Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
вт ное 29, 2022 9:00 amСварочник написа:
Да , Благодаря ви!! Последно да попитам ,конкретно за този модел който препоръчвате. Има ли тук фирма която да ги ремонтира, ако се наложи нещо в последствие?? Все пак вечни неща няма. :)
Добър въпрос!Сервиза наистина е много важен.Апрати на Jaisic, преди време внасяше Делтех ООД.(https://www.deltech.bg/index.php?page=aboutus)Така че и ремонти би трябвало да правят.
aig_welding - специалист
вт ное 29, 2022 3:21 pmspeka_rs написа:
...........
п.с. Имат сервиз не само за техни машини мисля, че може да се тестват при тях нещата.

Демонстрацията и тестването дори са силно препоръчителни. При наличие на възможност не бива да се пропуска.
Сварочник - помощник
Благодаря ви!!! Прочетох и други положителни отзиви за въпросната машина,и мисля да я поръчам. Желая ви здраве и късмет!!! :)
пон ное 28, 2022 11:23 amgogo7777 написа:
Можеш да намериш читава машина за тия пари
....е тая примерно е около 800 лева https://www.svarecky-obchod.cz/akcni-se ... p-w211.htm
Колега ти имаш ли такъв и какво ти е мнението за него
gogo7777 - майстор
Нямам такъв, но съм заварявал с такъв и др. от същата марка. Прилични машини са, здрави и надеждни. Кусури има, но те касаят "висшия пилотаж" :)
emmotoss - помощник
Здравейте,
Понеже след няколко години мъки китайския ми трансформаторен електрожен предаде богу дух съм съм в процес на избор на нов инверторен такъв за домашни нужди с инцидентно малко по-тежки натоварвания. Понеже не искам да поемам рискове с най- долнопробните китайци, въпреки че доста хора ги възхваляват, а бюджета също ми е фактор, съм се насочил към Del MMA 160 от АИГ. Въпросът ми е има ли някой с такъв, който да сподели как се справя с базични електроди(Норд). Способна ли е машината да заварява качествено с такива и ако да може ли да изгори 5, 6 или повече броя 3.25 един след друг. Това ще и е най-тежкото натоварване, но искам да има и малко резерв от възможности. :?
agj - майстор
пон дек 26, 2022 10:37 pmemmotoss написа:
Здравейте,
Понеже след няколко години мъки китайския ми трансформаторен електрожен предаде богу дух съм съм в процес на избор на нов инверторен такъв за домашни нужди с инцидентно малко по-тежки натоварвания. Понеже не искам да поемам рискове с най- долнопробните китайци, въпреки че доста хора ги възхваляват, а бюджета също ми е фактор, съм се насочил към Del MMA 160 от АИГ. Въпросът ми е има ли някой с такъв, който да сподели как се справя с базични електроди(Норд). Способна ли е машината да заварява качествено с такива и ако да може ли да изгори 5, 6 или повече броя 3.25 един след друг. Това ще и е най-тежкото натоварване, но искам да има и малко резерв от възможности. :?
Със 160 Ампера достаъчно резерв ще имаш. Купувай смело Del-a.
BeTaTesTeR - напреднал
пон дек 26, 2022 7:04 pmVan__ss написа:
А за тоз електрожен ще кажеш ли нещо.



https://paton.bg/produkt/%d0%b5%d0%bb%d ... n-pro-200/
Aз го имам, няма за какво да се оплача. Добре работи, има доста настройки, не знам друга машина за тея пари, която да има толкова възможности. Ама ако търсиш TIG трябва да знаеш, че няма безконтактно запалване и клапан за газта за разлика от Jasic-a по-горе. Има Lift TIG и ти трябва горелка с кранче. Paton имат и вариант с безконтактно запалване и клапан, но е малко по-скъп.
BeTaTesTeR - напреднал
пон дек 26, 2022 10:37 pmemmotoss написа:
Здравейте,
Понеже след няколко години мъки китайския ми трансформаторен електрожен предаде богу дух съм съм в процес на избор на нов инверторен такъв за домашни нужди с инцидентно малко по-тежки натоварвания. Понеже не искам да поемам рискове с най- долнопробните китайци, въпреки че доста хора ги възхваляват, а бюджета също ми е фактор, съм се насочил към Del MMA 160 от АИГ. Въпросът ми е има ли някой с такъв, който да сподели как се справя с базични електроди(Норд). Способна ли е машината да заварява качествено с такива и ако да може ли да изгори 5, 6 или повече броя 3.25 един след друг. Това ще и е най-тежкото натоварване, но искам да има и малко резерв от възможности. :?
С базични електроди не е много добре. Не, че не работи с тях, но не е много стабилно при по-ниски токове за съответния електрод, понякога гасне дъгата, не се усеща Hot start и запалването при ниски токове е трудно. Не са ѝ сила базичните електроди. От АИГ ми предложиха да ѝ добавят дросел ама аз взех друга машина. Така, че питай ги направо за тоя дросел, не разбирам от електротехника ама съм чел, че е хубаво да има дросел, подобрявал бил стабилността. Или виж им 200 амперовия електрожен, той е нов модел, има регулируем Hot start и Arc force и би трябвало да е по-добре.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: