Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Avas_co - майстор
Работят си и с Норд, но иска ръка.
И с най-яката машина да си, ако не си заварявал с базични електроди ще е греда.
Тоя Патон е украинска, института Патон. АИГ внасяха преди техни електроди.
Как са машините им, ба ли го.
Така наизуст, мога да предположа, че са доработени китайци.
BeTaTesTeR - напреднал
То всичко иска ръка ама има си разлика и в машината. Например с 2.5 електрод на 60A e много трудно, да не кажа почти невъзможно да се работи, и запалването е много трудно. Докато с този Патон със същата постановка на 60А си палиш от раз и си заваряваш без никакви проблеми, напълно стабилно си е. Hot start-a се усеща.

A относно Патон, не са китайци, изцяло тяхна разработка са си и си ги правят в Украйна. Поне високия им клас машини като този от линка със сигурност. Фирмата, която ги произвежда не знам дали има нещо общо с института по заваряване или просто ползва неговото име, защото с него са известни пред света. Но според мен са им качествени нещата, стараят се и се опитват да се наложат на пазара. Цените им са много добри за това, което предлагат, имат функции, които се срещат в много по-скъпи маркови машини.
emmotoss - помощник
вт дек 27, 2022 1:21 amBeTaTesTeR написа:
пон дек 26, 2022 10:37 pmemmotoss написа:
Здравейте,
Понеже след няколко години мъки китайския ми трансформаторен електрожен предаде богу дух съм съм в процес на избор на нов инверторен такъв за домашни нужди с инцидентно малко по-тежки натоварвания. Понеже не искам да поемам рискове с най- долнопробните китайци, въпреки че доста хора ги възхваляват, а бюджета също ми е фактор, съм се насочил към Del MMA 160 от АИГ. Въпросът ми е има ли някой с такъв, който да сподели как се справя с базични електроди(Норд). Способна ли е машината да заварява качествено с такива и ако да може ли да изгори 5, 6 или повече броя 3.25 един след друг. Това ще и е най-тежкото натоварване, но искам да има и малко резерв от възможности. :?
С базични електроди не е много добре. Не, че не работи с тях, но не е много стабилно при по-ниски токове за съответния електрод, понякога гасне дъгата, не се усеща Hot start и запалването при ниски токове е трудно. Не са ѝ сила базичните електроди. От АИГ ми предложиха да ѝ добавят дросел ама аз взех друга машина. Така, че питай ги направо за тоя дросел, не разбирам от електротехника ама съм чел, че е хубаво да има дросел, подобрявал бил стабилността. Или виж им 200 амперовия електрожен, той е нов модел, има регулируем Hot start и Arc force и би трябвало да е по-добре.
Благодаря за информацията! Ще се поогледам и за други алтернативи около тези пари щом базичните електроди са проблем на този модел. Не съм специалист(заварчик), но то май повечето евтини китайци си заваряват без проблем с рутилови електроди, даже и моя стар трансформаторен китаец нямаше никакъв проблем с тях, така че малко се обезмислят повечкото пари за Дел ММА 160 ако не се справя с базични електроди. Оглеждам се по 200А модела им ама малко ми е извън определения бюджет. Не че разликата в цената е нещо кой знае какво ама вече идва проблема дали е оправдано за нуждите, за които ще се ползва :? .
gogo7777 - майстор
ср дек 28, 2022 10:27 pmemmotoss написа:

Благодаря за информацията! Ще се поогледам и за други алтернативи около тези пари .....
Гледай хубаво......електрожен без дросел на изхода е като жена без цици... :)
emmotoss - помощник
ср дек 28, 2022 10:57 pmgogo7777 написа:
ср дек 28, 2022 10:27 pmemmotoss написа:

Благодаря за информацията! Ще се поогледам и за други алтернативи около тези пари .....
Гледай хубаво......електрожен без дросел на изхода е като жена без цици... :)
:lol: :lol: :lol: То хубаво, ама не знам какво точно да гледам, затова питам тук. :)
Avas_co - майстор
чет дек 29, 2022 12:00 amgogo7777 написа:
Ето.....плакни очи https://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0 ... D1%8F.html
:)
Само при мен ли този сайт не се отваря? И това не е от скоро.
bigdragon - майстор
чет дек 29, 2022 12:51 pmAvas_co написа:
чет дек 29, 2022 12:00 amgogo7777 написа:
Ето.....плакни очи https://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0 ... D1%8F.html
:)
Само при мен ли този сайт не се отваря? И това не е от скоро.
При мен не се отваря само менюто контакти.
Avas_co - майстор
Хм, от телефона и при мен се отваря, без контактите.
От лаптопа, шнур.
Вероятно е нещо с всички рестрикции, които съм накачулил.
Както и да е, не е важно в моя случай. Имам му телефона на Пансим, ако ми трябва нещо.
Просто бях помислил, че го е спрял сайта.
emmotoss - помощник
При мен не се отваря само менюто контакти.
[/quote]

Същата работа и при мен

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: