Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
dragozow написа:
Недостатък е цената и за това не се продава много.
Недостатък е за този който не разбира !Машината е с доста добри функции за тая цена .
dragozow - майстор
Tig lift е машината, тогава я нямаше с HF.
dragozow - майстор
agj написа:
dragozow написа:
Недостатък е цената и за това не се продава много.
Недостатък е за този който не разбира !Машината е с доста добри функции за тая цена .
Знам, но очакванията на хората са други. Абе беднотия сме си, тези които имат пък не ги дават за машини. Реално машината струва колкото един айфон, но може да се изкарват пари с нея.
enigma79 - напреднал
Чета и нещо взех да получавам не раздвоение а разтроение.Така нямам фирма,нямам познати които произвеждат или внасят такива уреди просто съм потребител(консуматор).Така всички искаме да сме в топа с оригинални инструменти и т.н.Обаче както гласи поговорката всеки се простира според чергата си(според заплатата си)Така според това и аз искам оригинално или поне хубаво но сглобено тука но заплата ми не го позволява и така каква опция имам....Ами взех си китайски инвертор и избрах НАЙ изгодното за мен като знаех че по време на работата си с него няма да му давам почивка,а ще давам на мен и на хората които ще ми помагат.Ще горим повече 2.5 електроди и то от дъжд на вятър,ааа пардон на бира де или ракия.Та така бъдете хора а не търгаши :-D :-D
agj - майстор
    Господин enigma79 ,след прочиатане на поста ти,се чудих това някакъв въпрос ли е ,гатанка ли е или имаш някакъв сложен проблем?
    Последна промяна от agj на вт яну 16, 2018 3:07 pm, променено общо 1 път.
    pgt - специалист
    Ами доколкото разбрах аз, човека иска да се похвали с придобивката си :lol: ,
    но не разбрах доволен ли е или само се хвали, ама предполагам е писал след
    enigma79 написа:
    ааа пардон на бира де или ракия
    Та те така :supz:
    enigma79 - напреднал
    agj написа:
      Господин enigma79 ,след прочиатане на поста ти,се чудих това някакъв въпрос ли е ,гатанка ли е или имаш някакъв сложен проблем?
      Нито едно от всичките включително и хвалене,просто размисли и страсти ала Вучков :lol: :lol:
      gogo7777 - майстор
      Размишлявай на глас или замълчи за винаги :lol:
      Chainsaw - напреднал
      essenov написа:
      Здравейте,

      Дойде време и аз да се обзаведа с електрожен. Ще го ползвам за асмата, оградата, някоя пейка и други такива дворни самодейности. Изчетох 3-4 теми по форумите. От изчетеното установих, че ще трябва да мога да заварявам и с базични електроди в случай, че ми се наложи да правя по-отговорни конструкции.

      Стигнал съм до следните опции. На сайтовете им не пише дали са MOSFET или IGBT.
      Повече клоня към първите два, защото имат 4 години гаранция, а аз рядко ще го ползвам, едва ли ще му избия цената преди да са измислили нова технология.

      Дайте съвет, с аргументи, моля. ДЕЛ-ът например с какво би си заслужиш 20те лева горница на цената? Или пък защо по-скъпите тежат с някой друг килограм повече, какво има спестено на по-леките?

      Argo Mini 160
      • антистик, форсаж, горещ старт
      • кабели 2x3m 16mm2 кабели
      • гаранция 4г.
      • тегло 3кг
      • цена 259
      • чукче и маска
      DEL MMA 160
      • антистик, форсаж, горещ старт
      • кабели 2x3m 16mm2 кабели
      • гаранция 4г.
      • тегло 3.7 кг
      • цена 279
      • могат да се надграждат до МИГ-МАГ/Аргонов апарат
      ИЗА 150А Хоби
      • антистик, форсаж, горещ старт
      • кабели 5м. сечение?
      • гаранция 2г.
      • тегло 5.5кг
      • цена 370
      WELDSTAR POWER ARC 160
      • 2m заваръчен кабел с ръкохватка 1бр.
        1.5m заземяващ кабел с щипка маса - 1 бр.
        захранващ кабел 2.5mx 3x 2.5mm2
      • гаранция 2г.
      • тегло 5 кг
      • цена 377
      Така и не разбрахме на какво се спря въпросния колега.Предполагам на нещо от опция 1 или 2.Както и да е...
      В интерес на истината всяка машина трябва да се сравнява по параметри и цена.
      Например,към днешна дата от ценови клас 300+ (до 400) лева попадат четири модела от тримата "тенори" :) (вижте файла).
      Кое е най-изгодно по цена/параметри е повече от ясно.Някъде по-назад в темата беше споменато,че дългите кабели са с цел да компенсират диодите,които във въпросният Райдер липсват.Дали обаче в нашия случай в таблицата е така,само Драгозов може да каже...

      Жалко,че в ютуб едно читаво ревю няма на български,касаещо българските електрожени или поне тези,които или са преправени в България или изцяло направени там...
      Ако бяха руснаците дори щяха да ги сравнят един с друг.

      Прикачен файл

      IGBT_Welders_BG.rar
      (7.46 KиБ) Свален 74 пъти
      Последна промяна от Chainsaw на чет мар 01, 2018 6:48 pm, променено общо 1 път.
      tsenkov - специалист
      Кат не ти харесва оди у русия.

      Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


      Сподели форума:

      Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

      Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: