Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
zz_stefanov - майстор
1 бр. 1M 16² кабел с 300A щипка маса
и ти като мен ще плачеш от кабела на масата :)
koveslav - майстор
"......При този вид заваръчни апарати силата на тока и напрежението след запалване на дъгата се променят съвсем малко и за разлика от обикновените заваръчни трансформатори, на практика остават постоянни....."
Ето ти едно от доказателствата,че въобще не разбират от заваряване.Как ли са успели да направят електрожен? Описаното от тях е характеристика на телоподаващо...
съб юни 01, 2019 10:12 pmkoveslav написа:
"......При този вид заваръчни апарати силата на тока и напрежението след запалване на дъгата се променят съвсем малко и за разлика от обикновените заваръчни трансформатори, на практика остават постоянни....."
Ето ти едно от доказателствата,че въобще не разбират от заваряване.Как ли са успели да направят електрожен? Описаното от тях е характеристика на телоподаващо...
Заради това се питам тук , това са определено търговци copy и paste на инфото под продукта не за параметрите ами за общите работи какво прави инвертора не че са взели от правилното място.
koveslav - майстор
съб юни 01, 2019 11:15 pmslavi_ep написа:
.....това са определено търговци copy и paste на инфото под продукта не за параметрите ами за общите работи ....
Виж сега,ако търговеца разбира от заваряване,то той знае как да си избере и стоката.Ако този търговец знае какво представлява стоката му,няма как да напише глупостите отдолу.Т.е. от прочетеното съм почти сигурен,че на такъв "разбирач" и избора му на производител е copy и paste и най-вероятно няма никаква идея как заварява това чудо...Няколко пъти споменаваме,че това че една такава машина гори електродите или тела и не прегрява и не отказва,въобще не гарантиран признак че тя може и да заварява....
borchoyor - специалист
съб юни 01, 2019 9:03 pmslavi_ep написа:
Здравейте, нов съм във форума. От няколко дена се оглеждам да си взема инверторен електрожен и се спрях на това :
https://www.cmx.bg/product5496/invertor ... rc-160-5kw

Ако някой има поглед и е ползвал тоз модел ще съм благодарен за информация. Предлагат ми го за 175 лева и това ме примамва.

Погледнах и Българските производители тука от форума но не марех някакъв магазин в Бургас да отида и да погледна и евентуална проба.

Имам стара Кракра 160А но е на количка и е малко трудно пренасянето с колата до вилата и обратно а и килограмите.., поради таз причина се оглеждам за нещо малко за ползване от време на време. Не че ще я захвърля ще стой за по тежки и продължителни ситуаций.
Вземай го, добър е, няма да съжаляваш
plamen6703 - майстор
съб юни 01, 2019 9:03 pmslavi_ep написа:
Здравейте, нов съм във форума. От няколко дена се оглеждам да си взема инверторен електрожен и се спрях на това :
https://www.cmx.bg/product5496/invertor ... rc-160-5kw
Ако някой има поглед и е ползвал тоз модел ще съм благодарен за информация. Предлагат ми го за 175 лева и това ме примамва.
Не си давай паричките за този електрожен. Цената те примамва, но след това има вероятност да плачеш. Това е "окастрен" отвсякъде електрожен, като почнеш от кабелите и стигнеш до т.т данните на електрожена.
Добра сделка ще е само за този, който те прилъже да ти го набута в ръцете и се отърве от тоя електрожен. :partyman:
agj - майстор
съб юни 01, 2019 9:03 pmslavi_ep написа:
Здравейте, нов съм във форума. От няколко дена се оглеждам да си взема инверторен електрожен и се спрях на това :
https://www.cmx.bg/product5496/invertor ... rc-160-5kw

Ако някой има поглед и е ползвал тоз модел ще съм благодарен за информация. Предлагат ми го за 175 лева и това ме примамва.

Погледнах и Българските производители тука от форума но не марех някакъв магазин в Бургас да отида и да погледна и евентуална проба.
Ако идеята те да си купиш ниско бюджетна машинка ,при българските производители се съмнявам да намериш електрожен за по малка от 200лв. Независимо дали ще от бг.производител или вносител ,проба на машината при закупуване е задължителна.Бургас не е малък град,и все ще има специализирани магазини в които да може да се пробва при покупката .
Благодаря за отговорите ще огледам още тогава за друга машинка, не е задължително да е на таз цена де но ида не нещо което няма да се ползва много а да налея в него доста .
cat - специалист
Освен по веригите в Бургас на друго мсто не съм виждал да се продават много евтини електрожени . Колегата обаче да не гледасамо цената ами га мисли и какво ще го прави като изтече гаранцията .
ndg - помощник
Здравейте,
Обмислям да закупя инверторен електрожен за домашни цели. Нямам опит в заваряването и се нуждая от съвет. Целта е дребни ремонти вкъщи, когато се наложи.
Разгледал съм следните опции:
1. Крафт
2.ТИГТАГ
3.Арго Маркет
Според вас кой е по-правилно да избера? Няма да работи продължително, едва ли ще ползвам електроди по-големи от 2.5
Ако някой има впечатления (ползвал е) някой от по-горните, ще се радвам да ги сподели. Разбира се, приемам и съвети/преложения за други електрожени от съфорумци, базиращи се на личният им опит.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: