахме що за стока е.
toolegittoquit - майстор
zz_stefanov написа:
Защо си спорите, то всеки си прави сметката. Все пак на 5000 км тея части трябва да са си ОК.
Твърди се, че са на 5000км от продавача. А може и да са на 500 000км.
pansim - майстор
iivanov написа:
ПП Пансим , в колко карантия на инвертори трябва да бъркаш , за да вземеш 400 кинта ?
Благодаря за този въпрос!
Дейноста е силно "печеливша" :) Обикновено цената на ремонт на средностатистически инвертор се колебае 30-70лв
Зависи от това колко тежко е пострадал и конкретното схемно решение. Има и по-тежки случаи...трудно е да се каже.
Има инвертори на които само силовия ИГБТ модул е 100+лв. Наскоро клиент отказа ремонт на подобен модел.
Но...като цяло работим за слава. Писал съм и преди - с тази дейност не се забогатява.
Който иска да вярва. :partyman:
koveslav - майстор
"Занаят"-този дума е възможно в първоначалния си вид да е била израз "за наяд(наяждане,нахранване)".Владеейки занаят гладен няма да останеш,но ако се надяваш само с две ръце пари да направиш.....
nikolson - майстор
Занаят си е от занятие, заетост (занает). Само дето у нас точно занаятите (малките фирми) нямат условия за развитие.
NovobranecGT - напреднал
Едно малко питане по темата за заваръчните апарати....Харесал съм си TIG AC/DC, чист китаец, за заваряване на цветни метали и главно алуминий с любителски цели. Това което забелязах е, че евтините модели като този:http://www.emag.bg/argonov-aparat-tigta ... GwodEXoH0A , нямат настройка на честотата на променливия ток, което доколкото чета е важно. Други по-скъпи модели, за които не ми се дават пари, имат този потенциометър, на който пише "AC frequency".
Общо взето, в Youtube има доста клипчета с точно посочения китайски клонинг от линка, на които се вижда че успешно заварява алуминий. Въпросът е - къде е компромисът?

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: