Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
АБВ потребител - специалист
Времето нищо няма да му покаже, ако човека няма усет за тези неща. Трябва да ти идва от вътре, като при всички занаяти. Има хора карат коли от по 20 години и пак не са шофьори. Но ако има човек желание, препоръчвам да отиде да изкара един курс. Там има специалисти които ще ти обяснят нещата от първо лице, и ще ти спестят много изгубено време . :) Няма значение дали заваряваш в къщи или на някакъв обект, трябва да подхождаш сериозно към това, е ако е само за забавление е друг въпрос. :) Примери мога да дам доста, като например една стойка за бойлер правена от един човек, в последствие стойката се счупи и бойлера му строши мивката и тоалетното гърне. Ми ако беше седнал на гърнето по това време?? :-D Аз не казвам да си купиш Фрониус от 2000лв., има читави машини и на по сностни цени. Но помни че, всичко е според парите. :)
Последна промяна от АБВ потребител на вт май 04, 2021 6:56 am, променено общо 1 път.
slavista - специалист
Колеги,от евтините DEL MMA 160 или Argo Mini 160 да си взема за домашна употреба? Най-много 3,4 електрода годишно.
Индианец - специалист
https://argo-market.com/Products/Details/534
Добре, щом не става ще вдигна малко бюджета.
Този дали става?
MamaMy - майстор
Аз го купих на високата цена и на струваше. На ниската не вярвам да стане по-хубав :-D
dragozow - майстор
Mini 160 си вземи, остави го евтиния, не предвиждам да вкарваме повече такива.
АБВ потребител - специалист
Трябва да се инвестира първо в знания, после в машините. То тогава изобщо няма да питате какъв електрожен да си купя. :) Гледам хора си купуват разни скъпи телефони, и дори незнаят как да ги ползват.Като едни двама братя преди време, хванали се да правят вита метална стълба у тях, и дойдоха да ми искат електроди, че техните не можели да залепят желязото. :-D
АБВ потребител - специалист
И като стана дума за цени, да кажа нещо. В България цените на повечето стоки са нереални.Всичко е един омагьосан кръг. Държавата рекетира бизнеса, а той от своя страна хората. Все някой трябва да плати сметката. Времето за промяна е дошло, но ако чакаме пак някой да ни оправя, ще поседим още дълго на дъното. Вижте само цената на желязото къде стигна. Като казвам държавата нямам предвид народа, както е в белите страни, а една шепа тарикати в София които обират каймака на цялото обществото . Много внимавайте какво консумирате, защото това пряко влияе на мисленето ви, а мислещия човек трудно се манипулира. Малко встрани от темата, но не е излишно да се замисляте за тези неща. И не ви ли чудно как цените на евтините електрожени паднаха на половина през последните няколко години, и пак се продават с печалба. А вие се чудите кое да изберете.По шареното, разбира се. :)
Индианец - специалист
То се знае, че тука в България цените са мамата си джаса, пък и качеството е под всякаква критика.
В един друг форум някой беше показвал снимка как в чужбина такива електрожени са към 30 и кусур евро парчето...
Иначе за сега съм решил да изчакам с избора си, така и така ще ми трябва за малко по-сериозна работа, тъкмо ще си вдигна бюджета.
АБВ потребител - специалист
нед май 16, 2021 2:21 pmИндианец написа:
То се знае, че тука в България цените са мамата си джаса, пък и качеството е под всякаква критика.
В един друг форум някой беше показвал снимка как в чужбина такива електрожени са към 30 и кусур евро парчето...
Иначе за сега съм решил да изчакам с избора си, така и така ще ми трябва за малко по-сериозна работа, тъкмо ще си вдигна бюджета.
Ако имаш възможност , вземи Иза-190. Няма да съжаляваш. :) Това е твоя електрожен.Опростена и надеждна машина. Незнам Пансим дали ги дава и на изплащане. Може и през банка.
Индианец - специалист
пон май 17, 2021 3:14 pmАБВ потребител написа:
нед май 16, 2021 2:21 pmИндианец написа:
То се знае, че тука в България цените са мамата си джаса, пък и качеството е под всякаква критика.
В един друг форум някой беше показвал снимка как в чужбина такива електрожени са към 30 и кусур евро парчето...
Иначе за сега съм решил да изчакам с избора си, така и така ще ми трябва за малко по-сериозна работа, тъкмо ще си вдигна бюджета.
Ако имаш възможност , вземи Иза-190. Няма да съжаляваш. :) Това е твоя електрожен.Опростена и надеждна машина. Незнам Пансим дали ги дава и на изплащане. Може и през банка.
Не работя(нямам 18) и опция изплащане не вариант за какъвто и да е бил инструмент.
Като казах сериозна работа нямах предвид, че ще заварявам цял ден.
Имам материали и планувам да си направя нещо като тракторче- не, че ми трябва, ама да понауча нещо в тая материя.(за сега съм на вариант плануване на задачата и подбиране на материалите)
Ама като те чета по-добре да не бързам да вземам машина и да налетя на боклук, един път направих тая грешка, втори път не смея.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: