Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Djack - специалист
Ще направя няколко паралелни заварки с моя и този електрожен, да видим, дали има разлика и ще дам резултат !
agj - майстор
пет окт 26, 2018 10:22 amplamen6703 написа:
пет окт 26, 2018 9:34 amagj написа:
пет окт 26, 2018 9:02 amplamen6703 написа:
Това в горният пост е информация за оператори /потребители/ на заваръчна техника, които гледат електрожена отвън и се радват на свещи дисплеи и цвета на тенекетата :wink: .
Тези, които ремонтираме електронна техника четем и се информираме какво има вътре под капаците на машината за ремонт :)
Аха ,и подобна информация е много сложноа за обяснение!?Или пък е много сложно за тъпите оператори и потребители да разберат обясненията.
Поне мога ли да се гордея с това че, като проС оператор се справям с палене на ръждиви детайли с 66 В холостогова хода
:-D

Подобна информация задължително трябва да съпътства изделието за да се появи на пазара. Тази информация е вярна, колкото е вярна и се дължи на потребителят по закон. Лично аз малко се доверявам на теоретични данни, повече вярвам на емпирични данни и те са отчайващи за ниския ценови клас инверторни електрожени на пазара.
Дали можеш да се гордееш с това, което се справяш не мога да ти кажа, но определено, и да се срамуваш, и да се гордееш, файдата ще е една и съща, така че по-добре /по мое мнение/ е да се гордееш :wink: ! :partyman:
Благодаря!Вече ще съм многооо горд! :-D
Чудно ми е обаче ,защо си мислиш че теоретичните данни,от споделената по горе информация се отнасят за електрожен от нисък клас :? Може би логиката ти е: ниско напрежение на празен ход -нисък клас електрожен :?: Ако е така,то тогава -много жалко.
plamen6703 - майстор
Няма нужда да ми благодариш, както се казва пак заповядай :) Такова нещо "холостогова хода" няма, има холостого хода :wink:
В тоя ред на мисли, първо научи нещото, как се пише и след това се опитвай да ми обясняваш кое е жалко :)
Желая ти успех! :partyman:
agj - майстор
пет окт 26, 2018 7:53 pmplamen6703 написа:
Няма нужда да ми благодариш, както се казва пак заповядай :) Такова нещо "холостогова хода" няма, има холостого хода :wink:
В тоя ред на мисли, първо научи нещото, как се пише и след това се опитвай да ми обясняваш кое е жалко :)
Желая ти успех! :partyman:
Въпросчето беше иронично,но явно и това не си схванал!
Аз също ти желая успех!Доста ще ти е нужен!
dim_dimov - напреднал
чет окт 25, 2018 11:43 pmDjack написа:
чет окт 25, 2018 11:24 pmdim_dimov написа:
чет окт 25, 2018 11:09 pmDjack написа:
Ти къде видя, че съм казал, че електрожена не може да заварява???
Видях тук бре, виж и ти кво си казал :lol:
чет окт 25, 2018 10:17 pmDjack написа:
да ми го изпратиш да го тествам и да видя защо аджеба, тоя електрожен не ще да заварява!
Не се оплаквам, питам някой дали е имал такъв проблем. Всички писаха, че го имат тоя проблем и трябва да чистят хубаво от ръжда че да заваряват с такива китайски боклуци :lol:
Остави ми данни на лични да ти пратя електрожена като си толкова мераклия да се пробваш!
Пращам!
Оказа се няма да стане заварката с пращането. За колегите, които се включиха и пожелаха да помогнат. Говорих лично със специалист по електрожените от форума и получих брилянти съвети за електрожена ми. Модовете от сайта може да погледнат кореспонденцията :-D Знам по форумите няма нищо лично и за това и аз съм взел мерки които учудват някой от модовете и показват с какво се занимават :roll:
Virtex - майстор
Модовете имат работа и съответно следят това-онова. И понеже цялата работа е безкрайно съмнителна, писах още вчера, че надали ще изпратиш изобщо нещо.

Просто защото цялата работа е съмнителна, както се и оказа :) И в тази връзка всеки би трябвало да си направи сметка как да се тълкуват мнения след такава "история".

Оставям на страна въпроса как все в темата за електрожени изкачат такива случаи, как пък в темата за оберфрези никои не се натъква на такива чудеса... :wink:
gogo7777 - майстор
Тая тема според мен трябва да се заключи вече и да се отвори нова. Текущата е прекалено дълга и едва ли някой някога ще тръгне да я чете. Още повече, че от 300 страници има едва ли не 30 смислени. Не, че и аз не съм писал бля бля бля ама така е вървяла темата тогава :)
dim_dimov - напреднал
Модовете добре гледат, ама аз решава какво да видят :) Целият сайт е съмнителен барабар с модовете, още не съм влязъл и ме посреща мод с оферта да ми намери майстори :lol: изпращам му една благословия и влизам. Задържат се лични съобщения при контакт с други колеги :?: Целия сайт е комерсиален и няма нищо общо с направи си сам. Модовете са търговци и се нервят като се обсъждат калпави китайски стоки, които продават в рекламирани от тях търговски вериги.
dim_dimov - напреднал
Търговеца ми се обади, че рекламацията ми е уважена и през другата седмица електрожена ще е при мен оправен. Дано наистина да е оправен, че ако не е оправен ще напиша името на фирмата да се има едно на ум като се купува от там!
Djack - специалист
чет ное 01, 2018 2:49 pmdim_dimov написа:
Търговеца ми се обади, че рекламацията ми е уважена и през другата седмица електрожена ще е при мен оправен. Дано наистина да е оправен, че ако не е оправен ще напиша името на фирмата да се има едно на ум като се купува от там!
Сега вече като са предупредени, няма как да не стане работата! :lol: :lol: :lol:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: