Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
нед яну 31, 2021 9:46 pmянко написа:
Интересно ми е какво ще шиеш с 4мм домашно?И двете машини ще са на ръба на възможностите си.Лесното палене си е въпрос на тренинг.Дори и синергична машина да пипнеш важен е оператора
Синергичен електрожен :shock: Ще ми е интересно да пипна такова чудо!
янко - специалист
Имам пред вид телоподаващо
welder_enthusiast - напреднал
пет яну 29, 2021 9:08 amdragozow написа:
Детайла трябва да е добре почистен и електродите да са сухи. В домашни условия от непрофесионалисти това рядко се случва. Ако погледнете един заварчик как си подготвя детайла преди заварка ще разберете. Има и пещи за електроди. Много важна е и ръката.
Сушилнята е много добро пападение за всеки който има мерак да прави нещата както трябва.Моята я взех след не много време след електрожена.Изсушения много лесно се разпалва.Просто няма база за сравнения.Самия шев е много по-хубав и много по-лесно гори електрода.Без пукания и тн.Само едно леко съскане без прекъсване.Жалко,че много хора им се вижда смешно да се "вманиячават".Определено си заслужава.
agj - майстор
Мерака е нещо доста различно от необходимостта! Ако работиш всеки ден с електроди, ще ти се наложи да си купиш сушилня даже и да нямаш мерак :) Има и всякакви други екстри-кутии, термоси.....
welder_enthusiast - напреднал
Всичко е относително.Всякакви хора,навици...Не споря.При профотата може да е така ноооо аз кат си взех сушилнята и всеки беше изненадан."за какво ти е тва","пари на вятъра","кво па толко ша го сушим"...
пишман_майстор - майстор
Познат ползва един стар Раховец за целта .
agj - майстор
пон фев 15, 2021 11:06 amпишман_майстор написа:
Познат ползва един стар Раховец за целта .
:supz:
Krass - майстор
пон фев 15, 2021 9:21 pmagj написа:
пон фев 15, 2021 11:06 amпишман_майстор написа:
Познат ползва един стар Раховец за целта .
:supz:
И след като изстинат, в една PVC тръба Ф 40 с две тапи. Може и малко силикагел вътре.
qrt - специалист
Няколко пъти си правих проби с https://tigtag.eu/produkt/invertor-elek ... mma-200xf/, и имам следният проблем: рутиловите (2,5 и 3.2)emona, рожен,bohler ,esab заварява екстра , но с базичните електроди няма никаква консистенция.Много трудно се палят, лепят постоянно, и свестен шев не може да се направи.Даже с 2.5мм FOX EV 50 един цял електрод не съм стопил. Спазвам си предписанията на производителите, после взех да експириментирам с ампеража, права и обратна полярност,3-4 различни марки електроди, tutorial-и и тн. и тн. - и нищо не става.Нормално ли е за това китайско творение, или проблема е при мен?
volf - специалист
Аз съм с такъв https://praktiker.bg/bg/Zavar%C3%A0chni ... 0/p/487455 и имам абсолютно същия проблем както ти си го описал.Явно толкова
си могат тези китайчета.Тук даже бях питал viewtopic.php?f=56&t=61327&start=60

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: