Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
enigma79 - напреднал
пон май 25, 2020 8:22 pmagj написа:
съб май 23, 2020 11:55 amenigma79 написа:


Да попитам мнение или по точно заваряване на ЦАМ,възможно ли е или да вадя флекса и плазмата и да си правя ново рамо.
По принцип е възможно!Зависи от ЦАМ-а!Има такива които се заваряват(макар и трудно и с чалъм), има и такива които не могат да бъдат заварени!Това се установява само чрез проба,от опитен аргончик!
Като купя бутилка с аргон ще се пробвам за спорта,иначе се колебая дали да го възстановявам контурният трион parkside,или да използвам стойката с мотора за нещо друго,пример за шлайф машина.Само където мотора е 120W но е с плавно регулиране и бонус пед@л и лампа диодна :?
Passa - специалист
пон май 25, 2020 10:44 pmenigma79 написа:
пон май 25, 2020 8:22 pmagj написа:
съб май 23, 2020 11:55 amenigma79 написа:


Да попитам мнение или по точно заваряване на ЦАМ,възможно ли е или да вадя флекса и плазмата и да си правя ново рамо.
По принцип е възможно!Зависи от ЦАМ-а!Има такива които се заваряват(макар и трудно и с чалъм), има и такива които не могат да бъдат заварени!Това се установява само чрез проба,от опитен аргончик!
Като купя бутилка с аргон ще се пробвам за спорта,иначе се колебая дали да го възстановявам контурният трион parkside,или да използвам стойката с мотора за нещо друго,пример за шлайф машина.Само където мотора е 120W но е с плавно регулиране и бонус пед@л и лампа диодна :?
:lol: На шега или майтап, но Лидл ни кара да ставаме професионалисти и да работиме с все по професионална техника. Това са фактите. Купуваме си Лидлски машинки и когато те се разпаднат и няма части за тях почваме да ги префасонираме и ремонтираме.

Щом си купи АС аргонов ВИГ апарат и първото нещо което искаш за заваряваш с него е най трудният материал от ЦАМ в машинка на Лидл работата е ясна....... :prayer:

Аз ЦАМ не бих пробвал да заварявам.
enigma79 - напреднал
вт май 26, 2020 12:21 pmPassa написа:
пон май 25, 2020 10:44 pmenigma79 написа:
пон май 25, 2020 8:22 pmagj написа:


По принцип е възможно!Зависи от ЦАМ-а!Има такива които се заваряват(макар и трудно и с чалъм), има и такива които не могат да бъдат заварени!Това се установява само чрез проба,от опитен аргончик!
Като купя бутилка с аргон ще се пробвам за спорта,иначе се колебая дали да го възстановявам контурният трион parkside,или да използвам стойката с мотора за нещо друго,пример за шлайф машина.Само където мотора е 120W но е с плавно регулиране и бонус пед@л и лампа диодна :?
:lol: На шега или майтап, но Лидл ни кара да ставаме професионалисти и да работиме с все по професионална техника. Това са фактите. Купуваме си Лидлски машинки и когато те се разпаднат и няма части за тях почваме да ги префасонираме и ремонтираме.

Щом си купи АС аргонов ВИГ апарат и първото нещо което искаш за заваряваш с него е най трудният материал от ЦАМ в машинка на Лидл работата е ясна....... :prayer:

Аз ЦАМ не бих пробвал да заварявам.
За спорта съм навит,отделно имам леки съмнения макар и минимални че може и да е алумин.Отделно ако реша да го възстановя,то рамото ще е стоманено,както и второто рамо отлита и също метално.

Прикачен файл

20200526_191144.jpg

Прикачен файл

20200526_191048.jpg
agj - майстор
Може и алуминий да е. Първначално може да се различи по теглото-ЦАМ-а е много лек.... А при заваряване е много мек.... При прегряване капе като калай...
enigma79 - напреднал
Отново наличен но със старата цена.
https://emagbg.page.link/rKiG7DqKb5nNkQuv5

Прикачен файл

SmartSelect_20200604-212815_Facebook.jpg
Passa - специалист
чет юни 04, 2020 9:32 pmenigma79 написа:
Отново наличен но със старата цена.
https://emagbg.page.link/rKiG7DqKb5nNkQuv5
Извинявай за въпроса, но да не би това да е скрита реклама на Нес-кафе..........

Покажи как заварява алумин този агрегат. Защото от неофициален източник чух, че скоро ще има тест на телчарка как го прави и то от наши роден продавач на по ниският им клас МИГ машини.
npace - специалист
чет юни 04, 2020 9:32 pmenigma79 написа:
Отново наличен но със старата цена.
https://emagbg.page.link/rKiG7DqKb5nNkQuv5
https://www.emag.ro/invertor-de-sudura- ... DGPBZCBBM/

2624 леи към момента, т. е. 1100 лева с доставката.
nikolov333 - майстор
вт май 26, 2020 7:12 pmenigma79 написа:
вт май 26, 2020 12:21 pmPassa написа:
пон май 25, 2020 10:44 pmenigma79 написа:


Като купя бутилка с аргон ще се пробвам за спорта,иначе се колебая дали да го възстановявам контурният трион parkside,или да използвам стойката с мотора за нещо друго,пример за шлайф машина.Само където мотора е 120W но е с плавно регулиране и бонус пед@л и лампа диодна :?
:lol: На шега или майтап, но Лидл ни кара да ставаме професионалисти и да работиме с все по професионална техника. Това са фактите. Купуваме си Лидлски машинки и когато те се разпаднат и няма части за тях почваме да ги префасонираме и ремонтираме.

Щом си купи АС аргонов ВИГ апарат и първото нещо което искаш за заваряваш с него е най трудният материал от ЦАМ в машинка на Лидл работата е ясна....... :prayer:

Аз ЦАМ не бих пробвал да заварявам.
За спорта съм навит,отделно имам леки съмнения макар и минимални че може и да е алумин.Отделно ако реша да го възстановя,то рамото ще е стоманено,както и второто рамо отлита и също метално.
Това може да се "шинира"с подходящи материали и ще се заздрави в същото време, но не знам ще пречи ли на работната му функция после..
enigma79 - напреднал
чет юни 04, 2020 10:30 pmPassa написа:
чет юни 04, 2020 9:32 pmenigma79 написа:
Отново наличен но със старата цена.
https://emagbg.page.link/rKiG7DqKb5nNkQuv5
Извинявай за въпроса, но да не би това да е скрита реклама на Нес-кафе..........

Покажи как заварява алумин този агрегат. Защото от неофициален източник чух, че скоро ще има тест на телчарка как го прави и то от наши роден продавач на по ниският им клас МИГ машини.
Не е скрита реклама,има доста клипчета на апарата и както на предишната версия ръбестата и двата са с една и съща карантия.Апарата съм го купил с една цел,да ми свърши една определена по обем работа и после ще си го ползвам по домашно му.За сега поради пандемията няма как да стартирам проекта и съответно да покажа как заварява алумин.



пет юни 05, 2020 12:30 amnikolov333 написа:
вт май 26, 2020 7:12 pmenigma79 написа:
вт май 26, 2020 12:21 pmPassa написа:


:lol: На шега или майтап, но Лидл ни кара да ставаме професионалисти и да работиме с все по професионална техника. Това са фактите. Купуваме си Лидлски машинки и когато те се разпаднат и няма части за тях почваме да ги префасонираме и ремонтираме.

Щом си купи АС аргонов ВИГ апарат и първото нещо което искаш за заваряваш с него е най трудният материал от ЦАМ в машинка на Лидл работата е ясна....... :prayer:

Аз ЦАМ не бих пробвал да заварявам.
За спорта съм навит,отделно имам леки съмнения макар и минимални че може и да е алумин.Отделно ако реша да го възстановя,то рамото ще е стоманено,както и второто рамо отлита и също метално.
Това може да се "шинира"с подходящи материали и ще се заздрави в същото време, но не знам ще пречи ли на работната му функция после..
Тясно е там,най добре да си направя нови,обаче ми се върти в главата да направя друг инструмент който ще ми е по полезен.Дал съм си 2-3 месеца за размисъл и после ще преценя.
enigma79 - напреднал
чет юни 04, 2020 11:56 pmnpace написа:
чет юни 04, 2020 9:32 pmenigma79 написа:
Отново наличен но със старата цена.
https://emagbg.page.link/rKiG7DqKb5nNkQuv5
https://www.emag.ro/invertor-de-sudura- ... DGPBZCBBM/

2624 леи към момента, т. е. 1100 лева с доставката.
Колкото и аз го купих,значи ако тука има промоция то там ще е на друга цена,тарикати са тея от емаг :lol:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: