Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
:prayer: :prayer: :prayer:
чет юни 09, 2022 9:12 amspeka_rs написа:
Електрожена е DEL MMA 200. За първи път заварявам с базични електроди и не съм си играл със настройката. Просто питам по-знаещи от мен, дали би ми помогнало въртенето на потенциометъра за тази функция?
По принцип помага. Трябва да пробваш.
speka_rs - майстор
ср юни 08, 2022 6:27 pmgogo7777 написа:
Провери за лоша маса, хлабава връзка по кабелите (байонетите) или ръкохвадката. Гледай докато заваряваш дали обмазката на електрода се разтапя равномерно. Отрежи 5 сантиметра от електрода или използвай някой, който е бил залепнал вече, но напълно изтинал.....

Ще огледам и за тези неща.
agj - майстор
чет юни 09, 2022 5:18 pmKrass написа:
Кой питаше за маска http://vm.tiktok.com/ZMN8YRgfh/?k=1
Цена?
gogo7777 - майстор
пет юни 10, 2022 11:00 amagj написа:
Цена?

Маските на Старк са скъпи

Аз ползвам Такава и съм доволен
АБВ потребител - специалист
ср юни 08, 2022 7:12 pmagj написа:
ср юни 08, 2022 11:17 amspeka_rs написа:

Искам да попитам понеже инветорния ми електрожен има само функция Arc force.
А какъв е електрожена?
Ако е от хасковските е възможно Arc Force да не работи коректно.Колкото и да въртиш копчето ефекта е почти нулев.
Хасковските искат малко преработка, и стават чудесни апарати. Напоследък бачкам с един, който купих от един човек за 50лв, и то САМО с базични електроди Бьолер.Много добре работи с тях, няма забележка.Е дадох още 250лв , но стана машина. :) Искам да го тествам колко ще изкара, на сериозна работа, Засега не мърда. Колега , неможе така да ти залепва електрода, това няма как да стане, иначе това става от кофти управление на самия електожен.Явно не са направени грамотно.
АБВ потребител - специалист
Нещата само изглеждат прости, но не са. :)
Последна промяна от АБВ потребител на нед юни 12, 2022 8:28 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
нед юни 12, 2022 1:32 pmАБВ потребител написа:
Нещата само изглеждат прости, но не са. :) На база практика, съм забелязал .......
:lol: :lol: :lol:
Нали не бъркаш практиката с домашните опити?
:)
Разкажи ни за напрежението при горенето на дъгата.....колко е?
agj - майстор
пет юни 10, 2022 10:20 pmАБВ потребител написа:

Хасковските искат малко преработка, и стават чудесни апарати. Напоследък бачкам с един, който купих от един човек за 50лв, и то САМО с базични електроди Бьолер.Много добре работи с тях, няма забележка.Е дадох още 250лв , но стана машина. :) Искам да го тествам колко ще изкара, на сериозна работа, Засега не мърда. Колега , неможе така да ти залепва електрода, това няма как да стане, иначе това става от кофти управление на самия електожен.Явно не са направени грамотно.
От хасковските има и добри има и не толкова... Тези които са с един потенциометър си работят добре. Даже има и такива който са направо супер за тези пари.Имам впредвид поне 200-250лв.
Пробвал съм такъв с регулировка на
Arc force. Никакъв ефект нямаше от тази функция. Иначе работеше добре.По отношение на това за сериозна работа, също имам опит. Експлоатирал съм няколко машини от хасковските, от тези с ВИГ.От времената когато бяха по 400+лв.Хем работят добре хем и издържат и на сериозна работа. Обаче натоварването рядко е било на макс. А и машина се купува да я експлоатираш на около сто процентовото и ПВ. Товариш ли я винаги на макс и Кемпи да е, не издържа.
SongBird - специалист
Kaкво мислите за този електрожен: Argo MMA 200PI като отношение стойност/цена? 369 лв. e.

Не обичам да избирам уреди и обикновено просто гледам да е потребителски тип уред, около или малко над средно ниво. Така като гледам стои между някаквъв MMA 160PLS и ММА 400.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: